Cítim zápach v byte

17. nov 2021

Ahojte. Stále cítim stuxhnuty zápach v byte. Ja už neviem a idem sa z toho zblázniť. Každý deň myjem každý týždeň utieram prach, môžem vetrať ale smrad je tu vždy. Ku hocikomu idem majú vôňu len ja smrad. Podotýkam cítim aj zapachajuce pradlo, pracku cítim raz do mesiaca octom aj co kúpim v obchode. Avivaž už neviem akú kúpiť keď žiadna mi na prádle nevonia ale u iných áno. Mam doma prádlo na susiaku ani to mi nevonia a u iných áno.. Ja uz mam depky z toho 😂😂😂😂 poraďte prosím, ako vývonat byť a akú avivaž, čo ozaj vonia kúpiť ci prach na pranie. Dkaujem

lula3108
17. nov 2021

Kup si difuzer a do toho oleje, to prevonia vzdy uuuplne najviac a vies si menit vone podla seba. Take tie vone do bytu z drogerii nie su take vyrazne a rychlo si na to zvyknes. S avivazou neporadim, mne vonaju vsetky a najradsej mam aj tak tie sensitive ktore len vonaju cisto a nie nejake zbytocne parfemy

apolka77
17. nov 2021

Nemáte vlhko v byte? Vtedy cítiť zatuchlinu..

pondelok01
17. nov 2021

@apolka77 tiez si myslim, plus pise, ze susi v byte na susiaku, to tiez pridava na vlhkosti. A denne umyvanie podlah k tomu. Vela, vela vetrat.

autor
17. nov 2021

@pondelok01 práveže mam v byte sucho a vetra dennodenne..
@lula3108 difuzer mam aké prosím oleje môžem do toho použiť?

kajkajanka
17. nov 2021

Mali sme podobný problém a nepoteším ťa,pomohlo iba presťahovanie. Byt bol otočený na sever,málo slnka,málo tepla,vlhko v byte,dobre bolo iba vtedy,keď bolo vonku horúco. Vrchol bol,keď som za skriňou našla pleseň. Za skrinkami kuchynskej linky tiež... Teraz máme byť východ - západ,veľa slnka,teplo a to sa nedá porovnať. Presne viem o čom píšeš. Prádlo nevonalo,stále som mala pocit smradu v byte a to bol po rekonštrukcii. Ešte otazka- je to byt nový či starý?

hipuska
17. nov 2021

Môže byť už problém aj v stenách, ak je plavacka, pod ňou. Treba sa spýtať dakoho cudzieho, ako vníma "pach" tvojho domu. A potom len vymaľovať a pozrieť sa pod tu podlahu. Popr.koberce vyhodiť. Ono sa to možno nezdá, ale ak má niekto sušičku ti povie, koľko vody z jednej práčky sa nazbiera pri jednom sušeni. Je to celkom slušne.

luccija
17. nov 2021

Nesmrdia Ti odtoky umývadlo, vaňa..?wc odtok?

majka_3
17. nov 2021

Skús oleje na pranie,neolutujes 🙃
Voňavý domov alebo Puella skúsenosti mám s oboma...TOP 👍
Aleeee samozrejme by som pátrala aj po príčine... pleseň za nábytkom....atd

poopsie
17. nov 2021

Aj mne napadlo pri čítaní o tvojom probléme, že máš vlhko v byte... Poprípade pleseň na nejakej stene za skriňou... Aj naši tak mali, za chladničkou celú stenu plesnivu a len náhodou sa na to prišlo, bola príliš blízko pri stene... Ako vieš, že nemáš v byte vlhkosť? Máš meteo stanicu alebo nejaký iný merač vlhka?

alenamihal
17. nov 2021

Mne tak v byte prerazal smrad od susedy....vkuse som cistila a stale som citila zatuchnuty smrad a suseda pod nami zila/zije ako bezdomovec a to hovorim o 25rocnej slecne brrrrrrr

ysseba
17. nov 2021

Ja súhlasím s @majka_3 - parfumové oleje z vonavydomov.eu sú top (puella som nemala, ani nepoznám, no ako dopíšem tento príspevok, idem googliť 🙂 ) Inak ja keď som používala voľakedy aviváže, tak vtedy som cítila prádlo zatuchnuté aj ja. Najmä také že uteráky, posteľné prádlo a takéto väčšie a hrubšie kusy. Potom som nepoužívala aviváže radšej a potom som objavila tie oleje 🙂

palisko
17. nov 2021

Máte sifón na hadici odtoku z práčky? Musí tam byť. Treba ho vyčistiť, najhoršie sú tam nachytané dlhé vlasy, tie sa dostanú pod tú guličku, ktorá tesní aby nešiel zápach späť do práčky. A vznikne tam potom štrbina, ktorou sa vracia smrad do práčky a s nej do okolia. Vlastná skúsenosť, keď sme za toho ... nevedeli odkiaľ ide smrad.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dori2
17. nov 2021

ja periem a aj upratujem s avivazami puella (pri upratovani len par kvapiek do vody s cisticom) a vonia tu krasne 🙂 ale problemy so zatuchlinou še nikdy nemali… kedy si malovala? mozno by pomohlo

autor
17. nov 2021

Byvane tu od roku 2018, sme si to vymalovali. Obývačku sme si zariadili svoju vlastnú, jedine na chodbe sú stavané skrine, čo tu ešte boli a kuchyňa ostala WC a kúpeľňa. Ťažko povedať kde to najviac pachne, ale keď sa zdržiava v obyvke tak beriem teraz miestnosť obyvku. Mame čisté steny vymaľované a nič nastene.

No vlhkosť v byte si myslím ze nemám, lebo viem ze sa vtedy rosia okná, do rána mam úplne sucho v nose aj deti...
Dosť často cítim byt ale to už je asi aj psychika, lebo sa idem dakedy zblázniť že tu stále čosi pachne. Keď sem prišla mama tiež povedala ze je to take zatuchnuty puch a to sa tu vetralo celý deň a trápi ma to. :/

A čo sa týka prádla, no skúsim ešte pozrieť tu hadicu, ale čo sa týka práčky to cistievam aj octom, aj s prípravkom z obchodu aj dole filter viem vyčistiť.. V záchode býva iba puch od susedov keď varia a razí to dole.

bettie
17. nov 2021

@autor ten pach citis od zaciatku, ako ste sa nastahovali?

darinks01
18. nov 2021

Súhlasím dobré sú podľa mňa aj vonné sviečky. Čo mám doma tak ju treba nechať len chvíľku lebo hneď prevonia celý byt a mám pocit, že aj u susedov. Tak ono pokiaľ máte všetky odtoky a takéto veci v poriadku, tak si myslím, že to asi nebude z toho. Jedine vymeniť tú aviváž ak ti nevonia.

savoya
18. nov 2021

Daj si vycistit a vydezinfikovat byt ozonom.Stoji to do 50 € .Ozon dlhodobo tvoj byt nielenze vydezinfikuje od vsetkych bakterii a virusov ale aj zneutralizuje zapach v byte.

floren
18. nov 2021

na pranie odporúčam Persil 4v1

jankja
11. mar 2024

@savoya mozem sa opytat, mate s tym skusenost? Je to dlhodobejsie riesenie alebo o tyzden to bude naspat?

liviafazekasova
22. mar 2024

Ahoj chcela by som sa ta spýtať ako si vyriešila po takom čase problém s pachom???? My sme v byte mali tiež a ja si myslím že to bolo v stenách a v podlahe po predchádzajúcich majiteloch tiež sme vymalovali kúpili vsetko nové jedine plávajúca ostala v kuchyni, spálni a na chodbe. Predchádzajúci majitelia no čo ti poviem fajcili v byte a tak no neboli to ľudia ktorý si potrpeli na čistote a vetraní a tak no 😊😊😊

miriam11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
puella_vone
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
banderaska29
17. apr 2024

@luccija aj ja si myslím to, čo píše Lucija, tie odtoky mozu zapachnut cely dom. to je smrad jak žumpa. odkedy ich pravidelne prečistujem mam pokoj a nemam zapach, aj ked to je robota u mna doma, lebo mam viacero kupelni, ale teda pomohlo to. a ešte umyvačka ! ja som ju nechavala otovrenu nech sa vetrá a tiez som zistila, že aj ked cistim filtre všetko, tak zapachala a bolo to v byte cítit. použivam dezinfekciu, ktorou raz za čas na 70°C vyperiem cyklus, detto práčka .