Čo dávate vašim psíkom proti kliešťom?

lusiisul
18. máj 2020

Neviem ci to sem patri. No chcela by som sa opytat co davate Vasim psom proti kliestom? Mame cca.2 mesacne stena husky. Zverolekar nam dal lieky Simparica, ale ked som citala pribalovy letak boli tam pisane dost caste neziaduce ucinky. Tak zvazujem ci mu to vobec dat. Nie su nejake jemnejsie ale ucinne pripravky na trhu? Alebo co pouzivate Vy? Dakujem za odpoved.

miriam11
3. máj 2021

@dianaana nerozumiem tvojej otázke. Dáš tabletu, to znamená, že nebude mať kliešte. Tak odkiaľ by mal choroby z kliešťov???

dianaana
3. máj 2021

@miriam11 Ta tabletka funguje tak, ze kliest sa prisaje, ale do 24 hod sa odlepi a zdochne. Takze preto sa pytam. A do teraz neviem odpoved.

monikamoniak
4. máj 2021

@dianaana "Aby boli parazity vystavené účinku účinnej látky musia sa začať kŕmiť, preto nie je možné vylúčiť riziko prenosu ochorení šírených parazitmi."

miriam11
4. máj 2021

@dianaana nie, nemáš pravdu. Kliešt len lozi, ale sa neprisaje.

gertrudka222
6. máj 2021

@izabellik som si to pozerala a v tej najlekarni maju naozaj vsetko, som si myslela,ze je to eshop len a to je aj normalna lekaren 🙂 ale vyber riadny, som hned objednala aj ine veci pre psika a aj pre nas dokonca mi vyslo aj postovne zadarmo, super dakujem za tip 🙂

izabellik
13. máj 2021

@gertrudka222 ano ja z tade objednavam vselico od vitaminov,cez kozmetiku az po potreby pre deti, vacsinou si vsetko spisem a ked to tam maju vsetko, tak to objednam a mam pokoj. tie veci pre psov su + 🙂 dokonca som tam nasla aj produkty pre kone :D

gertrudka222
20. máj 2021

@izabellik uz mame psika doma 🙂 je to taky maly sibal 😂 objednala so mu aj ten obojok, no veterinar, ze este mam chvilu pockat kym podrastie, ale inak ze je fajn, ze myslim na to 🙂 objednala som z tadial aj ine veci a som bola prekvapena ked mi volal hned na druhy den kurier, ze ma pre mna balicek

bibiana177
30. máj 2021

ano oni maju rychlu dopravu, niekedy fakt az moc, clovek tak rychlo balicek necaka no ine som chcela vela veci a prouktov tam viem pre nasho havkaca kupit bez toho, aby som sa musela niekde presuvat co je super, takto natukam a uz len si pockame na balicek

natallys
10. feb 2022

Ahojte, kedy začínate dávať psíkom tie obojky alebo tabletky proti kliešťom? Teraz je ešte asi skoro, ale už tulipány mi začali vyháňať a aj čo sa hmyzu týka, tak sa sem tam objavuje, keď sa začína oteplovať. Len neviem, ako je to s kliešťami, myslím, že ešte tam je nejaká časová rezerva, ale kúpiť by som mohla niečo aj predstihu, či?

izabellik
7. mar 2022

mne sa viacej pozdavaju tie obojky nez tabletky v poslednej dobe. ono kedy ho das psikovi, tak to je na tebe. tam je dolezita ta doba, kedy je obojok ucinny, to byva tak okolo pat mesiacov, zalezi aj od znacky samozrejme. cize mozes este pockat a vyriesit to tak, ze by si dva dala za ten rok alebo pockas a das neskor, ked bude taka top sezona.

natallys
14. mar 2022

@izabellik vidíš, to som ani nevedela, že to má takéto obmedzenie, čo sa týka toho ako dlho ho môže psík nosiť, aby bol obojok účinný. Ale tak zase mohlo mi to napadnúť, že to nefunguje večne. A to sú tie obojky rovnaké pre malých aj veľkých psov, alebo sa to nejak rozlišuje?

izabellik
25. mar 2022

tak v priemere by som povedala, ze nejake styri mesiace plus minus. radsej by som pocitala asi menej, aby sa nestalo, ze spoliehas na to, ze este ma ucinok ale uz nebude mat. ano, aj podla velkosti plemena sa vybera, je to tak standardne rozdelene na male, stredne a velke psy. tusim do tych malych sa napriklad aj macky rataju.

natallys
11. apr 2022

@izabellik keď spomínaš tie mačky, tak to by som mohla kúpiť navyše obojok aj starkej pre mačku. Ona ju má vypustenú a motá sa okolo domu, tak radšej nech je takto chránená. Musím pozrieť teda, odkiaľ sa vyplatí objednávať, však už je pomaly aj čas na to, aby sa dali tie obojky, nie?

mamartinka
13. apr 2022

Ja som teraz 3 den zacala davat nasej 12 rocnej pelety od Yoggies tak uvidime na kliestou.

natallys
20. apr 2022

Toto sa mi práveže moc nepozdáva. Ja som to pozerala, ale neviem, nepáči sa mi na tom to, že by som mala dávať psíkovi niečo papať, čo nemusím. Ten obojok mi príde taký menej invazívny v tomto. Ten má proste na sebe a to je celé, ale toto musí prijať, stráviť, bohvie čo to obsahuje, keď to má tie kliešte odplašiť. Ostanem ja verná obojku, hlavne teda, keď nejaký nájdem, čo by bol vhodný.

mamartinka
4. máj 2022

@natallys za mna zas lepsie ako obojok,tableta.Este ta tableta budis davame kazdy rok Bravecto no tento rok som skusila,skusam toto.Je to na prirodnej baze a mozem povedat sice ze 3 mladych kliestou sme uz mali po tomto no stihli sme zneskodnit.Liezli jej po chrbte ale s tymto sme spokojny zatial.Ziadny problem za nas.

izabellik
10. máj 2022

tak ono ma uz kazdy to svoje, co komu vyhovuje. ja som tiez napriklad viacej naklonena tym obojkom. @natallys nech sa ti paci, mozes pozerat a vyberat a objednavat https://www.najlekaren.eu/veterina/parazity/obo... pre tu macku je to dobry napad, ked je povacsine vonku. mozno si bude trochu dlhsie zvykat na ten obojok, ale tak je to pre jej dobro.

natallys
19. máj 2022

Skôr som priklonená tiež tým obojkom. Objednala som dvojaké, tak uvidíme, čo to bude zač, keď prídu. Vzala som aj pre tú mačku, hádam jej to moc nebude vadiť, že to znesie mať na sebe. Pri psíkovi sa toho nebojím 🙂