Dobré eko kapsule do umývačky?

maybe888
28. aug 2019

Žienky, poraďte prosím ekologické kapsule do umývačky,najlepšie 3v1 ,ktoré dobre poumývajú a sú aj cenovo priateľné. Ďakujem za všetky rady

mint_blossom
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mint_blossom
28. aug 2019

@maybe888 dm natur ale sol a lestidlo musis pridat.

hettinka
28. aug 2019

Dobre a eko nejde spolu. Ani jedny eko mi neumyli riad poriadne.

lilu2008
28. aug 2019

@maybe888 feel eco

jankapepe
28. aug 2019

@maybe888 nič osobné.....len tak na úvahu........🤔 Eko kapsule do mycky.
- už len to že má ísť o kapsule nie je eko! Zbytočne plasty obaly výroba dovoz....... 🤔
- do mycky......ok minieme možno menej vody......ale akej???? Pitnej!!! navyše 99% z mycky pochádza z Číny ......výroba dovoz obaly

Čo je na tom eko?? Ta náplň v kapsuliach??

kengurica
28. aug 2019

Málo ľudí má možnosť umývať riad v dažďovej vode, alebo teda v inej, ako pitnej. Iná nám z vodovodu netečie. Kapsule Feel Eco napríklad nie sú balené v plaste, sú obalené tenučkým filmom rozpustným vo vode, a balené v krabičke, poukladané s minimálnym voľným objemom, čiže nekupuješ plastové vrecko , v ktorom je polovica jeho objemu vzduch, ako napr. Jar.
Ak sa umývačka používa rozumne, riad je správne uložený, a je naplnená, nie poloprázdna, minie menej vody ako pri ručnom umytí.
Ale taká sušička u mňa nenájde miesto, z ekologických dôvodov...

zooeynka
28. aug 2019

@jankapepe asi umyvas rucne, tak sa zamyslime. Asi pouzivas odmastovac, ktory je baleny v plastovych flasiach, hubky - plast. A ze ich teda minieme vela za zivot pri rucnom umyvani. A vody(pitnej)minies urcite viac ako umyvacka.

jankapepe
28. aug 2019

@kengurica ja mám aj mycku aj sušičku 🙂 mňa len zaráža ako chcú všetci všetko eko bio a nikoho nenápadnú základné súvislosti ekologickosti.

jankapepe
28. aug 2019

@kengurica a že malo ľudí má možnosť použitia dažďovej vody? 😁 Každý jeden z nás má možnosť dažďovú vodu zachytiť a použiť. To že to nerobíme a len otočíme kohútik nie je nič iné ako naša lenivosť.

jankapepe
28. aug 2019

@zooeynka čítaj vyššie je tam v podstate odpovedane aj tebe

h2
28. aug 2019

@jankapepe "Každý jeden z nás má možnosť dažďovú vodu zachytiť a použiť." , no to snáď nemyslíš vážne toto! 🙄

veronice
28. aug 2019

@maybe888 Aquatix ecologix - dedra.cz - kuk 🙂

jankapepe
28. aug 2019

@h2 u vás vari tento rok ani raz napršalo?

veronice
28. aug 2019

@jankapepe nejaka rada na zbieranie dazdovej vody v panelaku? ;)

zooeynka
28. aug 2019

@jankapepe citala som. Ludi napadnu logicke suvislosti, ale tiez si chcu ulahcit zivot napriklad umyvackou. Susicku nepochopim. A keby existovali uplne eko kapsule ktore ale fakt dobre umyju riad nech su aj 3x drahsie ale kupim si ich nech nezamorujem chemiou viac ako je nutne.

h2
28. aug 2019

@jankapepe U nás áno. Ale neviem si predstaviť rodinu, bývajúcu v byte bez balkóna, ako zachytáva dažďovú vodu. To majú stať pred bytovkou s lavórmi v rukách? 😆

zuzudrnda
29. aug 2019

Skuste Claro 3in1,obal rozpustny. Kupite v myAustria na nete. Nemaju certifikat,ale popisuju ich ako eko,zlozenie ok a zvlada ho aj domova COV.

maciatkolulu
29. aug 2019

@jankapepe no ako sa snažím, tak sa snažím rozmýšľať ako zachytiť tu dažďovú vodu, nejde mi nič na mysel😂😂😂😂 a najmä pri tom suchu co mame. Keď sa človek snaží získať informácie o tom, či existuje výrobok, ktorý co najmenej zaťažuje prírodu, tak je podľa mňa táto otázka na mieste a nemusí sa jednať o bio eko vysinutu osobu.... Splachujes tiež pitnou vodou, kupes sa v nej. Naozaj sa snaží predstaviť familie v Petržalke ako zachycuje tu vody na všetky potrebné aktivity spojené s vodou😉a nejako mi to nejde, ale kúpiť prostriedky, ktoré prírodu zaťažujú co najmenej sa mi zdá, že by aj islo😉

jankapepe
29. aug 2019

@veronice zberna nádoba na strechu. Aj keď si von postavis praobycajne vedro keď prší máš splachovanie za seba na ten deň eko. 😁

jankapepe
29. aug 2019

@zooeynka veď ja nikomu mycku neberiem.....ani snahu aspoň ako tak to všetko vyvážiť..........len hovorím že výmysel ,,eko kapsule do mycky,, je totálne nelogické a neekologicke spojenie.

jankapepe
29. aug 2019

@h2 🙂 aj tak sa dá. Ono je sranda že všade južnejšie kde tej pitnej vody je fakt malo to aj v tých panelákoch ide 🙂 a jediná pitná voda je možno v kohutiku v kuchyni.

anett9
29. aug 2019

Minule to bolo v testmagazine, ani jedny eko neumyli dobre. Najlepšie vyšli klasika z Kauflandu All in 1

maybe888
autor
29. aug 2019

@lilu2008 skūsim,mám od nich saponát a som spokijná.Ďakujem

natinka18
29. aug 2019

Odporučam gél do umývačky od Eurony určite lepší ako kapsule.

lilu2008
30. aug 2019

@maybe888 Je to prášok, ktorý treba dávkovať. Nemáš začo 🙂

lilu2008
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankapepe
Autor odpoveď zmazal
Zobraz