Kuchynský robot Bosch verzus Kenwood

9gabi9
11. jan 2023

Ahojte.
Skúsené pekárky, ktorý z nižšie uvedených dvoch kuch. robotov je podľa vás lepší?
https://www.datart.sk/Kuchynsky-robot-Kenwood-k...
alebo
https://www.datart.sk/kuchynsky-robot-bosch-mum...

Aby som to upresnila. Hľadám niečo pre moje domáce pečenie, pečiem cca 1xtýždenne, najčastejšie rôzne piškóty, občas kysnuté a tiež ostatné typy ciest. Moja vízia bolo hlavne niečo spratné, pretože na linke mi to ostať nemá kde, takže po použití, budem robot vykladať do rohu na linku (dám si ušiť pekný poťah na prikrytie proti prachu 🙂) Preto sa mi zapáčil bosch. Avšak teraz začal do mňa manžel hučať, že niečo kvalitnejšie, pevnejšie, robusnejšie. Našla som tento kenwood, je síce väčší a ťažsí, ale za mňa to bude v pohode.
Ešte doplním, že ďalšie komponenty nehrajú u mňa rolu, mne postačí zákl. výbava (3 zákl. nástavce ak pri kenwood-e).

Za názory vopred ďakujem.

pepek11
11. jan 2023

My máme Bosch už niekoľko rokov a sme spokojní

brrrrrciatko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marco2
11. jan 2023

Ja mam kenwood uz 10 rokov , som spokojná

danieli
11. jan 2023

Presne ako vyssie spomenute, bosh bol slabsi, mam kenwood a teda spokojnost

pinkgirl
11. jan 2023

Určite Kenwood, mám síce vyšší rad doma Major premier. Ale fakt stojí za to si priplatiť, plnekovovy aj čo sa týka prevodov, ten ťa prežije😁.

babatko2023
11. jan 2023

Kenwooood je top

9gabi9
autor
11. jan 2023

Ďakujem všetkým za odpovede a odporúčania.
Tie čo máte Kenwood, myslíte že sa ešte obzrieť po výkonnejšom alebo tých 1000W je ok?

pinkgirl
11. jan 2023

@9gabi9 tak zas musíš rátať s tým, že vyšší výkon = viac hluku pri práci s ním. Môj stroj má 1200W, utiahne všetko. Ale ak potrebuješ len misu a nadstavce na miesenie a šľahanie, tak by ti mal stačiť ten čo si si vybrala.

ro_manka
11. jan 2023

Ja mám kenwood 6 rokov. My mame ešte menej W a vpohode stačí, robím s ním častejšie než 1xdo týždňa. Tiež sme kupovali len základ, lebo som nemala kde uskladniť všetky tie paksamenty okolo a časom sme si dokúpili, čo sme potrebovali. Ja inak poznám v okoli ďalšie 4 rodiny, ktoré majú kenwood a všetci sú spokojný. A zároveň jednu kamosku, ktorá ma Bosch a vraj by ho už znovu nekúpila. Učíte chod do kenwoodu, ten cenový rozdiel sa ti vráti 🙂

3009
12. jan 2023

@9gabi9 ja zas mám tiež túto radu Bosch mum5 s výkonom 1000W a pečiem kváskový chlieb 2x do týždňa a pečiem aj bežné koláče, strúham, meliem a za mňa je super. Mala som aj predtým Bosch len 600 W a ten mi vydržal 10 rokov.