Mobilná klimatizácia

sonka_miro
23. jún 2021

Byvame na 8 poschodi z 12tich, slnko nam svieti len chvilu rano cca do 10:30 , rano vyvetram, zavriem, zatiahnem zatemnovacie zavesy ked slnko nesvieti otvorim okna no aj tak mame v byte cca 28 az 30. Dcerka ma 9 mesiacov a dost tazko znasa tie tepla. Zvazujeme mobilnu klimatizaciu, no ja sa musim zo zdravotnych dovodov vyhybat klime, uz som mala opakovane zapaly trojklanneho nervu z klimy ale chcem aby hlavne malej bolo lepsie aby mala pohodlie ale viem ze ani pre deti to nie je najzdravsie. Vedeli by ste mi dat rady ci ano ci nie a preco a vase skusenosti. Moc dakujem.😊

guiseppinka
23. jún 2021

Mobilna nema zmysel, porad sa s odbornikmi, existuje x typov klim... Klima bude o chvilu bezny standard, lebo umrieme... My sme dokonca do nasho bytu podnajomnikom dali namontovat klimu

amarilka26
23. jún 2021

Mobilnu klimatizaciu urcite nie. Velmi hlucna, musi byt vyvod von a nie je tolko ucinna. Urcite normalnu klimatizaciu a pouzivat s rozumom. Ja si nastavim 26 stupnov, slabe fukanie a je to super. Mobilnu kl.som mala a veeeelmi rychlo som ju dala prec. Nic nevychlasila a neskutocne hucala, nikdy viac.

jaga18
23. jún 2021

Za mňa iste klíma. My sme cez víkend mali už 32 stupňov vnútri, prepálená plocha strecha bez povale je peklo.
Klímu púšťame, keď nie sme v miestnosti, vychladime na 26 a potom vypiname. Aj 2 hodinky po vypnutí je cez deň príjemne. Pred spaním tiež dobre schladime a na noc vypneme okolo 21-22. Po polnoci otváram okno, vtedy sa už dá...
Klíma sa dá pekne nastaviť , aby nefukala priamo na ľudí, ale napr dohora.
My ju používame aj v prechodnom období na dokurovanie, tiež nastavím, aby nefukala priamo na nás a dám vždy na najslabšie fúkanie.

raszuz
23. jún 2021

Viem porovnať, v robote mobilná klíma, to akokeby ani nebola, doma klíma klasická a nevieme si vynachváliť. Super vec.

hettinka
23. jún 2021

@sonka_miro my mame mobilnú klimatizáciu v obytnej časti (kuchyňa, obývačka). Nám to stačí, ale aj mobilná musí mat vyduch von, takze až tak úplne mobilná nie je. My mame tu rúru vyvedenu von na balkon cez dieru v stene, čo sa v paneláku asi moc nedá.
V izbách mame chladnejšie, takze chladíme len časť bytu a tu vychladi na tých 25 v pohode.

sonka_miro
autor
24. jún 2021

@hettinka to viem ze ma vyvod von, to sa da vymysliet , ide o to ci to postacuje, otec to ma ale oni maju poschodovy byt a dole mu to staci, susedia povedali ze o nicom. Kazdy nieco ine a tazko sa rozhoduje 🙂

hettinka
24. jún 2021

@sonka_miro no musíš kúpiť podla m2, kolko máte. Stačí to na vychladenie 1 väčšej miestnosti, cely byt určite nie. My ju kombinujeme aj so zatemnovacími závesmi v obývačke, slnko nám do bytu priamo z tej strany nepáli, takže sa dá. Kupovali sme ju narýchlo, ked udreli pred pár rokmi v júni horúčavy, šlo o peniaze aj čas ... možno časom (ked sa pokazí) dáme nainštalovať klasickú.

sonka_miro
autor
24. jún 2021

@hettinka tiez mam zatemnovacie zavesy a staci mi to na obyvacku a detsku obyvacku mame priechodnu, do spalne mi slnko nesvieti. Tiez vaham lebo rodicak nie je vyhra, chceli by sme este jedno babo a na rezervu nechcem velmi sahat.