Mravce mi už pijú krv

lenkadenisa
24. máj 2022

Ahojte, ja už som zúfalá. Vždy sme mali mravce keď sa oteplilo, trochu pobehali po kuchyni a boli preč. Tento rok ale behajú a behajú a stále viac. Na sladké nejdú, len sa proste prechádzajú po kuchynskej linke okolo okna a v kúpeľni na 1 stene. Nasypala som im okolo okna taký prášok, chvíľu pomohlo. Striekať nemôžem, tie stanice tiež nie, lebo máme malú, ktorá by sa k tomu dostala. Nejaké babské rady ako sa ich zbaviť? 🐜

vikusjk
24. máj 2022

@lenkadenisa najdi v rohoch stieh a podobne take skaricky, ktorymi vliezaju dnu a natlac tam prstom kuchynsku sol. Mne takto obcas vlezu do kuchyne na chalupe, kde mam priamo vstup z dvora do kuchyne a tie potvory si spravia cesticky popod vstupne dvere a pouzivam len kuchynsku sol. Potom ju po case samozrejme pri vysavani povysavam a ked sa objavia zas, tak ju tam zas natlacim.

tamvtme
24. máj 2022

Daj tie domceky na miesta, kam sa dieta nedostane...ja mam tiez male dieta a jeden domcek pod kuchynskou linkou a druhy tak pod nabytkom, kde nema sancu to dieta vybrat ale viem, ze tade tie mravce chodia....

mm87245
24. máj 2022

Jednoznačne toto. Nič iné na nich nezaberá..

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
caroline_
24. máj 2022

@martina1985ba prosim ta to co znamena?

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
caroline_
24. máj 2022

@martina1985ba a da sa s tou energiou nieco robit? Ja sa akurat chystam vydymit bielu salviu, myslis ze to bude fungovat aj na toto?

fiafia
24. máj 2022

@lenkadenisa domčeky a za chvíľu je po probléme. Určite sa dá nájsť miesto aby sa k tomu dieťa nedostalo

rhodesian
24. máj 2022

Máme podobný problém v RD, každý rok 🙈 tento rok pomohlo podlahy poriadne savom poumyvat, tam odkiaľ najviac chodili tam savom aj vystriekať a zatiaľ je kľud.
Máme zvieratá takže tiež nemôžme používať hocičo, takže som rada že zabrala aj takáto lacná a rýchla alternatíva.

Minulý rok sme to zachytili neskoro, museli sme všetky škáry biolitom striekat. Ale pomohlo, neukázali sa potom už celý rok 😁 držím palce

bibka37
24. máj 2022

Mne ktosi poradil zmiešať kvasnice s medom a tým potrieť kade chodia, poprípade práškový cukor so sodou bicarbonou, oni to pojedia, dajú aj matke a malo by ich zničiť. Skúšala som, zabralo na istý čas. Neskôr sa síce znova objavili, ale menej ich bolo.

miriam11
24. máj 2022

@lenkadenisa posyp prášok do perniku. Odídu preč

martina1985ba
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
caroline_
24. máj 2022

@martina1985ba uz som si vygooglila ale dakujem velmi pekne 🙂

slavkadi
24. máj 2022

moj svokor mravce striekal mydlovou vodou a hned zabralo a viac sa tam nevratili.