Po opratí mám veľmi trvdé uteráky - čo s tým?

kikkuska161
6. jan 2019

ahojte, chcem sa spytat ako prat uteraky aby neboli ako smirgel. Mam biele uteraky zevraj 100%na bavlna kupovane z amazonu, prane vzdy len v ekopraskoch ecover alebo sonet, bez avivaze a na 60stupnov a ked ich operiem a nasledne chcem poskladat po ususeni tak su ako ked vam v zime zamrznu vonku na balkone zavesene na snure, fakt uplne tvrde... az sa hambim pred cudzimi ze ake mame hnusne uteraky.... neviete co s tym? da sa to este zachranit? kde som spravila chybu?
dakujem

stratenanajdena
6. jan 2019

@kikkuska161 ahoj, nám sušička zázračne zmäkčila (nielen) uteráky, až sa kamarátka čudovala, že nech robí, čo robí, v živote ich také mäkké nemala. Tak som jej prezradila tajomstvo - kúpili sme sušičku 😉
Ináč aj aviváž zmäkčuje.

h2
6. jan 2019

@kikkuska161 Jednoznačne sušiť v sušičke, nikdy predtým som nemala uteráky také mäkkučké.

romiada
7. jan 2019

@kikkuska161 za mňa sušička...uplne top...len poskladaš do skrine. A poviem Ti, ja som mala dovtedy uteraky take iste - peeling by som si s nimi mohla robiť. Aj som ich zo zufalstva žehlila. Avivaž sa vraj nema davať lebo sa znižuje savosť.

cawes
7. jan 2019

Urcite susicka to prat bez avivaze a ak bez susicly tak s avivazou

osky
7. jan 2019

Treba dat vyplachat v octe/napiesto avivaze/
Ale je pravda ze zo susicky su najmäksie.
Zase-ja susicku pouzivam len vynimocne.
A kto by susicku pouzival napr.v lete?

evittam
7. jan 2019

@osky Ja pouzivam susicku cely rok. Nevidím dôvod prečo nie. Preco by som sa mala naťahovať s vesanim keď môžem uložiť makke a voňavé veci rovno do skrine.😉

benit
7. jan 2019

@osky uteraky davam aj v lete do susicky. Ostatne von.

monikafeliz
7. jan 2019

ja periem v obyčajnom persile na 60 stupnov a vždy ich mám normálne, vyskúšaj zmeniť prach

moninah
7. jan 2019

@kikkuska161 susicka je super, ale mne napr zmakli aj ked som zacala do prania pridavat sodu bikarbonu. Da sa kupit 1kg balenie v DM. A prestala aj pracka pachnut a je to dobre aj na detske veci (dezinfikuje). Avivaz na uteraky nepouzivam.

0silvia0
7. jan 2019

@kikkuska161 tiež nemám sušičku a po pridaní octu sa mi zdajú uteráky jemnejšie a mäkšie. Ale ja periem biele uteráky na 90 stupňov. Tiež nepoužívam aviváž na žiadne prádlo.

osky
7. jan 2019

@evittam a nemas to pokrcene?
Ja vzdy vytiahnem vsetko zhuzvane.
Susim len uteraky a take veci co je v podstate jedno.
A zase,naco by som v lete minyla elektrinu,ked mozem vyuzit slnko.vsak aj to pradlo tym slnkom krasne vonia.
Ja susim v zime alebo ked vela prsi,aj to nie vsetko...

evittam
7. jan 2019

@osky Nie, všetko mam vyžehlené a ide priamo do skrine. Susim uplne všetko.A elektrina? Mame preplatky a nie neplatime extra preddavky aj tie nam znizili dokonca odvtedy co máme susicku. Ved ta "zerie" menej ako práčka či umývačka.😉 A nemam dvor kde by som susila a vonalo mi to slnkom. Takto mi to vonia čistotou.

katarinamarkova
8. jan 2019

@kikkuska161 uteraky treba ozelit 😊 prip.dat do susicky 😊

katarinamarkova
8. jan 2019

@kikkuska161 ozehlit....

adelakom12
10. jan 2019

@kikkuska161 Skús prestať pridávať aviváž. Moja mama vždy tvrdila, že ak do prania pridáš aviváž a necháš prádlo dlho stáť v skrini, zosmrdí sa,respektíve nebude tak príjemne voňať. Skús to a daj vedieť 🙂

jany2210
26. jan 2019

Ja pouzivam prach, striedam Rex a Bonux +avivaz Lenor....a uteraky su v pohode makke, ci uz susim vonku alebo v susiarni. A to susicku nemam. Skus vymenit praci prostriedok, poskusat nieco ine 🙂