icon

43 EUR na deň

17. okt 2023

ahojte ženy, podla vas takáto suma po zaplatení vsetkych sekov na byvanie, internet telefony energie ostane 3 clennej rodine na den do vyplaty je to OK alebo malo?

Strana
z2
avatar
vladka.t
18. okt 2023

@66simonka66 30€ na víkendový nákup a 30€ cca na pondelok,stredu dokúpiť niečo .
Nie vždy je to ľahké.

avatar
vladka.t
18. okt 2023

@66simonka66 a to potrebujem bezlepkovú múku atď.a nemam recepty .To je zase na dlho. 🍀Dupľom pri týchto cenách.

avatar
soffia711
18. okt 2023

@66simonka66 My máme 150€ na mesiac,aj to niekedy nie,lebo sa stane ,že sme chorý,alebo príde niečo iné ...Keby mala 43€ na deň ,tak skacem od radosti...😏😏😔😔😔

avatar
66simonka66
18. okt 2023

Ženy, ja z vás žasnem. Vy musíte byť asi naozaj kúzelníčky, keď to dokážete, klobúk dole pred vami. Ja by som to nedala, ani dva týždne by som nevydržala.

avatar
dankaester
18. okt 2023

To ako vážne sa pýtate? 🤔 Ja musím z dvomi chalanmi, jeden stredoškolák, druhý 9.ročnik, po uhradení všetkého vyžiť z 200€. To jeden chalan dochádza do školy, druhý chodí na futbalový krúžok. To som rada, že nebývajú chorí.

avatar
vladka.t
18. okt 2023

@soffia711 😔😣

avatar
vladka.t
18. okt 2023

@soffia711 lieky sú úplný zabijak a "kazič" rozpočtu.To tiež poznám ,mám ešte 20€ to už doklepeme a zrazu bum no choď dať na sirup 7-9€.

avatar
vladka.t
18. okt 2023

@dankaester 🙏🏻🍀

avatar
soffia711
18. okt 2023

@vladka.t Presne tak lieky sú zabijak a rozpočet hneď upravia...Dnes som nechala v lekárni 40€😔 do výplaty 2tyzdne a rozpočet mám 40€ ..Je to o h*bu takto žiť,ale žiaľ nenarobím nič ..

avatar
elnino22
19. okt 2023

To si robíš vážne srandu . Však ja žijem s dvoma deťmi ani taký rozpočet nemám čo ty máš na deň. Žijeme vo v rodinnom staršom dome, platím z toho hypo. Detská majú všetko čo si povedia . Majú navarené skoro každý deň. Majú od počítačov, tablety ,bicykle kolobežky, VR všetko čo sa dalo kúpiť. Nemám už čo na Vianoce kupovať. Ja rodičov ani nemám , že by mi pomohli. Ešte ktomu tomu , platím aj vysokú elektrinu za klimatizáciu a vyhievam bazén od jary do jesene. Nešetrim na plyne, vykurujem na 24stupnou a v detských izbách aj viac. A tebe sa to zdá málo 43€?

avatar
mooonika1975
19. okt 2023

@kristinapetronela mesiac má len 20 dni?

avatar
jaroslav81
19. okt 2023

za 43€ sa môžete každý deň ísť najesť do reštiky, menu pre jedného stojí 7€...niektorých ľudí nepochopím...

avatar
suzitok
19. okt 2023

Mňa by zaujímalo, čo kupujete a čo varíte za toľkých peňazí? 43€ denne, alebo ak tu niekto napíše, že 200-300€ týždenný nákup stravy. My sme štyria, nikto sa nestravuje mimo domu.
Ja som napríklad dnes kúpila kuracie rezne, zemiaky, zeleninu, jablka, mandarinky, banány, jogurty, tarhoňu, maslo, pečivo, šunku, syr, pár jogurtov a platila som 19,-€. Z uvedeného budem mať na dva dni kuracie kocky na hrášku s tarhoňou a mrkvovú polievku. Na olovrant si dáme jogurty a ovocie, večera bude pozostávať z toastov, so syrom a šunkou a šalátom z rajčín a cibule. Z nákupu mi ešte ostanú suroviny aj na sobotný obed, teda mrkvovo-cuketové fašírky.
Zajtra idem do obchodu len pre pár kusov pečiva, plus kúpim tvarohový syr a bryndzu, z toho bude pomazánka na večeru a dokúpim nejaké oriešky.

avatar
adrianajuliette
19. okt 2023

Ja dostávam 1200€ spolu s výživným. Nájom mám 500€/mesiac. Mne zostane ak zaplatím nájom a šeky na deň 15€ a nič nám nechýba. Varím každý deň. Ja mať tak na deň 43€ tak sa cítim ako kráľovná.😊

avatar
kristinapetronela
19. okt 2023

@mooonika1975 nema mesiac 20 dní .ale veď píše že 20 dní má po 43 eur ...takže nepíšem nič odveci práve naopak

avatar
conny122
19. okt 2023

To je super mne vychádza 10€ na deň

avatar
sinku
21. okt 2023

To si sa chcela vychvalovat ? Lebo keby že mne Tolko peňazí zostane tak som najšťastnejší človek nám keď ostane 200€ tak som rád 🙂 takže ste na Tom dobre nebojte sa ešte aj ušetríte keď chcete

avatar
nikha2809
21. okt 2023

@suzitok neviem si predstaviť platiť za takýto nákup 19€ veď len prsia stoja 7-8€ a kde sú ostatné veci...

avatar
suzitok
21. okt 2023

@nikha2809 napriklad teraz boli v lidli za 4,44€ kilo, balicek mal cez 900g, zemiaky 2,19€, mandarínky boli 1kg za 0,99€, uhorka 0,69 2ks, tarhona 1,19€, jogurty po 0,49€, mrkva 0,50€, cuketa 0,80€, jablka 0,55€ kilo, sunka + syr+pecivo spolu 6€

avatar
conny122
21. okt 2023

@nikha2809 my máme 10€ na deň pre štvorčlennú rodinu a kupujeme všetko v akcii

Strana
z2