Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Akcie na meno pozostalého nájdené v pozostalosti

Peniaze a úrady
tykat
25. júl 2019

Dobry den, mozno niekto poradi. 5 rokov po dedicskom konani sme pri vypratavani domu nasli akcie (VSŽ) na meno zosnuleho. Co s tym? Kde zistim ci maju nejaku hodnotu? Ak ano asi bude treba obnovit dedicske konanie kedze su na meno?

natuska87
25. júl 2019

@tykat Určite áno, obnoviť...

stela01
25. júl 2019

@tykat určite obnoviť , ako by ste sa k tomu chceli dostať , keď že to je na meno ?

A stav akciii si nájdeš aj na internet .... neviem či tie vaše už aj neprepadli 🤷🏼‍♀️

tykat
autor
25. júl 2019

@stela01 ...ved prave to, naco otvarat dedicske ked nemaju hodnotu alebo prepadli. Takze najprv by som chcela zistit hodnotu ale kde? Na nete na mna vyskakuju investori, burza, trading, top10...neviem najst stranku kde zadam cislo, firmu a vyhodi mi udaje...na tom cennom papieri hodnota je uvedena ale vobec sa v tom neorientujem. Resp neviem kam a za kym by som mala zajst aby mi povedali ci to ma vobec nejaku realnu hodnotu.

stela01
25. júl 2019

@tykat tak hodnotu?to bola hodnota v tedy , akcie sa kupovali za koruny ešte nevieme koľko to je % píšeš VSž to z ktorého roku ?

tykat
autor
25. júl 2019

@stela01 november 2003

natuska87
25. júl 2019

@tykat Ony hodnotu nejakú majú...Dobrá/ý/ notárka by to aj zistila...

daniel69
25. júl 2019

Je mit ľúto....predmetné akci na meno, či už listinné alebo zaknihované (v tomto prípade s istotou listinné) sú neplatné, nulitné, keďže píšete že sú z novembra 2003. Evidentne si zomrelý, v pozostalosti ktorého ste akcie na meno našli, nesplnil predstavenstvom VSŽ stanovenú lehotu na výmenu starých akcií za nové. Táto lehota uplynula 22.01.2004, a keďže Vaše akcie sú z novembra 2003, sú to akcie staré. Po tejto lehote bol zo strany VSŽ vyhlásený tender na všetky staré akcie, ktoré si vlastníci výmenou za nové neprevzali v dvoch kolách vydávania listinných akcií. Len pre zaujímavosť, neprevzaté akcie tvorili cca 0,3 percenta základného imania spoločnosti, išlo bezvýhrady o drobných akcionárov, ktorí z titulu veku sa nemali ako dozvedieť o výzve resp neprevzali oznámenie.

daniel69
25. júl 2019

aby som Vás neuviedol do omylu, pokiaľ ide o listinné akcie na meno a Váš zomrelý to stihol niekde v lehote medzi 24.07.2003 -19.11.2003, kedy požiadali VSŽ o zrušenie registrácie doterajších akcií, je možné že to vtedy bolo OK. Lenže odvtedy sa zmenila akcionárska štruktúra spoločnosti niekoľko krát, a domnievam sa, že taktiež prebehli nové výzvy na výmenu akcií, ale toto neviem s istotou tvrdiť. Takže nejaká malá šanca tu stále je, odporúčam kontaktovať centrálny depozitár CP.

tykat
autor
25. júl 2019

@daniel69 ...dakujem za informacie, akcie su presne z 19.11.2003, skusim kontaktovat ten depozitar CP, videla som tam aj nejake ustrizky zo sekov za platby depozitaru len som si nevsimla datum ci boli pred 19.11.2003 alebo po.

juliet86
25. júl 2019

@daniel69 ty sa v tom super vyznas 😀

Tu začni písať odpoveď...

Odošli