Aké sú odvody do zdravotnej?

vvee
15. okt 2013

Zdravím.
Viem že toto nie je moc téma o deťoch, ale skúsim, možno mi niektorá poradí. =)
Začala by som tým, že robím v jednej nemenovanej firme na dohodu. Popri tom som bola zaevidovaná na UPSVaR a každý mesiac som musela tam odniesť výpis príjmu. Naposledy som tam bola koncom júla, kedy mi pani pri okienku povedala, že podľa nejakého nového zákona už nemusím prísť ďalší mesiac (august) ale až o tri, čiže 15.10- dnes, s tým že jej všetky príjmi prinesiem naraz. Schválne som sa jej to dva krát pýtala či jej výpisy pošlem aspoň mailom, keďže ich výdy potrebovali po mesiaci a dva krát mi odpovedala že ich chce naraz. Dnes som tam prišla, no povedali mi, že od 26.9 som vyradená z evidencie, pretože som nedoložila výpis príjmu za predošlé mesiace a pani pri okienku vraj nič o doložení výpisov naraz nevie. Zaevidovať sa môžem až o pol roka, čo znamená že odvody do zdravotnej si budem musieť platiť sama.

Preto sa chcem spýtať, či s týmto nemá náhodou niekto skúsenosti, či vôbec má nejaký zmysel napísať odvolanie, keďže je to tvrdenie proti tvredniu a koľko presne výchádzajú odvody do zdravotnej za mesiac alebo či sa nedá požiadať o nejakú podporu.

Ďakujem za odpovede.

mimka11111
15. okt 2013

@vvee ahoj, no toto je pekná ukážka "znižovania nezamestnanosti" na slovensku 😠 kedže ťa vyradili z úp, mala by si si platiž odvody do ZP, čo číní 55,02 eur /mes. ....teda bz si sa mala ísť do sovjej ZP prihlásiť ako samoplatiteľ....neviem, či je pre teba významné odvolať sa...slovo proti slovu, ak samozrejme nemáš iný dôkaz " čierne na bielom"......slovensko ale neznižuje nezamestnanosť, akurát tak znižuje stav nezamestnaných......pretože nie všetci,ktorí sú vyradení z úp sú aj zamestnaní.......blbosť do neba volajúca a šovinistická buzerácia od štátu 😠

sashabb
15. okt 2013

@vvee presne tak, krásny prípad - niečo podobné bolo už aj v telke 🙄
Zdravotná je tych 55,02€ a od nového roka má byť 56,35€
@mimka11111

barcelona94901
15. okt 2013

@vvee nie si sama komu to spravili a prišlo ti už aj vyjadrenie k tomu vyradeniu z evidencie ?

vvee
autor
15. okt 2013

...no moje nervy =D človeku sa až rozum pozastavuje nad niektorými vecami v tomto štáte ...som rada že mám aspoň tú dohodu, pretože naozaj nechápem ako toto riešia nezamestnaní...sranda ešte je, že vyradená som od 26.9 a papier o oznámení mi pršiel až 11.10...
Teraz sa budem musieť ísť do zdravotky nahlásiť ako samoplatiteľ, však?

vvee
autor
15. okt 2013

@barcelona94901 hej hej, 11.10, lenže keď som nebola doma, prevzala som si to až dnes...

barcelona94901
16. okt 2013

@vvee no moja známa má podobnu skusenosť ako ty,ale jej ešte ani to vyjadrenie neprišlo,to bola tiež taká náhodička,,že sa tam zastavila a ako tu baby spomínali,strašne veľa toho bolo odvysielaného v tejto suvislosti v tv,na jednej strane bezbranný človiečik,ktorého vyškrtli z uradu,na druhej strane uradník,ktorý dostal príkaz a štát,ktorý to celé zapiera a tvári sa ,že to je blbosť..sila,že ? a potom odvysielaju štatistiku,že nezamestnanosť klesla ...fuj-...

havana_frost
16. okt 2013

@vvee Ale nejaké "odvolanie" proti vyradeniu rozhodne napíš, za to nič nedáš. Pracovník úradu práce môže určiť, že niektorí uchádzači nebudú chodiť každý mesiac, ale iba napríklad raz za dva mesiace. Tak táto tvoja pani určila raz za tri mesiace. Popíš to, ako sa to stalo, aj s dátumami a pošli poštou na riaditeľstvo. Lebo zase nebudeš mať v ruke žiadny papier, že si sa na to sťažovala. Možno ti raz povedia, že ti aj povedali, že sa máš odvolať, ale nič si neurobila.