Aké životné poistenie si vybrať?

woman21
19. sep 2019

Nedávno sme vzali hypotéku na byt a chceli by sme uzatvoriť životné poistenie najmä na prípad smrti a invalidity.

Oslovili sme finančného poradcu, ale neboli sme spokojný s jeho ponukou, ponúkol síce lacné poistenie ale boli tam také výluky že až...(samozrejme podmienky poistenia nereklamoval, len cenu...)

Existuje také poistenie čo platí v prípade smrti akýmkoľvek spôsobom celú poistnú sumu (čítala som že väčšina poistovní vyplatí iba max. polovicu poistnej sumy, niektoré môžu ísť dole aj 100% poistnej sumy, takže nič neplatiť.. ak človek sám bol na vine že zomrel, napr. on spôsobil autonehodu a tam aj zomrel..človek nikdy nevie také niečo vylúčiť a je to obrovská tragédia pre rodinu a popritom poistovna ani neplatí?...)?
Možno že také ani neexistujú len som zvedavá že Vy aké máte skúsenosti...

Máte s tým nejaké skúsenosti ktorá je najlepšia poistovna?
Nevadí ak je trochu drahšie len aby v prípade smrti, invalidity naozaj platil....

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mogaa
25. okt 2019

@tanapeta záleží od banky...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
baxovci
8. jan 2020

@woman21 Pekný deň prajem 🙂 máte dobrý pohľad na vec, aj prehľad.. poisťovní na SR je veľa, každá má svoje muchy, ale sú aj také, ktoré výluky pre prípad smrti nemajú žiadne. Spolupracujeme s nimi, výber závisí od vašich požiadaviek a situácie, žiadna poisťovňa nie je najlepšia, ale každý si vie zvoliť tú správnu pre neho 🙂
Pre viac info ma kľudne kontaktujte alebo pozrite tu: https://poistkyvpohode.sk/blog/

patrik_kunzo
23. júl 2020

Ahojte baby, pri výbere životky, by Vám mohol pomôcť článok, ktorý som písal pred pár mesiacmi https://ekofinancie.sk/porovnanie-zivotne-poist.... Dajte vedieť, či sa Vám páčil 🙂

vaculoval
11. mar 2021

@rainbow82 mohla by som poprosiť kontakt?

matuliq_69
11. apr 2021

Dobrý deň neviete či mozem zrušiť poistky na deti?

pavolchmela
19. apr 2021

@matuliq_69 Určite áno

patrik_kunzo
19. apr 2021

matuliq_69 áno, ak ste poistníkom na zmluvách. V prípade, že sa jedná o poistenie spolu so sporením odporúčam použiť na vyplatenie odkupnej hodnoty bankový účet z ktorého odchádzala platba za poistenia a podpis na výpovedi overiť na matrike alebo u notára.

matuliq_69
19. apr 2021

@patrik_kunzo rozumiete sa poistkam? Potrebovala by som radu keďže tam mám aj šetrenie a tvrdia mi v poisťovni že o to pridem

patrik_kunzo
20. apr 2021

@matuliq_69 Samozrejme, pokojne sa pýtajte.

matuliq_69
20. apr 2021

@patrik_kunzo chcem zrušiť detské poistky aj so šetrením,prídem o všetky peniaze ako mi tvrdia?

patrik_kunzo
21. apr 2021

@matuliq_69 v akej poisťovni sú poistky, ako dlho sú platené a o aký typ poistenia sa jedná (investičné, kapitálové) ?

adriannab
Odpoveď bola odstránená
Zobraz