Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ako funguje prečerpanie účtu?

mius86
4. aug 2019

Ahojte, chcela by som sa informovať, ako funguje prečerpanie účtu, čiže ísť do mínusu?
Dala som si vypracovať zmluvu a dosť ma tam zarazila konkrétna suma a dátum ukončenia zmluvy 2056.
Čo ak sa o pol roka rozhodnem zrušiť tu zmluvu, prípadne zrušiť účet v banke?
Ja som to chápala tak, že ak v danom mesiaci pôjdem do mínusu 50€, tak to na konci mesiaca uhradím aj s úrokom. No podľa zmluvy to chápem tak, že banka mi dá každý mesiac 300€ a ja to musím splácať až do roku 2056. Vďaka za vysvetlenie.

vikusjk
4. aug 2019

@mius86 ved si to nechaj vysvetlit bankou. Podmienky bank sa mozu lisit. Ja mam roky povolene precerpanie 350 e a ked som bola v minuse, tak mi stiahli nejaky urok. Ale nemusela som to uhradit, proste sa to uhradilo az pripisanim dalsej vyplaty

candii
4. aug 2019

Napr. V UniCredit môžem ísť do mínusu 200€ a nemám žiadny úrok 🤷

queen_mary
4. aug 2019

V tatre mam 2000 bez urokov. Do nepovoleneho precerpania som sa este nedostala 🤷‍♀️

mogaa
4. aug 2019

@mius86 ak ide o klasické povolené prečerpanie na účte to znamená že banka ti dá možnosť ísť do debetu 300eur....neznamená to každý mesiac, ale že tvoj zostato na účte môže byť max do výšky -300eur.....vždy keď ti tam nabehnú peniaze sa to vyrovnáva teda po čiastku pokiaľ si v debete....Úrok platíš vždy len za obdobie kedy si v debete a z čiastky koľko máš aktuuálne minutých z povloeného prečerpania. Príklad: 1.7.bol tvoj zostatok na účte 20,-eur, 7.7.si vybrala 220,-eur(čiže si v debete -200eur),10.7.ti nabehne výplata 500eur - čiže povolené prečerpanie sa ti vyrodvnalo a úrok platíš len za 3dni a z čiastky 200eur(ročnú úrokovú sadzbu na povolené prečerpanie účtu máš v zmluve)

mius86
autor
4. aug 2019

@mogaa Presne takto som si to predstavovala aj ja. No ale ta zmluva ma úplne zmiatla.

lula313
4. aug 2019

@mius86 jedna sa o formu kontokorentneho úveru. Mne VÚB dala 3000eur, ale tam nie je bezúročné obdobie, čiže ak by som sa dostala do mínusu, tak mesačne mi tu sumu navýšia o nejaký úrok. Keď mi dôjdu na ucet kreditne(plusové) položky, tak sa dlžná suma zníži. Je dobre mat peniaze non stop k dispozícii..

Tu začni písať odpoveď...

Odošli