Ako je to s daňovým bonusom na dieťa?

25. dec 2022

ahojte. v case ked zacala skolka v septembri sme ja a manzel boli bez prace, preto sme v skolke podpisali papier co sa tyka stravy ze dotacia ci co zlava na stravu maleho..nie zadarmo obedy ale uplatnenie dotacie statu ci co na zlavu na obedy maleho,,,cize platime malemu obedy v skolke..skratka podpisali sme ze si nebudeme uplatnovat danovy bonus na dieta..ja som o mesiac nato hned ziskala pracu..a teraz co? v novom roku 2023 si nemozem uplatnit kazdy mesiac danovy bonus na dieta 140 eur? ako to mam riesit keby som chcela ten bonus? vdaka.

tosomja
25. dec 2022

Uplatní si daňový bonus a zrus v škole/škôlke dotáciu. Budeš platiť plnú sumu za obedy.

autor
25. dec 2022

@tosomja a to sa da?nebude v skolke mzdarka kricat?kolko je plna suma za obedy v skolke? na mesiac?vdaka

tosomja
25. dec 2022

Tak každá má inú sumu. V škole teraz vychádza okolo 60€ na mesiac. Bez dotácie. S dotáciou nejak 26€
Dá sa všetko. Prečo by mala kričať mzdárka? Povedzte, že ste nastúpili do práce a chcete si uplatniť daňový bonus.

autor
25. dec 2022

@tosomja dakujem skusim teda ..a tera az vvo februari to stiham ..lebo januar uz nie asi..

autor
25. dec 2022

@tosomja a to kazdy ma danovy bonus 140 eur mesacne..?aj ked mam minimalnu mzdu len?

zuzanaete
25. dec 2022

Vyska danoveho bonusu zalezi od prijmu. Nie kazdy bude mat 140€. Na nete su tabulky. Mzdarka v skolke nema nic s tvojou dotaciou. Tieto papierovacky riesi veduca jedalne. Preco by mala na niekoho kricat? Bezne sa ludom pocas roka meni situacia. Cena stravy je v skolkach rozdielna.

maris5
25. dec 2022

U nas sa to neriesilo v skolke, ale na mestskom urade. Kde si to podpisovala, ze si nebudes uplatnovat danovy bonus, tak to aj zrusis.

hipuska
25. dec 2022

Ja som to riešila teraz. Normálne som ukončila mesiac. A od nového som napislala žiadosť, že chcem pozastaviť dotáciu, z dôvodu, že si zCinam uplatňovať daňový bonus. Ale, rieisla som to so zriaďovateľom nie ZS. Nezabudni potom upozorniť mzdarku, že teda za daný mesiac, si nebudeš uplatnovat daňový bonus. A stíhaš aj za január, ak ti má kto prebrať tu žiadosť. Alebo choď priamo na úrad práce a taktiež daj info do skoly alebo zriaditelovi. Nechápem, čo sa bojíš mzdarky? Čo si malé decko?

autor
25. dec 2022

@zuzanaete cize aky budem mat dan.bonus ked mam mzdu len 645 eur?minimalku teda

autor
25. dec 2022

@andreakotesova dakujem za clanok ..uz to pozeram..a navyse minimalna mzda sa ma zvysit od noveho roka z 646 na 700 eur..cize ten danovy bonus bude lepsi..troska teda

autor
25. dec 2022

@maris5 v skolke som to podpisovala ich mzdarke

janka54321
25. dec 2022

Moja strašne si domotkana, mzdarke 🙂

autor
25. dec 2022

@janka54321 tak s vedúcou jedálne som nebola len so mzdarkou.. Ona dala papier na podpis

emilka_1
22. dec 2023

@patka06 neuplatňovala som si, lebo som nemala príjem.
Priznanie budem podávať v januári za tento rok, či nieje to tak?
Ja som bola v tom, že si podám daňové budúci rok a bonus sa vypočíta za odpracované mesiace v roku 2023..

patka06
22. dec 2023

@emilka_1 Mohla si si uplatňovať mesačne odkedy si zamestnaná

emilka_1
22. dec 2023

@patka06 ďakujem za radu teda, už som si podala vyhlásenie 🙂
No a teda rozdiel od toho septembra príde na základe ročného zúčtovania bud. rok, správne chápem?