Ako sa naučiť nakupovať potraviny a hospodáriť?

18. feb 2021

Ženy idem si po radu. Ako sa naučiť hospodariť čo sa týka potravín a ako správne nakupovať? Všade čítam ako ženy chodia na veľký nákup raz za týždeň-dva ale ja si to neviem predstaviť. Predsa to by som musela nakúpiť a rozplánovať varenie na 2 týždne??? My proste ideme do obchodu nakúpime potraviny napr. za cca 35€ ale tak či tak musím ísť na druhý deň, najneskôr tretí zase do obchodu minimálne na pečivo a už kúpim aj iné veci. Ako to robíte??? Pečivo nemrazíme, ja som to raz skušala, nechutilo mi to, priatel by to nejedol vôbec. Kupujem do zásoby akurát mäso, šunky, salámy, syry moc do zásob nekupujem, pretože sa to nezje a vyhodí. Obchod blízko nemám, resp. mám pod oknami bytovky taký malý obchodík, najradšej však chodíme nakupovať do kauflandu,tesca,lidlu. Prosím ako to robíte s nákupmi vy? Prípadne ako ušetriť čo sa jedla týka? Nechcem si trhať od úst to zasa nie, ale na jedle sa dá ušetriť najviac no nechcem zasa kupovať samé Clever a podobné výrobky. Za každú rozumnú radu ďakujem.

beamajor
19. feb 2021

@eskop jasne, tak to chapem ked su smeny a je to rozhadzane.... nuz neviem teda, asi pomoze este nejaka detailna analyza, ak to chcete zmenit 🙂 mna to velmi zaskocilo, a pri predstave ze cakame chlapca, ktory nam bude v puberte obhryzat hlavu si neviem tu spotrebu predstavit (pokial tych chlapcov nebude viac, to ma je**e :D)

lasona
14. jan 2022

Prečo nechceš kupovať výrobky Clever? Často krát si pozri výrobcu a je to buď Zvolenský jogurt ale vyrobený pre Billu iba v ich obale a za odlišnú cenu, môj muž si to začal všímať..veľa týchto kvázi lacnejších značiek sú tak robene

xqwertyx
20. jan 2022

@lasona to je pravda, švagor bol raz vo Zvolenský, lebo im tam robili novú automatickú linku a vravel, že na jednej linke sa plnil jogurt do teglikov Zvolenský, na druhej do teglikov Tesco a išiel do toho ten istý jogurt 🤷‍♀️. Už keď viem, tiež si to už všímam 🙂

miamie
21. feb 2022

Dievčatá odkiaľ prosím nakupujete mäso a zeleninu/ovocie?

amanta5
21. feb 2022

Je dôležité si najskôr ujasniť, či chceme šetriť na jedle alebo nechceme zbytočne jedlo vyhadzovať. "Sme to, čo jeme"....tento výrok je tak pravdivý a mnoho ľudí si to akoby ani neuvedomovalo.
Podľa mňa je najdôležitejšie nekupovať polotovary, a variť najmä z prvotných (nespracovaných) surovín....zo zeleniny, mäsa, strukovín, vnútornosti, rýb a vajec. To je taký zdravý základ stravovania.
Ak máte radi čerstvé pečivo/chlieb, kúp v obchode len to hoc aj každý deň, aj keby tam bola neviem aká akcia.
Na nákupy si urob dopredu zoznam, a nič iné nekupuj. Ak ti niečo chybne pri varení, improvizuj a použi niečo iné 🙂