Ako sa vám dá ušetriť z výplaty?

barbi28
2. aug 2022

Dobrý den. Chcem sa spýtať ako sa vám darí ušetriť z výplaty v týchto nie moc dobrých časoch.
Dokopy máme s priateľom príjem okolo 1800€ plus mínus.
Samozrejme máme hypotéku, auto a ďalšie výdavky.
Spravili sme si aj rozpis príjmu a výdavkov, potraviny kupujeme v akcii, nemíňame na zbytočnosti no aj tak ledva ,,vyžijeme” do ďalšej výplaty. Do prace chodím pesi, jedlo si nosím z domu takže nikde nejak nemíňame no aj tak si už nedokážeme skoro nič odložiť. Preto by som sa vas rada spýtala ci máte nejaké rady alebo tipy ako ušetriť ešte viac.
Ďakujem

zemiakovysalat
5. aug 2022

@kluska no ja platim kartou dopredu, na mieste uz len miestnu dan.

ninjah
6. aug 2022

Mozno to nie je pre kazdeho, ale priviedlo ma k tomu prave nase dieta. Mal ekzem a zacala som sa zaujimat viac o kozmetiku, drogeriu a celkovo vsetko v domacnosti, co mu moze skodit. Vyhodili sme teda vsetky pripravky a kozmetiku co sme pouzivali (teda posunuli dalej, nie do kosa 🙂 a nahradila som to jednym tuhym samponom na vlasy, tuhym mydlom na telo, vsetko non toxic. Milion veci som pouzivala , prasky, avivaze, dezinfekcie, vsetko mozne. Teraz? Periem z mydlovych orechov, avivaz pouzivam ocot, pradlo ciste, vonave a je to omnoho lacnejsie, ako ked sme predtym kupovali milion veci. Benefit? Lepsia plet, pokozka, lepsie zdravie, zmiznuty ekzem a usetrene desiatky az stovky eur. Nestravovat sa mimo dom, ziadne donasky. Vsetko varim z cerstvych potravin, minimum polotovarov, ak vobec nejake. Je to casovo narocnejsie, ale lacnejsie v konecnom dosledku. Oblecenie som zredukovala o polovicu a vyrobila si viac menej capsule wardrobe, kludne si otom pozri ak nepoznas - v podstate mas len par kuskov ktore so sebou ladia na neskutocne vela kombinacii, nepotrebujes nove veci, usetris miesto a penazenku kedze to vies vzdy nejak nakombinovat. My sme usetrili aj pri dietati na plienkach davame latkove, ale dietko si nespominala. Vela urobi pausal, sluzby ako netflix, disney plus, hbo atd. Zvaz si co z toho naozaj pozeras, ako casto... Popriapde zdielaj s rodinou a kamosmi a neh ti preplatia nejake to euro. Takisto umyvacka riadu, namiesto lestidla ocot, tiez to vela spravi, par centov vs par eur. Da sa v podstate urobit aj potraviny na sposob ako s oblecenim capsule wardrobe, ale chce to trosku si sadnut a porozmyslat co naozaj papate, co pravidelne kupujete a co ti v spajzi stoji xy mesiacov a nechytis sa toho, cez korenie az po muky, strukoviny. Takto si vies aj spisat recepty ktore varis, vypisat potraviny ktore na ne pouzivas a potom uz len z toho zoznamu hladat mozno kde to maju v akcii alebo najlacnejsie. Takisto skus napriklad veci ktore nenosis alebo rozne dekoracie predat na Vinted. Mne sa podarilo par eur odtial ziskat z veci ktorych som sa zbavovala. Len sa nedaj oklamat a nikomu tam neposielaj ani email ani udaje o karte, vedia tam velmi dobre klamat novych uzivatelov ktori este nevedia ako to funguje. Toto zatial pomohlo nam 🙂 dufam ze pomoze nieco z toho.

ninjah
6. aug 2022

@yoxinka klobuk dole to chce sebazaprenie, odvahu a malo kto na to ide takto rozumovo, to je super 🙂

jonki
6. aug 2022

@ninjah moja osobna skusenost s orechami na pranie-nie. Mozme na to pozerat eko aj nontoxic optikou. No neperie to tak aby pradlo bolo ako pred pouzitim. Inak suhlasim.

andrej241
8. aug 2022

@barbi28 najskôr odlož sebe potom zaplať všetko ostatné

luciadragica
9. aug 2022

Hneď odkladať časť € z výplaty/rodičáku na sporiaci účet, alebo investovať do fondov (kde ti hodnota € môže ďalej rásť). Je možné, že máte nevýhodnú hypotéku a podobne, tam by som skúsila finančného poradcu, či vám vie nájsť výhodnejšie riešenie na prefinancovanie. A na každý mesiac vyhradiť určitý budget na zábavu, neprekračovať hranice, a ak už, tak ďalší mesiac žiadna zábava. :D

nikolka1986
9. aug 2022

Ísť podľa letákov v akcii je najväčšia somarina. Koľko vecí máš v košíku navyše, nielen plánované akcie? Najlepšie je deň pred sa dohodnúť čo sa bude variť a ísť na nákup len to čo ti treba na varenie, raňajky. Tak ušetríš najviac.

avanka
15. sep 2022

@danka275 Chorvátsko nie je až také drahé. Chodíme každý rok 8 rokov, vždy na cca 14-15 dní. Tento rok sme boli na ostrove Brač a dovolenka nás na kompletku stojí cca okolo 1600€. S tým,že z domu sme si okrem rajčín,papriky a debničky domácich broskýň nebrali vôbec nič. A kopec potravín sme si priniesli domov,lebo v lete si vždy robím zásoby na celý rok.