Ako si užívať život popri splácaní hypotéky?

junova
23. máj 2015

Ahojte žienky, mám takú dilemu. Máme byt, ktorý o pár rokov splatime. Potom chceme predať byt, zobrať ďalšiu hypotéku a kúpiť si dom. Manžel chce čo najmenej splácať, najradšej by dom kúpil v hotovosti. Zarába dobre ale každú korunu odkladá na predčasné splátky. Každý rok chodíme na dovolenku ale len na Slovensku. More je pre manžela zbytočné vyhadzovanie peňazí. Jasné, že chodíme aj do Zoo, na zmrzlinu, na koncerty, dcere sme zaplatili školu v prírode, deťom kupujeme na sviatky pekné darčeky. Ale švagor mi dal chrobáka do hlavy. Že prečo si neuzivame viac, že dovolenka na Slovensku je o ničom . Že to čo dávame na predčasné splátky si máme užiť. On má vysoku hypotéku, každý rok chodia k moru. Vraj hypotéku má v dnešnej dobe každy, že si treba dopriať, aby sme mali na čo v starobe spomínať. Manžel aj švagor zarábajú rovnako, my máme hypotéku na päť rokov, on na 30 rokov. Je môj manžel lakomy a fakt si nič neuzijeme alebo je to tak aj u vás?

rawmamka
28. jún 2015

@tilly JA v zime karavan nemusím, my sme piati a keď prídeme zo svahu potrebujem porozvešávať veci, aby preschli, k tomu lyže, lyžiarky, boby,......jednoducho - od jari do jesene super, ale v zime už nikdy viac 🙂.

tilly
28. jún 2015

@rawmamka jasne, ja mam tiez radsej v zime ubytko, ale aj v zimnych kempoch mas miestnosti na susenie...

rawmamka
29. jún 2015

@tilly Áno, ale pre nás má byť dovolenka oddychom, nie aby som komplikovane riešila veci, ktoré sa dajú jednoducho vyriešiť. V zime na chate si užijem 100x väčšie pohodlie ako v karavane a nevravím o tom, že praskajúci oheň v kozube v karavane len tak ľahko nevyčaruješ 😀 . V lete sa dáme viaceré rodinky v kempe dokopy a veľa času trávime vonku pri ohni, na potulkách, pri vode,....ale večer v zime by sme sa asi ťažko natrieskali do jedného karavanu, nevraviac o tom, že aj v karavane treba optimálnu teplotu a vlhkosť a to vetranie a kúrenie nie je také jednoduché ako počas hlavnej karavanistickej sezóny. Ale koľko ľudí, toľko chutí 😉 .

tilly
29. jún 2015

@rawmamka ano, jasne, chapem, leto v karavane je na nezaplatenie, stale si vonku, vnutri sa len spi, v zime je to komplikovanejsie, tiez chodime vacsinou do hotelov, resp. penzionov, hlavne ked ideme na dlhsie
lyzujeme vela, od novembra do aprila skoro kazdy vikend + prazdniny, tak to delime a chodime aj aj

zuzkanik
29. jún 2015

@junova ja si myslím, že tvoj muž nie je lakomý, len myslí na budúcnosť. Hypotéka na krku dnes nie je ktoviečo a ak sa jej chce čo najskôr zbaviť, robí dobre. Budete to mať splatené a potom si môžete užívať. A nemyslím si, že dovolenka na Slovensku je o ničom. Je jedno, kde oddychujete, hlavne, že ste spolu. Vaše deti budú mať zážitky či trávite dovolenku doma, alebo pri mori. A mysli aj na to, že sú rodiny, ktoré nemajú dostatočne vysoké príjmy a nemôžu dovolenkovať vôbec. Švagra nepočúvaj, on nech si žije život, aký si zvolil. Vy s manželom a deťmi si žite ten svoj.

rawmamka
29. jún 2015

@tilly Jasne, my zas nechodíme každý víkend, to by sme doma nič neporobili a napokon aj doma je fajn 🙂 , či už so susedovcami pokecať alebo pozvať kamarátov či známych na grilovačku, guláš párty......A pravdupovediac, to večné balenie a vybalovanie potom by ma nebavilo, aj keĎ v karavane polovica vecí ostáva, aj tak je tam čo robiť pred cestou aj po ceste 😉 , to by som si ten život ani neužila 😀 .

tilly
29. jún 2015

@rawmamka 😀 😀 my mame zimu hekticku, len vdaka tomu ju prezijem 😀 inak neznasam zimu, cely rok sa vzdy tesim na leto... ja si v pohode porobim doma aj cez tyzden, cez vikend zo zasady v domacnosti nic nerobim, max. varim alebo peciem, cez vikendy len vyletujeme, alebo sa inak venujeme detom a kamaratom a zabave a tak 😅 😀
mate prives alebo auto?

rawmamka
29. jún 2015

@tilly Autokaravan, ako som písala, koľko ľudí, toľko chutí 😉 . Pekné leto všetkým 🙂 .

zara1357
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
januarova
26. júl 2021

@zara1357 príspevok je z roku 2015