Aký rodičovský príspevok dostanem?

ika33
7. júl 2013

Ide o to, že z 1 dieťaťom (momentálne má 2,5 roka) som bola na rodičáku, keď sa mi narodilo 2 dieťa (momentálne má 11 mes.). Pred materskými som bola riadne zamestnaná niekoľko rokov, avšak počas druhej materskej som dostala výpoveď z organizačných dôvodov. Po ukončení materskej som sa prihlásila na úrad práce, 25.8.2013 bude pol roka čo som na úrade práce vedená a chcela by som sa vrátiť späť na rodičovskú dovolenku. (Malý bude mať v teda 1 rok). Moja otázka je teda, či a v akej výške budem dostávať rodičovský príspevok od 1.1.2014 ak sa schváli návrh novely? Prípadne keby som si teraz našla prácu a pracovala a išla späť na rodičovskú až koncom roka či to nejako ovplyvní výšku rodičovského príspevku. Ďakujem za odpovede.

marian86
7. júl 2013

ak dobrie viem tak nova zmena/ak ho uznaju / ak bude platna iba pre tych ktory porodili dieta už v 2014...ked ešte tento rok stihnes vybavit všetky papiere tak by si mal dostat tu povodnu vysku RD...a ak som dobre informovana tak ked budeš brat RD tak Nemozes pracovat, /ani na dohodu/ lebo ti zoberu RD,,,

ivuska6
7. júl 2013

Nechapem preco si isla na urad ked si bola na materskej a to druhe ma 11 mesiacov preco si nepokracovala v.materskej alebo rodicovskom na to druhe.

akova
7. júl 2013

Aj mna by zaujimalo ako to bude s tými co dostávajú teraz RD , som sa to nejako nedocitala . Ostane mi pôvodná výška? Maly bude mat v januári 2roky tak dúfam, ze mi ho neznížia 😖

martinkatinka
8. júl 2013

Na ÚP išla, aby neprišla o možnosť dostávať podporu v nezamestnanosti, lebo po RD by už nemohla.... tak preto prerušila RD, RD môže poberať tri roky, ale nie v kuse, môže prerušiť a pokračovať....Takže predpokladám, že toto bola lepšia varianta.. veď pracovala, mala na to nárok. A RD je iba prerušená, takže budeš dostávať to, čo predtým, teba sa nové zmeny netýkajú...