Allianz - ukončenie poistky

13. okt 2021

Ahojte, nájde sa tu niekto kto ukončoval poistku? Chcem len vedieť do koľkých dní mu prišiel šek na adresu. Zmluva mi skončila 30.9. Na pobočke mi bolo povedané že už to bolo poslané no dnes je od toho už 2.týždeň. Prosím vás ak máte skúsenosti dajte vedieť

janetinka27
13. okt 2021

skus znova zavolat na pobocku. a overit, kedy to bolo poslane, kam a akym sposobom

autor
13. okt 2021

@janetinka27 volala som tam včera, povedali mi presný dátum kedy a že šekom na adresu trvalého pobytu. 2 týždne je od toho a čakám stále. Neverím že ten sek ide tak dlho.

janetinka27
13. okt 2021

tak to uz bude zrejme problem. sek sa niekde stratil. vacsinou ho hadzu iba do schranky. mohol ho niekto aj vytiahnut, ale vyzdvihnut peniaze na poste by bez obcianskeho nemohol. skus im tam zavolat a zistit, co sa stane, ked sek do nejakeho casu na poste nevyzdvihnes. myslim, ze po nejakom termine sa tie peniaze "vratia" naspat k nim, takze potom ti ich mozu zaslat znova. ale je to teda riadne neprijemne.

autor
13. okt 2021

@janetinka27 idem skúsiť ešte zavolať na postu, musia mat nejaké záznamy tam o tom nie?

devin123
13. okt 2021

Over si na poste, kde podla trvaleho pobytu patris, ci tam tie peniaze nemaju. Sek sa mohol naozaj stratit. V pripade, ze peniaze na poste do stanoveneho terminu nebudu prevzate, posta ich vrati odosielatelovi. Ten Ti ich moze znova zaslat, ale az po ich vrateni z posty. To cele moze trvat aj mesiac :(

autor
13. okt 2021

@devin123 takze oni to musia mat nejako v systéme že na to a to meno je vystavený sek? Ďakujem

devin123
13. okt 2021

Ano maju. Viac krat som bola na poste s obcianskym, povedala co cakam (platbu, balik,...) a oni mi povedali ci to u nich je alebo nie. V Allianz Ti nedali ziadny udaj, podla ktoreho by na poste vedeli platbu lahsie identifikovat?

autor
13. okt 2021

@devin123 nie, allianz mi nedal absolútne nič. Len ma žiadali o strpenie, ale keď niekto čaká na peniaze 2 týždne tak už ho tá trpezlivosť prechádza 🙄 ale ďakujem, idem volať na poštu, snáď sa to vybaví lebo ma ide picnut.
Ak by to bolo 20€ tak to kašlem, ale je to suma na ktorú by som musela pracovať minimálne 3 mesiace ak by som robila aj nadcasy 🙄
Ale ďakujem veľmi pekne za pomoc.

pumi21
13. okt 2021

Brat takto riesil nieco s poistovnou a musel ich nonstop bombardovat telefonatmi, aby sa to nejak pohlo.

macilaci
13. okt 2021

Šekom chodia peniaze z Alianzu cca do 14-21 dní.

autor
13. okt 2021

@macilaci máte skúsenosť ? 🙂
Lebo dnes mi pani povedala že odkedy to oni dajú pošte, tak posta má maximálne 15 dní.

macilaci
13. okt 2021

Áno. Robím tam 🙂 a oni to nedajú ihneď, preto 14-21 dní 😉

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
13. okt 2021

@macilaci pani mi povedala 15 dní odo dňa kedy to oni odošlú mal na to posta. Aj mi tak prišiel e-mail tak týmto sa riadim.

macilaci
13. okt 2021

Zmluva končila 30.9. Plus 14 dní.

autor
13. okt 2021

@macilaci ďakujem Vám za vašu odpoved, určite mi to pomohlo mat odpoved od niekoho zvnútra allianzu. Tak teda skúsim počkať do konca týždňa. A potom to už budem riešiť