Ammado pôžička - vrátený úrok

vierka22viki
19. apr 2018

Dobrý deň, čerpám pôžičku od Ammado pôžičky a včera mi prišla poštová poukážka, že mi vracajú úroky za minulý rok lebo som pravidelne splácala. Vrátili mi 98 EUR. Neviem ale ako si mám spočítať to, ži mi to dobre vrátili nakoľko neviem ako sa počíta RPNM. Neviete mi niekto poradiť? Našla som na webe nejaké vzorce na výpočet, len som z toho úplne magor. Ja som mala tú pôžičku zvýhodnenú, nakoľko to je už druhá, čo od nich mám takže ten úrok mám písaný 9,3% p.a. Ako si to mám spočítať? Ďakujem za vysvetlenie.

marseillefan
20. apr 2018

Ja by som to počítal takto:
1. Zisti si koľko z toho, čo si minulý rok zaplatila, tvorili úroky (ak máš nejaký výpis, prípadne splátkový kalendár, kde je rozpísaná istina a úrok). Ak si zaplatila povedzme 12x100eur=1200 eur za rok, a z toho boli 400eur úroky a 800eur istina, tak si zapíš tých 400eur. A potom len trojčlenkou:
9,3% = 400 eur
koľko percent je 98 EUR?
Vyjde ti: 2,2785%. Čiže ti vrátili 2,2785% úrok z 9,3%, takže čistý úrok si mala cca 7% (po zaokrúhlení).

Do počítania RPMN sa ani nepúšťaj. Tam sú nielen komplikované vzorce, ale navyše sa berú do úvahy všetky platby, teda aj poplatky za poskytnutie úveru, vedenie úverového účtu a pod.

vierka22viki
autor
20. apr 2018

Nikto nič ? ☹

marseillefan
20. apr 2018

@vierka22viki veď som ti odpovedal :D

alexandra1990
2. júl 2018

@vierka22viki Dobrý večer,môžem sa opýtať aká spoločnosť Vám cez ammado poskytla pôžičku?Hladáme momentalne pôžičku bez registra a nikde nevieme nájsť.Videla som reklamu na túto stránku.Viete mi prosím napísať aké boli podmienky pre získanie pôžičky u nich?Kludne aj v sukromnej správe.Budem Vam velmi vdačna.

vierka22viki
autor
19. júl 2018

@alexandra1990 Tam to je na ich stránke. Nechcela som sem len dávať reklamu no web je tuším www.ammado.sk

okita
7. nov 2018

Ja som dnes našla aj ich českú verziu na půjčky ammado.eu . Momentálne žijem v Prahe a prešlo mi to tam hneď.