Apartmán v Chorvátsku - kúpa

12. máj 2022

Baby idem sa spýtať , a nejde v žiadnom prípade o chvalenie , tak prosím túto diskusiu ani tak neberte, pretože som to spomenula rodičom a ti povedali že sa len chválim a nie som normálna 🤷 ...a možno sa mi to ani nesplni a možno to bude trvať mnoho rokov
Ak by ste mohli kúpili by ste si apartmán v Chorvátsku? Je to môj sen, samozrejme na úver , ale moj veľmi veľký sen...mne Slovensko okrem rodiny nie je ničím blízke ani tá mentalita ľudí ...😔..česť výnimkám...
Tu doma vlastníme aj dom, aj byt, garáž , nemáme nejaké ďalšie vízie , a myslím že na dôchodok tu nechcem ani zostať ..ak by ste si našli dobre platenú prácu , z ktorej by vám vychádzal popri inom aj na platenie apartmánu v Chorvátsku ,šli by ste do toho?ďakujem , je to skôr diskusia na odreagovanie ...ale zaujíma ma názor aj iných , keďže som tým posadnutá momentálne a už dosť dlho

f333
12. máj 2022

Pani autorka, ak je to len tvoja vizia do velmi vzdialenej buducnosti,tak tato debata je bezpedmetna teraz. len akademicka...
IIe by bolo,aky by si mala uz finacie na kupu a realne uvazovala o tej kupe v dohladnej dobe... Ak to bud eaktualne za mozno desiatky rokov, tak nevies, ak situacia bude s s tvojimi finaciami , situacia na trhu s nehnutelnostami v krajine,kde chces invetovat do nehnutelnosti, ake tam budu danove zakony a celkova pol.situacia a pod....
Tiez si treba pemysliet,ci tam na dochdok chcete chodit v lete, ci v zime... Pretoze ak to nebud euplne najuhu /dubrovnik/ tak na zimu tam nie je velmi praznivejsie pocasie od sk...A budete tam mat na zd.starostllivost,co bude v seniorskom veku viac intenzivne potrebna? A na zivoit tam z dochodkoveho prijmu?
A tiez je otazka, ako v seniorskom veku budete znasat velke horucavy tam v lete.. ci chces sediet v izbe sklimou? ? A treba si aj uvedomit,ze v takej destinacii je vlhko.. Takze treba dobru kimu nat,A tu prviudelne cistit a kontolovat a vymienat ..to tiez predrazi nehnutelnost....
My mame nehnutelnost na jednom z ostovov statu Eu.. prave aj preto,ze tam travime nejaky cas v zimnom obdobi. ci na velku noc.....nie v letnom..ked je tam velka horucava... to davame prednost inym destinaciam ...
Inak Mllorka nie je natrvenie zimneho casu tam... nie je tam dost teplo...
Ischia je tiez super detinacia pre seniorov.ale tiez tam nie ej v zime tak teplo,ako na juznejsom ostrove...
Aj ked tam mame nehnutelnost, tak netravime dovolenky len na tom jednom mieste... Ale nehnutelnost je dost vyuzivana ja tak..idme tam na vikend, obcas idem tam s priatelkou .. ak cez skolsky rok...
Takze treba si vsetko dobre premyslsit a potom sa rozhodnut ,ked to bude aktualne...
Zatial je to pre teba len akademicka debata

nikol124
12. máj 2022

My akurát riešime kupu ,o dva týždne chcem ísť tam pozrieť nehnuteľnosti, ktoré sme si našli. V prvom rade odporúčam pozrieť konkrétne miesto ,kde a následne vybrať podľa lokality od mora . My ideme kúpiť celý dom ,nie len 1 apartmán . Počas roka chceme par apartmánov prenajímať, sú tam firmy ,ktoré to dokážu všetko sprostredkovať a ty nemusíš tam vôbec chodiť, starajú sa ti o to . 1 apartmán si zariadime pre seba a blízkych. Odporúčam, kúpiť co najskôr, máme tam viac kamarátov a všetci tvrdia, že buď teraz inak od budúceho roka to pôjde rapídne hore ,už teraz sa to pomaly zvyšuje.... najlepšie mat hotovosť a hneď vyplatiť, veľmi rýchlo sa tam momentálne predávajú nehnuteľnosti. Niektoré nám už písali, že sa predali.

f333
12. máj 2022

@nikol124 mna by zaujimalo,aku tu hotovost prevzies do Corvatska... Kazdy seriozny predajca da presnost prevodu.. pretoze len to je zakonne.. nad istu mensiu sumu... len nekale praktiky sa takto obchoduju kes--- Na to treba dat pozor.... ci je skutocne majitelom nehnutelnosti ten,co akoze predava... a ci tam existuje kataster...a na tie spolcvnosti tiez pozor... pravnika treba zaangazovat ...

nikol124
12. máj 2022

@f333 riešime to cez slovenské realitné kancelárie ,ktoré majú zmluvy zasa s Chorvátskom,nakoľko tam nam to ukaze chorvatsky ,,makler" ... ale predaj prebehne normálne tu v RK ,kde budú normálne zmluvy a mame firemného právnika svojho ,takže to tiež mame podchytene... to už máme všetko zistené, od minulého roka zvažujeme kúpu

f333
12. máj 2022

@nikol124 to je dobre,ze mate pravnika a.. ale to ten vam poradil platby v hotovosti? ak ano,jhned by som ho vymenila.....treba advokata,ktory vypracuje zmluvu podla zakonov a prvneho systemu Chorvatska . pretoze podla toho prava budete tu nehnutelnost nadobudat..... takze treba ,aby vas zastupoval aj u notara..... prerklad zmluvy v,klady do katastra a pod..... a peniaze len prevodom a najlepsie uschovou u notara......

blontimka
15. máj 2022

Samozrejme. Práve sa obzeram po španielsku

aurora33
15. máj 2022

Samozrejme, kebyže je to môj sen a mám na to financie tak neváham 🙂 manžel tiež súhlasí?