Bezúčelový úver a práca na skrátený úväzok

ivka224
7. dec 2021

Dobrý deň, schválili z vás niekomu bezúčelový úver, aj keď ste pracovali na skrátený úväzok? Pracujem v gastre, príjem mám aj napriek covidu dobrý, no ako to už v gastre byva - zmluva na skrátený úväzok. Priznaných mám len 300€. Chcela by som si zobrať úver vo výške 4000€ na dobu 8 rokov. Veľmi budem vďačná za každú skúsenosť, pripadne aj konkretnu banku. Ďakujem veľmi pekne ☺️

ivkazba
7. dec 2021

Skrátený úväzok je v poriadku. Posudzuje sa oficiálny príjem, čiže ten, ktorý je na papieri, z ktorého idú odvody do sociálnej poisťovne. Čo je vyplácané na ruku banky nezaujíma.

ivka224
autor
7. dec 2021

@ivkazba ďakujem pekne. V prima banke mi povedali, že keď som na skrátenom úväzku, tak mi úver nedajú. Tak má to trosku sklamalo a demotivovalo.

tami231
7. dec 2021

Dobrý deň, napríklad mBank vie akceptovať aj skrátený úväzok. Kľude mi napíšete aj správu, rada poradím viac.

66simonka66
7. dec 2021

300€ v hrubom? Je to podľa mňa dosť nízky príjem na úver a ak je ešte nejaké nezaopatrené dieťa tak to pochybujem že niekde dajú úver.

ivka224
autor
7. dec 2021

@66simonka66 som bezdetná, zmluva na neurčito. Hrubá mzda 320

66simonka66
7. dec 2021

@ivka224 takže to v čistom vychádza okolo 280€, treba sa ísť opýtať do banky ale ako som už napísala vyššie pochybujem že to niekde schvália. 🙁 Ja som síce robila len splátky (aj to boli úvery ale nízke) môžem sa teda mýliť, neviem aké kritériá majú banky ale podľa mňa ešte prísnejšie, takže si myslím že to bohužiaľ neprejde.

janulikt84
8. dec 2021

@ivka224 skúsit mbank,-tam je automat da sa to vyriesít behom chvilky či Vám úver daju..len otazky ci mate aj ine záväzky..ak nie skusit treba ak to surne potrebujete radsej v banke ako nebankovke...

veltraud
8. dec 2021

@ivka224 problem nie je polovicny uvazok, ale vyska prijmu. ked mas cisty mesacny prijem 280E a z toho by si mala platit cca 20% splatku uveru...