Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Bonato (prvá oddlžovacia) osobný bankrot,správca záväzkov - skúsenosti?

deeena
9. nov 2018

Ešte tu nieje takáto téma,(aspoň som ju ja nenasla)chcem sa spýtať,či má niekto skúsenosť s touto spoločnosťou,resp.spravca záväzkov,kde vám spoja vaše splátky do jednej,menšej. Mám obavy,že to bude ešte horšie ako keď sa človek dostane do omeškania splátok .snáď sa niekto nájde ze skúsenosťou ďakujem

amonet
10. nov 2018

Mate uz exekucie a omeskania?

deeena
autor
10. nov 2018

@amonet práveže exekúciu nemám. Ale ako som sa raz dostala do omeškania,neviem sa z toho dostat

amonet
10. nov 2018

@deeena ako dlho,pravidelne kazdy mesiac? hypoteka alebo nieco ine?

draik
10. nov 2018

Zabudnite na to. Bez súhlasu veriteľa nemožno znížiť jednotlivé splátky, teda ani ich súčet. Špekulanti robia to, že časť Vami a im uhradenej "splátky" si nechajú ako svoju odmenu a ostatným veriteľom rozdajú zvyšok. Tým si zarobíte na ešte väčší problém. Jediným riešením je, ak by daná firma vyplatila Vaše dlhy alebo sa zaviazala hradiť splátky v plnej výške a Vy by ste firme splácali nižšie splátky a dlhšie.

deeena
autor
10. nov 2018

@amonet sú to dva spotrebaky,a jedna kreditná karta...jeden úver som vždy pozadu a kreditnú kartu som splacala pravidelne zo začiatku aj dve splátky,a potom už nepravidelne

deeena
autor
10. nov 2018

@draik už som si to rozmyslela,ďakujem. Tiež mi to bolo divné ešte keď som čítala,aby som nesplacala keď budú žiadať doplatky či vyššie splátky. Práveže oni asi to všetko nevyplatia,keď to chcú preposielat mojím veriteľom

nulinuro
12. máj 2019

Dobrý deň prosím vás má niekto skúsenosti s bonato chcel by som ísť do bankrotu cez bonato tak či má niekto s nimi skúsenosti či sa im dá veriť

nulinuro
12. máj 2019

Ahojte vie mi tu niekto poradiť keďže že som v registri dlžníkov či je šanca ešte niekde dostať pôžičku či úver

draik
12. máj 2019

@nulinuro
Nie je. Nikto iný ako CPP Vám reálne s osobným bankrotom nepomôže.

jana8190
17. jún 2019

@nulinuro ahoj, mame klientku od ktorej vzali peniaze a nic z toho.

simonka12323
10. okt 2019

Ahoj aj odomna vzali peniaze a nič s toho, ako ich dostanem naspäť ci to už nevrátia?

jana8190
22. okt 2019

@simonka12323 peniaze už neuvidíte. Ja som neskôr riešila bankrot klientské s cpp.

simonka12323
23. okt 2019

@jana8190 no to mate pravdu dala som skoro 300eur a nič už mi ich nevrátia? Nedá sa dáko aby vrátili mi ich.

jana8190
29. okt 2019

@simonka12323 určite nie. A vybavili vám niečo?

simonka12323
29. okt 2019

@jana8190 ale kde iba papiere a tie by mi urobili cpp zadarmo keby viem neodporúčam určite, v centre právnej pomoci je to zadarmo

brite999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
brite999
14. dec 2020

Ľudia nenechajte sa nachytať prvou oddlžovacou spoločnosťou, už len jej názov hovorí za seba... o praktikách majiteľa tejto spoločnosti netreba ani hovoriť všetko sa dočítate na internete... z Čiech musel odísť pretože si narobil problémy a keď prišiel na Slovensko začal ryžovať na nás... ak ste sa nechtiac dostali do omeškania so splátkami ihneď kontaktujte veriteľa nie oddlžovaciu spoločnosť... Tá vás ošklbe totižto aj o oprdené gate a budete na tom horšie než ste teraz. Vždy komunikujte výhradne s veriteľom pretože oddlžovacia spoločnosť je len spoločnosť ktorá na vás zarobí a bude vás sprevádzať veľkými problémami ktoré sa budú navyšovať až vás dovedie k osobnému bankrotu v ktorom na vás tak či tak zarobí. Osobný bankrot je dobrý len pre ľudí ktorí nič nevlastnia. Ja mám osobnú skúsenosť s pobočkou v Nitre, pri prvom stretnutí manželia v tejto kancelárii na mňa nepôsobili najlepším dojmom... pokým pán s veľkým bruchom sa váľal na gauči, pani nám vysvetľovala ako bude prebiehať proces. Nemali sme záujem o osobný bankrot to v ziadnom prípade len o správu záväzkov. Pozbierané informácie sme si doma nechali prejsť hlavou a hľadali sme rôzne recenzie na internete. No v čase keď sme túto situáciu riešili my (2017) negatívne recenzie na internete neboli a tak sme pristúpili na túto cestu oddlženia formou spravovania našich úverov. Len škoda že sme neoslovili veriteľov ale oslovili sme túto spoločnosť. Keďže sme mali tých úverov viac bol nám vypracovaný kalendár splátok ktorý nás zaväzoval platiť mesačné platby 530 euro. Celá prvá splátka išla výhradne na účely spoločnosti z druhej 75% s tretej 50% atd.zvyšné percentá išli na čiastočnú úhradu splátok po troch mesiacoch nás začali kontaktovať veritelia a vymáhať od nás dlžné platby splátky úverov no keďže sme poskytli splnomocnenie tejto pofidérnej spoločnosti mali konať za nás žiaľ nestalo sa. Každú chvíľku prišla obsielka s vymáhaním dlžných splátok ktoré sme mali na základe odporúčania oddlžovacej spoločnosti ignorovať... vysvetlené nám to bolo tak že každý veriteľ musí prijať platbu aj keď nie v plnej výške a tím sa považuje splátka za čiastočné uhradenú. Oddlžovacia spoločnosť nám však zatajila skutočnosť, že veriteľ s nimi vôbec nekomunikuje oni zaslali každému veriteľovi vyjadrenie o splácanie úveru inou formou čo však žiaden veriteľ neakceptoval a v plnej miere zamietol. Samozrejme čiastočne uhradená neznamená uhradená začali stúpať aj úroky z omeškania, poplatky za upomienky čím sa náš dlh vyšplhal v priebehu pol roka viac ako o 80 percent neustále sme sa snažili kontaktovať oddlžovaciu spoločnosť s otázkami ako postupovať ďalej no zo 100 telefonátov sme sa možno dvakrát dovolali ale odpovede sme sa nikdy nedočkali pretože vždy nás odbili tým že nám zavolajú naspäť keď zistia ako sa veci majú... prešiel týždeň, dva, znova prichádzali ďalšie upomienky ďalšie navýšené platby znova sme kontaktovali oddlžovaciu spoločnosť a znova neúspešne. Platby sme oddlžovacej spoločnosti posielali pravidelne podľa rozpisu celých päť mesiacov. No výsledok bol viac než katastrofálny. Situáciu sme prehodnotili a začali sme komunikovať s veriteľmi osobne. Traja zo štyroch veriteľov nám vyšli v ústrety a vystavili nám splátkový kalendár jeden uver sme museli zial vyplatit cely a naraz pretoze by nas cakala exekucia keďže to zašlo až priďaleko. Našťastie sa po polroku manželovi začalo veľmi dariť v podnikaní a vyhrabali sme sa z tejto sračky sami. Samozrejme peniaze ktoré sme nasypali do tejto hnusnej pofidérnej spoločnosti za toho pol roka nám už nikto nevráti. Dúfam, že im padnú na úžitok a pevne verím že Karma je zdarma... manželia z POS ktorí nás týmto peklom sprevádzali sa za naše peniaze vyžrali a užívali si naše ťažko vydreté peniaze ale pre nás neurobili absolútne nič okrem prerozdelovania platieb v neuplnej výške čo sme mohli urobiť aj sami a bolo im zaťažko zdvihnúť posratý telefón a aspoň zabékať... pritom títo ľudia sú viac zadĺžení než my...

rebeka133
16. dec 2020

@brite999 sme na tom presne tak isto. Tiež sme naleteli tejto spoločnosti. Teraz zachraňujeme čo sa dá. Platili sme im od apríla a peniaze rozposlali až v septembri. Poslednu platbu rozposlali až keď sme tomu "riaditelovi" volali a hrozili trestným oznámením.
Komunikácia 0 bodov, s veritelmi ani nekomunikuju a s nami ako klietmi duplom iba sa vyhovarajú, že zavolajú a pošlú a nič.....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli