Buď sa zruší daňový bonus alebo okresajú prídavky

veklipo
17. apr 2024

Bez budenia politických vášní a bez akéhokoľvek urážania sa , verím, že sa vsetkym pomaly otvárajú oči -
- Zvysene poplatky na všetkých uradoch
- Zrušené benefity v zdravotných poisťovniach
- Znížené príspevky do 2.piliera
- Zastavenie dotácii na obnovu domu
- Zastavenie dotácii ma zelene riešenia
- Stopnute nové investície na Slovensku

A teraz zrušenie prorodinneho balíka
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/706969...

Toto všetko postihne strednú vrstvu, nielen najchudobnejsich.
Ešte prídu drahé energie a ďalšie prekvapenia.

Zato vláda si výrazne zvýšila svoje nezdanené príjmy (nezdvihli si plat, ktorý by museli danit, ale náhrady).
A prezident lieta súkromným lietadlom z Ba do Kráľovského Chlmca.
Naozaj nepripúšťate ani v kútiku srdca, ze vás oklamali?

loolaa
18. apr 2024

@gribka1 Kiežby, dúfam, že sa stane zázrak, ľudí osvieti a túto bandu už voliť nebudú.

gribka1
18. apr 2024

@loolaa Vydržať, bude ich to bolieť.

lienka.7
18. apr 2024

@liv1 pokial tvoja mama nema na najomne za 3 izbový byt, v ktorom žije sama, bud nech sa presťahuje do menšieho, alebo pokial ti byt drzi kvôli dedeniu, tak jej rozdiel doplacaj ty. Jednoduché. Ma 660€ plus pracuje a stale jej nestači? Tak hold, treba prehodnotiť svoje výdavky pomerne ku svojim príjmom. Ci koľko potrebuje na svoj život? 2 tisícky mesacne aby uz bola spokojná???? A ono treba zabudnúť na to, ze teraz na dôchodku budú naši dôchodcovia sa porovnávať s tými rakúski ci nemeckými... nemá na dovolenku, kúpele a pod? No tak jej ju ako dcéra zaplat ty, tak ako to robia mnohé iné deti.

liv1
18. apr 2024

@gribka1 suhlasim, s tym ani nepocitame, ze by sme nejake dochodky mali. Podla toho sa teraz aj zabezpecujeme.

@lienka.7 ona sa nestazuje, tak zdrz svoje debilne narazky. Ano vidim ja ako zije, nejde o to co chce ale o tom ako ty trepes totalne hovadiny ako sa maju nasi dochodci vyborne. To je proste do neba volajuca hovadina. Bodka.
A neviem kto hovori o tom, ze niekto nema na najomne. Ma na najomne, ma aj na ine veci, pretoze je velmi sikovna a ma podporu aj od nas. Ale tvrdit ako dochodok vyssi ako minimalna mzda je uzasny vysoky a neviem aky, dovol mi sa zasmiat 😁

la_dolce_vita
18. apr 2024

Je to dost individualne, co sa tyka dochodcov, takisto ako u zamestancov. Niekto ma viac, niekto menej. Ale maju svoje iste, co my mat nebudeme. Isli do dochodku ovela skor, mohli nadalej pracovat ako relativne mladi este. Poznam cerstve dochodkyna a maju krasny dochodok. Tiez je rozdiel zit sam alebo s niekym. Takze neda sa to pausalizovat. Ale aby dostali rovnaky 13.dochodok aj ti, co maju nadprimerne dochodky, spravodlive nie je..

liv1
18. apr 2024

@la_dolce_vita predstav si, ze by si rodicak dostala nizsi len preto, ze tvoj muz zarobi viac ako muz niekoho ineho. Bolo by to spravodlive podla teba?

lienka.7
18. apr 2024

@liv1 tak sa tu zdrz svojich debilnych narazok ty, ako je chudáčik dôchodca sám v 3 izbaku, ok?
A nie, ja netvrdím, že sa majú VYBORNE, ale tvrdím, ze sa nemajú ZLE, a to je ten rozdiel.
Ked si taka husta, tak tu napis, kolko ma teda tvoja matka v čistom pre seba samu ako osobu? 600 dôchodok plus ďalších aspoň 500 plat? 1100 jej nestaci 1 osobe??? Ved z toho normalne žijú j rodiny, tak sa už zobud paneboze a nebuď nenazrata.
A to, ze najohrozenejsou skupinou nie sú zďaleka dôchodcovia tiež netvrdím ja, ale ekonómovia. Mimochodom, vyratane bolo, že na "zivot" u nas treba cca. 450€, takže tvoja matka je vysoko, vysoko nad touto sumou. A smiať sa môžeš akurát ak na sebe.

la_dolce_vita
18. apr 2024

@liv1 predstav si, ze moja sestra v CR nedostava pridavky na deti, pretoze maju vysoke prijmy s manzelom. Mne to pride fer, najma ak stat je v totalnych sr... ja som mala deti male, ked boli uplne ine podmienky, ovela horsie, takze preco nie. Nikdy som sa nespoliehala na nejake davky od statu.

fido69
18. apr 2024

Vážení držte si klobúky, pretože za chvíľku poletíme z kopca!
Ešte vydržia do eurovolieb a potom očakávajte legislatívnu a šetriacu smršť! 😉

liv1
18. apr 2024

@lienka.7 tebe by dobre padlo sa ukludnit. Si tak uboha, ze sa navazas do mojej maminy. Ale karma to vyriesi

zalka
18. apr 2024

@la_dolce_vita takto to bolo aj pred rokom 1989 ...ani len prídavky nemali trošku bohatší rodičia stačilo aby príjem prekročil 1 halier...
Ale Matovič teraz tým bohatším s menej deťmi nadelil DB...a to považujú mnohé za spravodlivé lebo zarábajú lebo sa snažia a majú menej detí ako iný čo zarába toľko isto a má viac detí...a už nemá nárok na plný DB. Ja celý čas tvrdím že to čo si dovolil Matovič si ani komunisti nedovolili.
Česi majú dávky pomoc odstupňované sledujú sa prijmi rodín...kdeže to od vlády Dzurindu kanika a Miklóš a tu je všetko jednotné...oni zaviedli jednotnú hmotnú núdzu napr...dovtedy sa zohľadňovali náklady rodiny.

la_dolce_vita
18. apr 2024

@zalka ano, suhlasim. Mne ked studoval syn na vyske, tak hoci som bola samozivitelka, nevyslo nam socialne stipendium. Za to kamoska brala v plnej vyske pre svoje 3 deti, pretoze ako podnikatelka si vedela prijmy upravit. A zili v novom dome pritom. Spravodlivost nikdy nebude proste..

lienka.7
18. apr 2024

@liv1 tak tu aspoň netrep sprosti, ako sa ma tvoja matka s tisíc (a možno aj viac) eurovyn príjmom na 1 osobu chuderka ZLE... a karmu si laskavo nechaj pre seba.

natalka13
18. apr 2024

@zalka je to DANOVY bonus cize z dani. Je logicke cim vyssie dane platis tym vyssi bonus.

mladena
18. apr 2024

Nič z toho sa ma netýka alebo minimálne takže mi to nevadí a daňové bonusy a kadejaké príspevky len za to že je žena tehotná by som zrušila tiež.

natalka13
18. apr 2024

@gribka1 a v zahranici kde beru na opatrovatelky? Hold ked nemaju toto doriesene ci jasle opatrovatelka ci matka bez prijmu doma tak nemaju deti.
Nik tam nenatrca ruku stat daj!

zalka
18. apr 2024

@natalka13 aha a to ma byť pomoc aby sa rodilo viac detí?
Keď matka zarábajúca 810e má jedno dieťa a DB 140e
Ale iná matka ktorá platí rovnaké odvody a dane zarábajúca 810e už dostane na deti 2 len 189e tj na dieťa 95e . Alebo ak má tie deti tri a dostane na dieťa 80e DB. To je spravodlivé?

Tá čo má tri deti tak tie deti budú aj tu s jedným dieťaťom živiť v dôchodku...lebo ako sa hovorí prvé dieťa je z lásky, druhé z povinnosti a až tretie dieťa je pre štát....až to tretie dieťa a každé ďalšie zabezpečí nevymretie národa.

nerko
18. apr 2024

Co k tomu dodat. Volici Ficolandu a Pelleriny dojebal. ste to. Treba tu tvrdu ruku a utahovanie opaskov, aby ste raz a navzdy pochopili, ze za Fica dobre nebude. Nikdy nehajil Vase zaujmy, ale len tie svoje a svojich ludi. A vidina väzenia bola pre neho hnacim motorom, aby tu zblbli polovicu naroda. Toto je len zaciatok…

natalka13
18. apr 2024

@lienka.7 skludni hormony moja.
@liv1 nikde nepise ze jej mama sa stazuje.
Privyraba si, rovnako aj moji rodicia. Nemusia, chcu ,podnikaju, platia dane, davaju pracu inym, aby bolo z coho platit tie vase rodicaky.

natalka13
18. apr 2024

@zalka ak je sama smola. Tu nikdy nebude spravodlivost. Su aj ine DB. Stazujem sa ze ja nemam? Tiez mam dieta bonus 50e lebo ma 18 rokov a studuje.

la_dolce_vita
18. apr 2024

@natalka13 ja takisto, teraz studuje mladsi syn a bude studovat do 26 rokov, kedze tazka skola a su to obrovske vydavky, ked to porovnam s malym dietatom. Ale nevadi, zvladneme to..

lienka.7
18. apr 2024

@natalka13 nech skludni hormón hlavne ona. Môže byť rada, že ma možnosť si privyrobiť. Len pre tvoju info, dane sú dôchodcom vrátené v rámci zúčtovania, takže nie, ani tie dane neplatia. Iba ZP a SP, ktoré mimochodom potom aj využívajú na poberanie PNiek, pričom dôchodok im ide normálne.
A ta tvoja poznámka s tými rodicakmi je uplne trápna. 👌👎

hankm
18. apr 2024

@ekira1 dalsie volby uz nebudu transparentne. Bud zmenia volebny system, alebo to faknu.

kristiii
18. apr 2024

Niektorí si tu zrejme neuvedomujú rozdiel medzi sociálnymi dávkami a daňovou úľavou, ktorou je daňový bonus. Ako môže mať niekto, kto odvedie nižšie dane, vyšší daňový bonus? Čo by na tom bolo akože spravodlivé? Že niekto odvedie vyššie dane na to, aby sa rozdelili medzi tých s minimalkámi? A opäť by to len nahralo pofidérnym zmluvám na minimálnu mzdu, takto majú ludia aspoň motiváciu takéto zmluvy odmietnuť.

zalka
18. apr 2024

@hankm a vieš o tom, že takto nastavil volebný systém Mečiar. Lebo prv bol volebný obvod riešený krajmi...aby si ľudia zvolili zo svojho kraja zástupcu, ktorý žije v danej oblasti a vie čo ľudí trápi.
A keď to Mečiar zmenil na jeden obvod aby vedel sa udržať pri moci tak vtedy sa to opozičnym stranam KDH SDKÚ sdl tiež nepáčilo. Nechceli zmenu. A teraz opozičné tie čo vykrikujú že sú aké demokratické také zmeny nechcú.
Nebola by dobrá taká zmena aby sa dostal do parlamentu napr.sused, kt.neni v rámci celého Slovenska tak známy ale vo svojom okolí áno...

lucia245
18. apr 2024

@veklipo zrušila by som tehotenske ako prve, to je ozaj mimo dávka. A klepla po prstoch posudkovym lekárom, určite tu nemame tolko invalidov, ako oni vyhodnotia. Najma medzi spoluobcanmi. Taktiez davky ukrajincom - uz su tu dost dlho na to, aby ovládali jazyk a pracovali, neviem, preco im stat stale hradime bývanie. Dotovať treba bývanie slovakom, a to nejakým rozumným sposobom. A tie zrušené zuby to je tiež dobrý pruser pre Slovensko vzhľadom na ceny zubárov a naše platy.

erikavesela
18. apr 2024

@liv1dalsia, kt.nevie citat s porozumenim... ja som napisala, ze sa maju dobre???? Ty rozumies pisanemu textu?

erikavesela
18. apr 2024

@sheila121 ty vies citat s porozumenim??? asi nie

hankm
18. apr 2024

@zalka v problematike volebneho systemu som vcelku dobre orientovany, ovladam historicke pohnutky a aj nuansy toho aktualneho vs teoretickeho. Chcel som tym povedat, ze ak by sa diala zmena, tak def bude taka, ktora bude striktne naklonena osobe RF. A teda s optimalnym riesenim nebude mat nic spolocne. (Moj sukr nazor, mal by byt viac obvodovy, mozno dvoj komora, no na to musia byt prisposobene pol strany a robit realnu reg politiku, s regul reg strukturami....ale myslim, ze tebe je to jasne ;) )

zalka
18. apr 2024

@hankm no práve...i Mečiar si myslel, že táto zmena čo spravil ho zabetonuje a nestalo sa .. bohužiaľ ten systém pomohol vyhrať v 2020 voľby Matovičovi...ktorý ani nemá stranu...nemá štruktúry ...ak by mu nedali hlasy rómovia z východu, kt.polakovci oklamali z 500e tak v inom systéme by šancu nemal v 2023 sa dostať do parlamentu.
Ja si myslím, že treba upratať aj volebný systém...strana kt.pracuje v regiónoch sa nemá čoho báť...si vezmi aká je KDH úspešná v regiónoch napr. PS není len bratislavská strana, buduje štruktúry všade... akurát problém by mal Matovič a tá jeho strana nestrana...

PS: na zmenu volebného systému treba ústavnú väčšinu myslíš že by so zabetonovanim RF súhlasila opozícia? Ja si to nemyslím, ale mali by spoločne popracovať na zmene.

PS2: a čo zákon o medvedoch... KDH svoj zákon posunulo tarabovi...on s tým súhlasí a ide to na hlasovanie do parlamentu...