Buď sa zruší daňový bonus alebo okresajú prídavky

veklipo
17. apr 2024

Bez budenia politických vášní a bez akéhokoľvek urážania sa , verím, že sa vsetkym pomaly otvárajú oči -
- Zvysene poplatky na všetkých uradoch
- Zrušené benefity v zdravotných poisťovniach
- Znížené príspevky do 2.piliera
- Zastavenie dotácii na obnovu domu
- Zastavenie dotácii ma zelene riešenia
- Stopnute nové investície na Slovensku

A teraz zrušenie prorodinneho balíka
https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/706969...

Toto všetko postihne strednú vrstvu, nielen najchudobnejsich.
Ešte prídu drahé energie a ďalšie prekvapenia.

Zato vláda si výrazne zvýšila svoje nezdanené príjmy (nezdvihli si plat, ktorý by museli danit, ale náhrady).
A prezident lieta súkromným lietadlom z Ba do Kráľovského Chlmca.
Naozaj nepripúšťate ani v kútiku srdca, ze vás oklamali?

viky173
18. apr 2024

Nic z toho sa ma netyka, pripadne len velmi okrajovo, takze mi je to jedno. A nie nevolila som tuto vladu a ani tohto prezidenta.

la_dolce_vita
18. apr 2024

@kristiii ja rozumiem, co su dane a danovy bonus. Ale ak je to podla vysky prijmu a vysky dane, tak preco sa potom zohladnuje vek dietata? My, co mame studujuce deti a vyssi prijem, tak nas sa to netyka. Cize logiku to nema, ani spravodlivost a to ani nehovorim o vydavkoch pre stat.

kristiii
18. apr 2024

@la_dolce_vita vek sa zohľadňoval už predtým. To, že staršie deti majú u nás nárok na nižší DB je už len čerešnička na torte z toho celého, za to sa treba poďakovať Bugarovi a teda aj súčasnej koalícii, ktorá to s ním vtedy schválila. Lebo súhlasím, na tomto nič logické a ani spravodlivé nie je.

hankm
18. apr 2024

@zalka 1. Suhlasim, ze zmena musi byt, no musi byt "neutralna".
Ano, PS struktury buduje ( moj lokalny predseda sedi v parlamente a od neho mam ponuku clenstva uz davno). A tvrdim, ze ak chceme stabilny system, strany musia mat reg struktury a musi skoncit sysyem politickych SRO jedneho cloveka. Igor bol fatalne systemove zlyhanie a verim, ze je na smetisku dejin.
Ustavna vacsina; to je moja otazka (obava) kto sa necha zoobchodovat a za co. V tomto neocakavam ze RF urobi kompromis, aby boli vsetci spokojni. Ak riesenie, tak ultimatne v prospech neho. Volby vie vyhrat aj v tomto systeme. Cize ak, tak iba ultimatne riesenie.
Medvede (a ine zvery) casom sa dozvieme co bolo za tym. K tomu mom nemam nazor.

zalka
18. apr 2024

@hankm áno ale to nemôže apriori všetko čo vymyslí koalícia opozícia zamietnut...a už len tým sa pohnú ďalej.
Detto opačne čo vymyslí opozícia to koalícia zamietne...ako neverím, žeby sa nenašli prieniky v nejakých témach medzi opozíciou a koalíciou. Len teraz je to tu ako bojisko, nikto nechce uhnúť ani o milimeter, každá strana manipuluje vo svoj prospech.
Teraz sa rieši KDH že čím ich kto uplatnil ..a čo na nich majú...a pritom si pretlačili svoj návrh zákona.

Veď to nebolo normálne za minulej vlády, že sa fungovalo štýlom čo sa babe snilo to sa babe stalo. Za babu dosad Matovica. Ozaj mi to prišlo tak že sa mu niečo prisnilo a hneď to zverejnil a potom riešil zákony k tomu. Jeho atomofky.
Veď nech PS spraví návrh zákona o voľbách ale nech ho predloží vláde nech komunikujú a možno práve taký zákon by s kompromismi prešiel. Ale ak ho dajú rovno do parlamentu tak samozrejme vláda ho zruší...lebo opozičný...

portret7
18. apr 2024

@veklipo cize ak chapem spravne, tebe nevadia opatrenia ako take, ale to, ze klamali. No, ludom oci neotvoris. Pidla mna vysoke % smerovolicov nevolilo Smer preto, ze im verili, ale iba preto, ze odmietali PS.

sinusoida
18. apr 2024

@veklipo nabudúce hajde voliť, treba účasťou prevalcovať dôchodcov.

natalka13
18. apr 2024

@lienka.7 musia mat dochodok nizsi, ako je nezdanitelne minimum.
Ty si vobec nepochopila ,co ona pisala vo svojom prispevku.
Asi jedna z tych zmykaciek systemu, ze?

bublinka1426
18. apr 2024

@liv1 to je pravda ze dochodcovia maju narok, hlavne ti co maju odmakane..

druha vec je ze vacsina z nich za tej doby ma byty / domy odkupene a teda platia energie. urcite sa najdu, chapem aj taki, co zial ziju v podnajme, ale myslim ze ta doba vtedy bola viac rodinne zalozena a dovolovala aby si ludia mohli byty odkupovat. co ja poznam dochodcov asi 95 % znich byty realne aj vlastni.

to ze dochodca nema nasetrene, je smutne, myslim ze kazdy normalne zmyslajuci si daco odklada, lebo spoliehat sa na dochodok je dost nezmysel, hlavne ked sa stale daco meni ale chapem ze vtedy 60-70-80r bola uplne ina doba a teda aj zmyslanie ludi...

urcite by som si skor posvietila na darmozracov, co nikdy nic nerobili a teraz cakaju zlate holuby do huby, to iste plati aj o matkach ktore cakaju ze za to ze odrodili deti, sa uz nemusia vracat do prace. a cakaju vsetky na neviem ake podpory ...
este sa smejem, kolko zien zrazu ochorie, ked nastupi do prace ....a potom krasne tahaju PN par mesiacov a potom sa drbnu na podporu...

realne si treba posvietit na takyto typ parazitov, a diery v zakonoch a nariadeniach...

bublinka1426
18. apr 2024

@sheila121 presne, dochodcovia zili v inej dobe, ine zmyslanie, ...inac hladeli na buducnost...

sheila121
18. apr 2024

@hiro no to je pekné, ale niektorí majú aj zmrazené dôchodky. Ja som myslela tých nie tých čo idú teraz do dôchodku.

sheila121
18. apr 2024

@erikavesela Nepochopila som. Dnešní dôchodcovia možno, ale tí čo sú už v dochodku dlho, tak nie.

sheila121
18. apr 2024

@lienka.7 no to máš pravdu. Ja sa dôchodku nedožijem. Vtedy dávno mali dôchodcovia robotu, byt, a všetko. Dneska? K bytu sa nedostaneš a keď nemáš parádne vzdelanie môžeš meniť robotu každé dva roky.

mvo
26. apr 2024

@gribka1 a kolko este treba ? Ja uz drzim od ery covidu, a mam pocit, ze to so mnou cochvila svihne, ved tento stat je ciste kocurkovo.

gribka1
26. apr 2024

@mvo No bohužiaľ viac ako oni. Sama som neverila, že to bude až takto.