Bude priznaný invalidný dôchodok človeku, ktorý nikdy nerobil?

Este sa spytam je tu nejaka mamicka ktora ma invalidny dochodok a nikdy nebola zamestnana?dakujem
maznacik007
24. okt 2013
ja mam kamaratku kt. ma invalidny dochodok, ale narok jej vznikol este ked bola ako nezaopatrene dieta ... takze nemusela mat nic odpracovane.

inak je to tak ze musis mat nieco odpracovane ... na stranke socialnej poistovne to najdes presne rozpisane kolko musis mat odrobene ... ak chces invalidny dochodok ... samozrejme plus narok na invaliditu... 😉
lusynka22autor
24. okt 2013
@maznacik007 dakujem,.moj brat ma 24 rokov ..od 15 tych ma rakovinu a doteraz nic nedostaval..skusil opet a vypocitali mu 45% ale nevieme z coho (rozhodnutie mu neprislo este) kedze nikdy nepracoval.
zuzinka1989
24. okt 2013
45% nie je nahodou posudeny jeho zdravotny stav? cize ciastocny invalidny?
titkovamiriam
24. okt 2013
@lusynka22 Ja mam brata tazkeho diabetika od 14 rokov teraz ma 32,ma už prakticku slepotu a stihol odrobit niečo cez 5 rokov,zatial ma len polovicný aj to mal šťastie že odrobil 5r.,inak by nan nemal narok
maznacik007
24. okt 2013
@lusynka22 45 percent je len posudenie zdravotneho stavu a to myslim nepostacuje na invalidny a nema to nic spolocne s odrobenymi rokmi .... to mu malicko priznali ... |-|
maznacik007
24. okt 2013
prepac tak ze 45 percent mu staci na priznanie invalidity ... teraz je to od 40 percent ... ale teda uvidite co vam poslu ci nebudu chciet aj tie roky k tomu ...
lusynka22autor
25. okt 2013
@zuzinka1989
@titkovamiriam
@maznacik007 ON MA 60% posudenie tela a 45% mu schvalili

Začni písať odpoveď...

Odošli