Budem platiť daň zo zásob?

lydkaaa1
27. nov 2013

Chcem sa opztat ci mi neviete niektora poradit.mala so predajnu s gextilom a musela som ju kvoli materskej zrusit,ale mam tak este aj zasoby neake ktore mi ostali budem musiet platit z nich dan?a bol tam este aj predaj poviem priklad :predaj bol v hodnote 1500 eur, zasoby su 3500.ako mam postupovat?napiste mi prosim vsetky moznosti,ucto este nemam ukoncene tak tam viem dopisat hoc co.dakujem

monika91168
28. nov 2013

nie, ty platíš dane len zo zisku a to máš príjmy-výdavky, zásoby sú na tvoju ťarchu, že si to nepredala a čo ak sa dáš po čase znovu na podnikanie a tieto zásoby do toho vložíš, zase by si to predávala a mala zisky, platila by si duplovanú daň, nie? Ak nie si platcom DPH,tak si tovar nakupovala už s DPH. Daj si stránku www.porada.sk alebo napíš do googla podnikanie porada a tam nájdeš všetko,poprípade môžeš aj tam položiť otázku.

evita68
10. dec 2013

@lydkaaa1 ukončila si podnikanie?

lydkaaa1
autor
16. jan 2014

@evita68 ano podnikanie som ukoncila minuleho roku, a tie nespotrebovane zasoby potrebujem vysporiadat

evita68
16. jan 2014

@lydkaaa1 musíš si ich dať do príjmu a zdaniť

lydkaaa1
autor
17. jan 2014

@evita68 dakujem presne tak som si to spravila, a mam este jednu otazku ked mozem este otravovat, odpisi si nemozem uplatnit ked som nepodnikala cely rok?

evita68
17. jan 2014

@lydkaaa1 nie, bohužial nemôžeš..

lydkaaa1
autor
18. jan 2014

dakujem krasne

lydkaaa1
autor
11. feb 2014

@evita68 a mozem este jednu otazku, mozem si uplatnit Danovy bonus na dieta v danovom priznani za rok 2013, ale som na rodicaku,ale mam aj zivnost, a mozem si odratat aj odpocitatelnu polozku na danovnika? moj zaklad dane za minuly rok kvôly nespotrebovaním zasobam z predchadzajucej mojej diskusie, je cca 5000 €, vyjde mi platit dan ale ak by som si mohla uplatnit nezdanitelnu polozku a ten db tak by som bola spokojnejsia....