Cena pozemku

2. dec 2023

Vlastním pozemok v jednej malej dedinke. Sused ho chce odkúpiť. Kde zistím cenu za M2 v danej lokalite? Konkrétne v tejto obci sa pozemky nepredávajú tak nemám s čím porovnať. Chcem aby bol spokojný aj sused aj ja.

petrastrbanikova
2. dec 2023

Najlepšia cena čo môže byť v dnešnej dobe je podľa mna za 50e M2

stanulienkat
2. dec 2023

Pozri vedlajsie dediny. Pozeraj realitne portaly, resp. zavolaj do realitky a tvar sa, ze mas zaujem o kupu, nech ti povie orientacnu cenu. Resp. treskni cenu a uvidis, ci bude zaujem.

zic
2. dec 2023

Tak mozte zaplatit odhadcu a ist podla odhadu...

melanta
2. dec 2023

@petrastrbanikova ako si prišla na tú cenu? Že najlepšia cena za pozemok je 50 eur za M2?

melanta
2. dec 2023

Ako už poradili, buď si zaplať znalca alebo sa poraď v realitke, ktorá pôsobí v danej lokalite. Možno keby si napísala lokalitu, či ide o pozemok určený na bývanie, či je k pozemku prístup po verejnej komunikácii ,prípadne iné podrobnosti, tak aj ti niekto poradí.

obkladac
2. dec 2023

Choď na bazoš pozri koľko tam stoja pozemky ak nie v tvojej dedine tak v susednej.

melanta
2. dec 2023

*upravujem, chcela som napísať pozemok na výstavbu, nie pozemok na bývanie. 🤦🏻‍♀️

daniela2202
2. dec 2023

Veď pozri napr. Bazoš - ceny pozemkov a sprav si prehľad

autor
2. dec 2023

@melanta ide o sad. Mimo katastra obce.

autor
2. dec 2023

@petrastrbanikova on mi ponúka 5€ za M2😂asi by ho vyvrátilo keby mu poviem túto sumu

autor
2. dec 2023

@daniela2202 práveže sad nikto ani v okolitých obciach nepredáva. Nemám s čím porovnať. Asi skočím na obecný úrad a tam sa opýtam či nemajú dáke tabuľky.

vkatush
2. dec 2023

Ja som potrebovala minulý mesiac ohodnotiť koľko pýtať za m2 tiež mimo obce (pole) a napísala som do 2 realitiek, ktoré ponúkajú aj nacenenie.
Obe mi napísali rovnaké sumy.

Napíš realitke nejakej, budú ti vedieť poradiť.
Ale ak je to mimo obce, neperspektívne čo sa IS týka, ešte k tomu ak nejaká ečkova parcela, nevyužiteľná na stavebný pozemok, ešte k tomu ak nejaká menšia, tak 5 eur je fajn.

autor
2. dec 2023

@vkatush je to naozaj len na ovocie. Ďakujem za radu.

michal711
2. dec 2023

@petrastrbanikova možno niekde pri Ukrajine za 50€.

petrastrbanikova
3. dec 2023

@melanta keďže autorka tam nemala uvedené nič viac a len sa pýtala na cenu pozemku tak napr.u nás v obci 15km od Za idu už minimálne 75e M2 takze keď chcela dobre predať a za menej tak preto vravím 50e ale cena samozrejme už bude ina kedze doplnila info

melanta
3. dec 2023

@petrastrbanikova my chceme mojim rodičom kúpiť pozemok a postaviť dom, cena pozemku v danej lokalite je približne 450 - 650 eur za m2. Ty si napísala "najlepšia cena čo v dnešnej dobe môže byť". Čiže bolo potrebné napísať aj lokalitu, aby si zbytočne nezavádzala.

petrastrbanikova
3. dec 2023

@melanta ja som písala tak ako autorka zadala tému keď uvedie viac k článku napíšem jej viac aj ja ..išla som od minima čo si môže podľa mna zapýtať samozrejme že cena sa môže šplhať aj o stovky viac

brloh
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamina7070
3. dec 2023

extravilan bez sieti (je tam voda aspon studna) aky okres

autor
3. dec 2023

@mamina7070 vy viete odhadnúť cenu podľa týchto údajov?