Ceny novostavieb idú dole

31. máj 2023

"Kupodivu", napriek tomu že sa realiťaci a developeri dušovali že to neexistuje. A to sme iba na začiatku. Po voľbách príde konsolidacny balíček - zvyšovanie dani, ekonomika pôjde do útlmu aj kvôli vysokým úrokom...nuž má to kam klesať, keďže dopyt po bytoch pri týchto úrokoch sa prepadol.

zuzulka558
4. jún 2023

Pekne napísané, nebyť tých obyčajných nemal by kto takým vzdelaným stavať dom, prerábať byt, vymeniť a vyrobiť okná, vyrobiť auta atď 😁 známy chodí po svete ma takú prácu ale nevie opraviť ani maličkosť doma vola môjmu mužovi a žena mu len nadáva nech sa niečo naučí aj doma opraviť 🤷‍♀️ ruky obidve ľavé ale ma vysoké školy 2 a robí tretiu

hellwant
4. jún 2023

zle pochopene. Nie ze ten clovek je s diplomom lepsim clovekom, ci si ma zasluzit obdiv a vychvalovat ho. To nie. Aj upratovacka, predavacka aj doktor, ci architekt su rovnako hodnotní z hladiska potreby pre spolocnost- treba ich, ale hodnota prace pre spolocnost je ina. Lebo nakolko ludska spolocnost ma vzdy menej tych vysoko inteligentnych ludi, ci ludi zvladnut pozicie, kde netreba len inteligenciu ale aj nebat sa operovat cloveka(vidis krv, vmutornosti)tak prace napr. chirurg vs predavacka su rozdielne ohodnotena z hladiska prinosu pre spolocnost, lebo z priemeru obyvatelstva vzdy niekoho najdes na predavanie, ci upratovanie.
Ak sa zhorsi situacia, skutocne chirurg môze ist predavat(ale to sa asi tazko stane), ale opacne to nejde.
Nikdy by som si nedovolil opovrhovat predavackami , ci upratovackami len pre typ prace. To je primitivne.

erikavesela
4. jún 2023

@zuzulka558 podla toho, co pises vobec nechapes pracu projektantov...ti sa tiez riadia urcitymi "pravidlami"...napr.nemozu navrhnut cestu tam, kde to nie je kvoli majetkovym pomerom mozne, kde je nevhodny povrch, kde to nedovoluju ochranne pasma, pasma uzemneho planu atd....podobne je to pri novostavbach, pri umiestneni stavby ide zase o uzemny plan, kt.ti urcuje, co kde, ako, s akou funkciou, s akou vyskou, sirkou, akeho vzhladu, kde maju byt okna a pod., dalej sa sleduje zamer developera a pod. ..o vela veciach absolutne netusis...ano, robia to ludia si vzdelanim, vysokoskolskym...ten bez vzdelania by si ani neskrtol...ved si skus sadnut a len tak pozriet, co obnasa praca projektanta, ake vzdelanie potrebune, ake vyhlasjy musi ovladat, ake pravidla musi sledovat . A este jeden velky rozdiel je medzi tymito ludmi...a to je dovzdelavanie sa cely zivot...priklad taky lekar sa musi dovzdelavat cely zivot..zatial co upratovavka upratuje cely zivot so svojimi poznatkami z detstva...

erikavesela
4. jún 2023

@zuzulka558 a pise niekto nieco ine??? My piseme o rozdieloch nie o vztahoch

zuzulka558
4. jún 2023

@erikavesela ja som písala o obnove nie o nových,a ochranné pásma to mam svoj názor, také národné parky keď človek vidí tak ochranné pásmo na papieri akurát tak platí,, mne stačilo keď som videla ako sa robil náš most,, keď bolo pekne mali čas, pršalo mrzlo betónovali ho, zakryli igelitami a ohrievali aby to uschlo, akože ti chudáci od niekoho ten super rozkaz dostali,, možno super moderné technológie ale potom to museli robiť ešte raz lebo to malo teplotný šok,, takze diplom neznamena ze robím to správne a viem vsetko

zuzulka558
4. jún 2023

@erikavesela zbytočne písať, manžel bol poprinpraci montovať okná na novostavbách poprosili ho pomoct, keď videl ako sa to robí rozum sa mu pozastavil co za človeka to môže dovoliť tak robiť všetko ma svoj postup a nie všetko naraz a hneď urobiť len nech sa to rýchlo urobí, predá a dobre zarobiť 🙂 asi toľko k tomu,

hellwant
4. jún 2023

@zuzulka558 inak pozor projektant , ci architekt neovplyvni kvalitu davania okien, ci stierku, alebo ci je material kvalitny. To, ze si developer, ci sam clovek ak sa jedna o 1 dom - najmä najlacnejsich robotnikov je vec druha. Bohuzial stava sa aj to. 🤷

erikavesela
4. jún 2023

@zuzulka558 pises:
"tak neviem kto všetko robí plány obnovu ciest, mostov atď lebo niekedy sa rozum pozastavuje ako to na hovno poriešia ale to budú asi väčšinou tí zo základným vzdelaním 🤷‍♀️ a riešenie bytov novostavbách tiež žiadna sláva pekne na oko ale užívať na celý život si to neviem predstaviť, asi tiež len základné vzdelanie mali,"
Pises bez ciarok, pises nezrozumitelne, pises jedno cez druhe, tak ako ti lietaju myslienky a potom sa cudujes, ze niekgo netozumie co si chcela povedat...plany riesia projektanti, novostavy tiez riesia projektanti...to ze ty si myslrla nieco ine nie je z tvojho textu jasne

ako ty vies kedy mali cas? Ty sedis pri harmonograme prac stavebnych firieb vo vasom okoli?...nemas ziadne podklady, ziadne informacie... ked sa ti to nepacilo, mohla si to zastavit...tak ako sme my zastavili asfaltovanie cesty v nasej obci, lebo sa nahle zmenilo pocasie s nik neratal s mrazmi hoci mesto na tom trvalo, zastavilo sa to...btw.vedenie obce je vzdy pri takychto pracach oboznamene s harmonogramom prac...stacilo sa ozvat...ale asi to vedenie obce a poslanci nepovazovali za potrebne...

zuzulka558
4. jún 2023

@hellwant nie projektant ale aj taký čo to majú na starosť ved tiež musí mať nejaké vzdelanie a ak ma rozum aspoň trochu musí si vedieť aj dupnut, len dnes to je o peniazoch nie o kvalite

zuzulka558
4. jún 2023

@erikavesela nepatrí mestu 🙄 ti si išli svoje stále ľudí mali na posmech bohužiaľ lebo oni sú odborníci a my tupci

zuzulka558
4. jún 2023

@hellwant nepochopiteľného je napríklad veľa,, prerábaju budovu kde boli kancelárie ta ma asi 30 rokov na byty a veľká reklama novostavba bytov 🤣 potom to zrušili lebo ľudia sú až tak sprostý neni a peniaze pýtali nehorázne,, ono je to začarovaný kruh ci statik, projektant atď ale nie každý je taky

zuzulka558
4. jún 2023

Taky aupark Piešťany byty nové a statika tam bola zlá, Mlyny Nitra statika tiez bola zlá pred par rokmi veľké haló a nič zostalo ticho lebo to je zevraj klamstvo, pravda ale niekde bola si myslim

bosorkabb
4. jún 2023

No v mojom okolí ceny nehnuteľností dole nešli. Teraz sa predal byt v našom paneláku za 190000 eur a to behom mesiaca. Ďalší sa tiež predáva ale ešte je to v procese,kupec už je. Také ceny boli aj minulý rok. Dopyt je tu vysoký.

aurinia
4. jún 2023

Bože ty si z hornej dolnej...čo príspevok, to si úplne mimo. ..

jaroslav81
6. jún 2023

Medzimesačný pokles cien Apríl - Máj 2023:

jaroslav81
6. jún 2023