Chcem zrušiť stavebné sporenie

jana954
29. jún 2017

Ahojte baby, chcem Vás poprosiť... chcem zrušiť stavebné sporenie. Napísala som si žiadosť, kde som všetko uviedla, dátum uzatvorenia, moje iniciály, číslo zmluvy, číslo účtu. Proste všetko čo bolo potrebné a včera mi prišiel list od nich, že to nespĺňa ich kritéria a musí to byť na tlačive od nich... ja cestu do mesta nemám a na internete to za svet neviem nájsť. Neviete mi poradiť, príp. poslať link kde by som našla výpoveď stavebného sporenia od ČSOB???? Ďakujem....

svetlana35
29. jún 2017

@jana954 ja som mala tiez v csob a mne spisali ziadost na pobocke. Peniaze prisli do 3 mes.

jana954
autor
29. jún 2017

@svetlana35 len ja mám na najbližšiu pobočku 50km....

salfusco
29. jún 2017

clanok 9 bod 1.

Stavebný sporiteľ je po zaplatení poplatkov v zmysle
platného Sadzobníka poplatkov oprávnený Zmluvu kedykoľvek
vypovedať. Výpoveď musí byť podaná písomne
a podpísaná Stavebným sporiteľom, resp. jeho zástupcom
(zákonným alebo splnomocneným) na predpísanom
tlačive Stavebnej sporiteľne. Stavebná sporiteľňa akceptuje
aj výpoveď Zmluvy doručenú poštou, ale len v prí-
pade, ak je identifi kácia a pravosť podpisu Stavebného
sporiteľa na výpovedi úradne osvedčená. Výpoveď musí
obsahovať pokyn Stavebného sporiteľa, akým spôsobom
má byť Nasporená suma vyplatená. Pokiaľ Stavebný
sporiteľ nedá takýto pokyn, môže Stavebná sporiteľňa
výplatu Nasporenej sumy z Účtu odložiť do doby doru-
čenia tejto dispozície zo strany Stavebného sporiteľa,
o čom Stavebného sporiteľa písomne informuje

svetlana35
29. jún 2017

@jana954 no je na to specialne tlacivo. Takze asi kvoli tomu, tiez aj podpis pracovnika tam ma byt.

jana954
autor
29. jún 2017

@salfusco presne toto mám napísané v tom liste😉

salfusco
29. jún 2017

@jana954

no,vsak take maju VOP...

cize pokial nemas moznost sa tam dostavit a podpisat osobne,tak jedina moznost je to napisat s uradne overenym podpisom,ci uz u notara alebo matrike.Nic viac a nic menej

jana954
autor
29. jún 2017

@salfusco však ja som všetko splnila, jedine som nemala overeni podpi a neboloa to ich originál žiadosť.Tak to skúsim ešte raz s overeným podpisom.

svetlana35
29. jún 2017

@jana954 pozri ci nahodou na stranke csob nemaju tlacivo na stiahnutie

89valikap
1. júl 2017

https://infoportal.csob.sk/Default.aspx?CatID=300 otvori vam tuto stranku? Spolupracujem s ovb a toto je stranka csob ss pre ovb su tam vsetky tlaciva a aktualne 😉

vendulka80
2. feb 2019

Dievčatá potrebujem poradiť ohľadom zrušenia stavebného sporenia v PSS. Mam zmluvu cca 3 roky ale momentálne su podmienky sporenia pre mna nevýhodne. Jednak mi vypadol príjem, kedze som na RD a jednak to tak domrvili, ze pokial nebudem čerpať úver, nema to pre mna význam. Chcem sa spytat, ci ste platili nejaku pokutu, ci bolo treba vydokladovať peniaze a podobne.
Dakujem velmi pekne.