Dá sa stornovať poslaná platba?

renca206
17. mar 2021

Prosím vás, vie mi niekto poradiť respektívne potrebujem zistiť, či je možné stornovať poslanú platbu? Jedná sa o to, že jedna mamička si u mňa niečo kúpila, poslala mi úhradu ale potrebuje mať tú vec do piatka. Je to drahšia vec a preto sa bojím. Ja mám tatra banku a ona má Prima banku. Aby to mala do piatka, musím to poslať už zajtra 1. Triedou, ale pochybujem, že zajtra mi už peniaze nabehnú na účet. Vie mi niekto poradiť? Ďakujem za každú odpoveď.

ivkazba
17. mar 2021

Ak urobila platbu z Prima banky do TB dnes, zajtra doobeda budeš mať peniaze. Ak zajtra doobeda peniaze nebudú, tak ich neposlala. Takže to stále stíhaš zajtra poobede poslať.

ivkazba
17. mar 2021

A stornovať môže čakajúcu platbu, už zrealizovanú transakciu nie (t.j. ak jej už odišli z účtu). Resp. proces je zložitejší, musela by banku požiadať o vrátenie platby, tam by Prima požiadala TB o vrátenie a TB by to žiadala od teba. Ak ti poslala nejaký print screen platby, tak ten by som neriešila a čakala, či sa zajtra doobeda peniaze pripíšu na účet.

simca06022011
17. mar 2021

Inak ak poslala platbu, tak za storno aj cakajucej napr. moja banka uctuje poplatok, cize neviem ci by sa jej s tym chcelo "babrat" a rusit to.. Prima banka je taka pomalsia banka, ale vacsinou mi presne takto kombinacia prima-TB pride do druheho dna -doobeda ako pise ivkazba 🙂 Ono na potvrdeni o platbe vidis, ci je to len zadany prevod, alebo uz je transakcia spracovana - tam sa uz zariad podla svojich skusenosti, ceny veci atd...

renca206
autor
17. mar 2021

@ivkazba ďakujem veľmi pekne, neposlala screen, poslala výpis z učtu

renca206
autor
17. mar 2021

@ivkazba ale keď to príde zajtra doobeda tak super, len som nevedela na isto či sa dá stornovať odoslaná platba aby mi neposlala že uhradila a medzitým stornovala platbu a ja by som odoslala balík a nakoniec by som nemala ani tovar ani peniaze. Ako keby to bolo 5€ tak neriešim, len je to nad 100

renca206
autor
17. mar 2021

@simca06022011 ďakujem veľmi pekne, je to taký už asi výpis transakcie, takže platbu odoslala asi.

ruzasipova
17. mar 2021

Pockala by som na peniaze, nech by to bola akakolvek banka. To je sice pekne, ze to chce mat do piatka, ale telefon je telefon. 🙂

renca206
autor
17. mar 2021

@ruzasipova veď práve, nie je to nejaké oblečenie čo mi môže byť úplne jedno... preto som si prišla sem po radu.

renca206
autor
18. mar 2021

@ivkazba
@simca06022011

Dievčatá ďakujem veľmi pekne, platba mi naozaj doobeda nabehla.