Dá sa vyžiť z 200 eur na mesiac?

poisons
10. jún 2012

samozrejme po zaplateni pozicky,najomneho telefonu,skolky...sama s 4,5roc.chlapcom...

usiko
22. feb 2013

ak ti len na stravu ostava200e, a chces sa stravovat aj svoje dieta kvalitne a zdravo , tak sa vyzit z toho neda...ak chces len vyzit tak sa to da...skor ci neskor sa to odzrkadli na zdravi tvojo m aj tvojho dietata....ovocie, zelenina a kvalitne potrav iny su drahsieako tie obycajne a nech sa na mna nikto nehneva, ale biely chlieb alebo biely rozok s lekvarom alebo karickou nie je zdrava strava...lacna sice ano, ale nie zzdrava...takizto halusky, slize, vajecne lacne cestoviny a podobne..nie..takze pre mna: nie, neda sa.....

tremonti
22. feb 2013

No ja sa nestacim cudovat.stale sa vraciam k mojmu detstvu kedy sme praskali na kila pirohy cuduj sa svete z obycajnej muky, šišky buchty na pare strapacky, slaninku a spol ,,straaaaaasne nezdravych veci,,.normalne nechapem ako sme to dokazali prezit.moja karta u dr ma asi styri strany od 18 rokov a to tiez lken kvoli preventivkam.my v pohode vyzijeme z dvesto aj menej eur co sa stravy tyka a jeme aj maso , aj ryby aj zeleninu a ovocie, jogurty a podobne.treba rozmyslat co budem varit a nekupovat hluposti ktore aj tak vyhodime lebo sa pokazia...

6zmysel
4. apr 2013

Ak je zena slobodna sama s dietatom a bez pomoci rodiny a vlastneho bytu a musi platit najom tak z 200 eur ledva zaplati najom za garzonku nie este aby z toho prezila ona a dieta.Fuj Slovensko!! Slobodnej matke nepomoze stat ani s byvanim nie este s inymi vecami.Pokial nemas oficialnu zmluvu o byvani-co ti uz nikto neda lebo nechce platit dane len hrabat sebe do vacku tak nedostanes ani prispevok na byvanie nic! A ak mas menej ako 25 rokov nechcu ti dat ani davku v nudzi /pre slobodne bezdetne/ a nezaujima ich ci sa o vas niekto stara podla zakona by sa mali rodicia ale ak to nerobia nemaju z toho nic.Kolko veci sa nerobi co by sa malo a nikoho to nezaujima.Pokial sa clovek o seba sam nepostara stat sa o neho urcite nepostara!! Vela stastia a mojho obdivu slobodnym mamickam!

akzuzs
4. apr 2013

Dá sa vyžiť z 200 eur na mesiac. Aj s menej. Máme dve deti a tiež po zaplatení úveru, splátok, bytu, škôlky, a to nevravím že som na MD a ešte diaľkovo študujem VŠ kde ide veľký tok peňazí ..... zostane 200 a niekedy aj menej. Niekedy mi do výplaty na týždeň od pondelka do piatku musí vystačiť 20 eur. Je to ťažké a niektoré rodiny majú aj menej. Ono sa treba prispôsobiť podmienkám ktoré sú. No inak medzi nami dievčatami chvála Bohu za babky 😉 Ani nevedia kedy pomôžu a aj v maličkostiach. Myslím si že množstvo rodín na Slovensku skutočne žijú od výplaty do výplaty.

luci452
4. apr 2013

podla mna sa vyzit da...my tiez tak zijeme...a necitim, ze by sme nejako stradali 🙂 .. ide o to sa vediet prisposobit, ako tu uz viacere pisali 😉 .. postavili sme domcek, mame krasnu zdravu slecnu, a som za to vdacna... nechodime dva krat do roka k moru alebo na hory, ale veeela vela rodin vo svete je na tom ovela horsie ako my... pekny vecer 😎

elmelpel
4. apr 2013

@akzuzs otazka znela, ci sa da vyzit z 200 Eur, Vy mate prijem vyssi ako len 200 Eur, nechapem Tvoju odpoved....
Ak ma niekto prijem len 200 Eur, tiez musi posplacat skolu, skolku, energie atd.... ma co robit, aby z toho vyzil, najma ak ma deti, neviem si vsak predstavit, ak pride nejaky necakany vydaj, napr.kvoli zdravotnym problemom, ak by dieta chcelo ist do skoly v prirode..
Suma sumarum, fakt je, ze kto nema vyssi prijem, musi vyzit aj z toho mala, za co ho velmi obdivujem, na margo nasej skvelej socialnej politiky, dala by som vyskusat tym ludkom, ktori to vsetko schvaluju, aby si to jeden mesiac vyskusali....

martini
4. apr 2013

@poisons ...ak ti po zaplatení všetkých nutných výdavkov (okrem stravy) ostane 200 € a si sama, tak si myslím, že si šikovná žena, lebo poznám aj rodinym, kde pracujú dvaja a ostane im tiež 200 €. Určite sa z 200 eur nebude dať rozhadzovať, ale pri dobrej logistike a premyslenom plánovaní sa to určite dá a aj relatívne v pohode. Drž sa.

alofinka
1. okt 2018

Ja mam 500 na mesiac z toho 100 eur hypoteka, 100 si odložím, 100 prefajčím, a ostane mi 200 eur ale horko ťažko sa dá, sme dvaja 1 dieťa

jeanne0
1. okt 2018

My sme len dvaja, nefajcime a po zaplateni uctov, stravy a raz za dva mesiace drogerie nam zostava vacsinou okolo 50eur...obcas aj nic tyzden pred vyplatou...moja vyplata ide cela na ucty a uvery (mame dva) a manzelova na stravu, drogeriu, benzin...neviem si predstavit ako by sme to dali len z 200e ale ak si to myslela tak ze po vyplateni uctov ti ostava tolko tak to ti ticho zavidim....