Daňová kontrola živnostníkov

6. mar 2024

Ahoj ... poznáte prípady kedy mal SZČO kontrolu daňovú? Nemyslím takých szco co majú nejaké podniky alebo nejaké služby maséri, kozmetické salónya nedali blocky... myslím takých co pracujú v zahraničí elektrikári, montažnici alebo tak...

zalka
6. mar 2024

Áno poznám .. DU kontroloval sro a overoval aj dodávateľov... čiže aj SZČO čo fakturovali sro

autor
6. mar 2024

@zalka aha takže kontrolovali všetky daňové aj szčovi?

zalka
6. mar 2024

Áno robili kontrolu, ale to musel byť bonz od zasvetenej osoby pracujúcej v tej sro, ...

autor
6. mar 2024

@zalka jasne to sa dá pochopiť ludia su všelijakí... ale myslím ze namaotkova kontorola bez udania.. ze ci aj takých kontrolujú ..

zalka
6. mar 2024

To bolo o tom, že tá s.r.o. dokladovala prácu szčo, a ten szčo ich nepoznal nepracoval pre nich, oni si vytvorili sami faktúry .. preto hovorím že šlo o bonz z s.r.o. .. lebo taká kravina nikoho nenapadne, že nájdem na zrsr človeka jeho ičo dič adresu a spravím si na neho faktúry.

autor
6. mar 2024

@zalka jasne tak to dava zmysel že ich musel niekto bonznúť že faktúruju fiktívne..

zalka
6. mar 2024

Ale preplašený bol teda poriadne, ked mu prišiel list z danového úradu, z iného kraja. Tak som mu napísala odpoveď pre daný DU, a ktohovie ako dopadla tá firma. Ale podvod ako vyšitý.

A oni faktúrovali sebe jeho menom, že on dodávateľ im ako odberateľom vystavil faktúru. On tú firmu nepoznal nepracoval pre nich. Asi sa im zapáčilo jeho meno a priezvisko, že zneužili.

autor
6. mar 2024

@zalka to teda verím ja by som sa asi........ každopádne si myslím ze keby to nebol BONZ ..myslím si ze nato nikto nikdy nepríde... to sa asi zhodnene

zalka
6. mar 2024

Ale to si len my myslíme, že to bol bonz z vnútra firmy .. aká je pravda netuším.

autor
6. mar 2024

@zalka
A to daňový úrad kedy zahájil kontrolu? Čerstvo po tých faktúrach fiktívnych alebo až po čase

zalka
6. mar 2024

To si už nepamätám, je to pár rokov do zadu.

autor
6. mar 2024

@zalka jasne vďaka za ,,pokec" ako čítam všelijakí šmelinari existujú 🫣

zalka
6. mar 2024

No hej toto prekvapilo aj mňa, že DU akú krížovú kontrolu spravil.