Daňový bonus na dieťa

katkaseiner
5. feb 2013

Ahojte, zial v danovej otazke fakt nie som zbehla, preto by som sa chcela opytat niekoho kto je sikovnejsi.
Je jedno ktory z rodicov si uplatni danovy bonus na dieta? Myslim z hladiska prijmu komu sa to oplati viac...ci tomu kto zaraba menej, alebo viac.
Dakujem

evita68
15. jan 2014

@kliksem priateľ nemôže na tvoje deti poberať DB, museli by ste byť manželia..

(2) Za vyživované dieťa daňovníka, a to vlastné, osvojené, dieťa prevzaté do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia príslušného orgánu a dieťa druhého z manželov, sa považuje nezaopatrené dieťa podľa osobitného predpisu.125)

monita662
26. jan 2014

Ahojte ..ak by niekto poradil a vysvetlil po lopate bola by som velmi vdacna 🙂 🙂 🙂 s priatelom zijeme v Sev.irsku ....moja mala bude mat v aprili 3 roky a nepoberam nanu danovy bonus kedze som otom nevedela doteraz ...nasi znamy si raz rocne odtialto davaju robit na SR tento danovy bonus a zakazdym pekne dostanu spet ....preto sa pytam ci je to legalne... kezde zijeme uz 8 rokov v zahranici ...ja s SR poberam iba rodicovsky prispevok ...Pridavky priatel pobera tu ...takze moze si priatel dat ziadost na danovy bonus na malu ?a popripade by nam bolo vyplatene aj spetne? dopredu kazdemu dakujem za vysvetlenie a uvedenie na pravu mieru 🙂 😉 🙂 😉 🙂 😉

veonka
19. feb 2014

@angua27 vedela by si mi prosím poradiť ohľadom DP môjho muža, on má typ A, a nevieme poriašiť ten danovy bonus na dieta lebo je to prvy rok tak je to nove... maly sa nam narodil 30.3.2013. nevieme to nejako vyplniť, a je škoda si to neuplatniť, keď sa dá... ďakujem ti veľmi za tvoj čas ak by si mohla mi s tým pomôcť

majusqa77
19. feb 2014

@veonka IV.oddiel - uplatnenie danoveho bonusu - tam vypises udaje o malom.. ..meno, priezvisko, rodne cislo a zaskrtnes si mesiace 3 az 12 🙂

majusqa77
19. feb 2014

@monita662 spatne ano, treba si spravit spetne danove priznanie. aktualne nie, lebo nema zdanitelny prijem na slovensku

agatulienka82
19. feb 2014

som na rodičovskom a manžel pracuje na živnosť, máme nárok na daňový bonus, asi nie, čo? 😉

evita68
19. feb 2014

@agatulienka82 prečo by nie? ak mal príjem aspoň 2026, tak môže

veonka
19. feb 2014

@majusqa77 super díky, a potom by ma ešte zaujímalo ako to tam mám poodrátavať, keď niektoré mesiace mu vyplatil zamestnávateľ ten bonus v práci pri vyplate a niektoré mesiace (čo nepracoval) nie, v tom mám uplny gulaš... tie riadky od 55- 60 🙄

agatulienka82
19. feb 2014

@evita68 ďakujem pekne, to sme nevedeli, áno príjem mal tak teraz si môžme požiadať...

evita68
19. feb 2014

@agatulienka82 ešte som zabudla, že nesmie mať stratu, musí vykázať kladný základ dane

agatulienka82
20. feb 2014

@evita68 ďakujem, ak by niečo som este nevedela tak sa ozvem 😉

majusqa77
20. feb 2014

@veonka
55: nárok - 4*21,03+6*21,41
56: rozdiel riadkov 54 a 55
57: suma, ktorú za bonusy vyplatil zamestnávateľ - opísať z potvrdenia o príjme
ostatné máš rozdielové riadky, ktoré treba vypočítať

slavkapetko
21. feb 2014

Ahojte všetci. Potrebujem radu ohladom DB nakolko sme z toho aj s priatelom jeleni.. ☹ Pracujem na zivnost v Rakusku ako opatrovatelka, teraz na materskej doma na SVK, teda odvadzam dane v Rakusku. Priatel pracuje na SVK a odvadza tu aj dane. Mozeme poziadat o DB kazdy zvlast? Teda ja v AT a priatel na SVK?
Za akukolvek odpoved pekne dakujem

milota164
21. apr 2015

ak by ste boli obaja zamestnani na Slovensku tak narok na DB ma len jeden z rodicov. Ake su pravidla v AT neviem.

natalienka12
13. júl 2019

Baby potrebujem poradiť. Manžel poberá na naše spoločné dieťa daňový bonus. Začal ho poberať ešte keď som bola ja na materskej a rodičovskej. Lenže už dávno pracujem a máme oddelené financie a v blízkej dobe sa ideme rozvádzať. Ako mám dosiahnuť aby ho prehlásil na mňa. Na dcéru mi nedáva ani cent povedal, že nemusí, kým nie sme rozvedení.

noelosopius
Odpoveď bola odstránená
Zobraz