Dlh na zdravotke - kedy odblokujú zdravotnú starostlivosť?

nikac_
31. jan 2024

Ahojte. Z dôvodu neplatenia odvodov predchádzajúcim zamestnancom mi vznikol dlh na zdravotnej.
Ak si vybavím splátkový kalendár, odblokujú mi starostlivosť po prvej splátke, alebo až sa to celé splatí? Ďakujem.

nikool701
31. jan 2024

@nikac_ bude to ok, len si nastavte s nimi kalendar. Nemusite to mat splatene cele. Len si dajte pozor na splacanie🙂

macilaci
31. jan 2024

@nikac_ zamestnanec nemá nič spoločné s tým že zamestnávateľ neplatí. Nechápem otázke.

nikac_
autor
31. jan 2024

@macilaci zamestnávateľ to malo byť, autocorrect zmenil

martinkatinka
31. jan 2024

@nikac_ ale dlh ma zamestnávateľ, nie ty

patka06
31. jan 2024

@nikac_ zamestnávateľ ťa neprihlásil ako zamestnanca alebo neplatil za prihláseného zamestnanca ? To je rozdiel.
Dlh zamestnávateľa nie je tvoj problém - zdravotnú starostlivosť by neobmedzili
Ak ťa neprihlásil, choď s pracovnou zmluvou do zdravotky, aby to vyriešili

ivik4
31. jan 2024

Moja kamoska mala takto dlh na zdravotke kvoli zamestnavatelovi a mala s doverou splatkovy kalendar. Takze to bolo v poriadku. Nedavno to splatila

simca06022011
31. jan 2024

nemozes mat blokovanu starostlivost na zaklade toho co pises. Ty dokonca ani nemas co si vybavovat splatkovy kalendar. Dlh si ma vymahat zdravotka od zamestanvatela, ty vo vyplatnych paskach mas ZP uhradene... ak zamestnavatel neprihlasil zamestnanca, tak to je zase ina vec.
Ale inak ak sa dohodne splatkovy kalendar (aj v inych pripadoch), tak sa to berie ako uhradzanie zavazkov a sluzby bezia dalej. Az kym teda, nedojde zase k neplateniu.

patka06
31. jan 2024

@ivik4 Prečo splácala ona a nie zamestnávateľ?

ivik4
31. jan 2024

@patka06 netusim ja som sa s nou o tom detailne nerozpravala, len mi niekolko krat vravela ze ma spaltkovy kalendar kvoli byvalemu zamestnavatelovi

kovackaadka
31. jan 2024

@ivik4 pravdepodobne ju zamestnávateľ neprihlásil vôbec, alebo pracovala len na dohodu a zamestnávateľ ju prihlásil len na odpracované dni a zvyšné dni mala povinnosť si hradiť ona sama, v tom prípade mohla mať splátkový.

patka06
31. jan 2024

@ivik4 Zamestnanec nemôže mať dlh kvôli zamestnávateľovi
Dlh vznikne jedine ak robí načierno, prípadne na dohodu len na určité dni

ivik4
31. jan 2024

@kovackaadka mozno ano ,fakt neviem
Splacala zdravotke po 50e mesacne inak netusim co za tym bolo

kovackaadka
31. jan 2024

@nikac_ ak máš dôveru, tak musíš mať platný SPK, to znamená, že musí byť uhradená 1.splatka, potom máš nárok na plnú zdravotnú starostlivosť. Samozrejme je potrebné aby si hradila pravidelne a ak si samoplatca tak aj bežné poistné.