Dnes výpoveď, zajtra Úrad práce. Aká bude podpora?

simonka9090
5. jún 2019

Chcem sa spýtať Dnes som dostala výpoveď Zajtra sa idem zaevidovať na úrad práce koľko by som dostala podporu keď som pracovala? Jedno dieťa mám a mám aj manžela na RP

ivkazba
5. jún 2019

@simonka9090 výška podpory nie je závislá na počte detí a na na tom, aký príjem má manžel

Dávka v nezamestnanosti sa poskytuje za dni a jej výška je 50 % denného vymeriavacieho základu.

50 % x DVZ x počet dní v mesiaci

Denný vymeriavací základ (DVZ) na určenie sumy dávky v nezamestnanosti je podiel súčtu vymeriavacích základov, z ktorých poistenec zaplatil poistné na poistenie v nezamestnanosti alebo poistné na výsluhový príspevok podľa zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov dosiahnutých v rozhodujúcom období, a počtu dní rozhodujúceho obdobia.

Rozhodujúce obdobie na zistenie denného vymeriavacieho základu je obdobie dvoch rokov predchádzajúcich dňu, v ktorom vznikol nárok na dávku v nezamestnanosti. Z rozhodujúceho obdobia na zistenie denného vymeriavacieho základu sa vylučujú obdobia, za ktoré poistenec nie je povinný platiť poistné na poistenie v nezamestnanosti (podľa § 140) alebo poistné na výsluhové zabezpečenie podľa zákona o sociálnom zabezpečení policajtov a vojakov.

Ak v rozhodujúcom období nie sú dva roky, za ktoré možno zistiť denný vymeriavací základ na určenie sumy dávky v nezamestnanosti, denný vymeriavací základ sa zistí z tohto kratšieho obdobia.

beky1813
5. jún 2019

Podpora je podla platu. Ved to je zaklad vedieť, ze sa to neodvija od deti a manzela

simonka9090
autor
5. jún 2019

@beky1813 zas mi kometuješ ty ?

beky1813
5. jún 2019

@simonka9090 tak ked taky zaklad nevies

simonka9090
autor
6. jún 2019

@beky1813 ty si neaká mudrá všade sa phcáš prestan mi tu komenovat! Už som ti písala že nekomentuj moje príspevky!

beky1813
6. jún 2019

@simonka9090 a ja som ti pisala, ak si dobre pamätám, ze nick si nepamätám 🤣

simonka9090
autor
6. jún 2019

Nerob sa ty to robis na schval

evittam
6. jún 2019

@simonka9090 Uz len logika-co ma spolocne pocet detí a tvoj manžel s tvojou podporou v nezamestnanosti? Jej vyska závisí od hrubého príjmu za posledne dva roky pred žiadosťou o podporu z ktorého sa odvadzali odvody na PvN a je to 50% z denneho VZ z uvedenej sumy. A ak si dnes dostala výpoveď ako sa mozes ist zajtra hlásiť na UPSVaR?! Ako dlho trval PP? Ma ti bežať vypovedna lehota od 1.7.

extempore
6. jún 2019

@evittam možno dostala výpoveď v skúšobnej dobe

evittam
6. jún 2019

@extempore No ved preto sa pytam.

veronikaszabova
6. jún 2019

@evittam to je ten vseobecny rozhlad 🙂 ozaj ma vela ludi straaaaasne medzere.

@simonka9090 wtf co ma pocet deti a tvoj muz s tvojou podporou?

evittam
6. jún 2019

@veronikaszabova Tak namiesto napr.nabozenstva ci etiky by mohli skor zaviesť predmet so základmi finančnej gramotnosti....

veronikaszabova
6. jún 2019

@evittam uplne suhlasim, lebo niekedy az nechapem, co su niektore schopne sa spytat 🙂

beky1813
6. jún 2019

@evittam
@veronikaszabova tak sa pytala aj na pas do Čiech. Su ludia, co sa radsej budu na vsetko pytat. Len pockajte, aj toto zmaze a bude sa vyhrážať do sprav ako mne 🤭🤭

evittam
6. jún 2019

@beky1813 A čím sa ti akoze vyhrážala? 🤣🤣🤣

beky1813
6. jún 2019

@evittam bitkou 🤣🤣🤣 a ze mam dojst do Kosic a uvidim

evittam
6. jún 2019

@beky1813 🤣🤣🤣🤣Ty si mas ist pre bitku? 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

beky1813
6. jún 2019

@evittam podľa jej logiky ano 😃😃😃

veronikaszabova
6. jún 2019

@beky1813 jeziiiiis, fest sa smejem ;) 🙂 muz na mna kuka ako na kozu, co sa smejem ako sialena 🙂 🙂

beky1813
6. jún 2019

@veronikaszabova 😃 tiez som sa smiala

veronikaszabova
6. jún 2019

@beky1813 tu temu som videla 🙂 myslela, ze do vlaku netreba pas

beky1813
6. jún 2019

@veronikaszabova ano 😃

simonka9090
autor
6. jún 2019

Jaaajj noo ale ste vi tu mudré!! To je moja vec čo mažem dobre starajte sa o seba .. je to môj nick nie váš!!!!

evkao
6. jún 2019

@simonka9090 tie mudre ti tu ale aj nieco poradia, ked si to nevies sama najst na nete 🙂 a ak budes evidovana na UP a budes sa doma nudit, zopakuj si gramatiku ;)

adoska717
6. jún 2019

Ja som sa po vypovednej lehote evidovala na urade a zo socialky som dostavala pol roka 270e..vlastne len 4 mesiace lebo potom som isla na matersku a ked mi skonci rodicak mam prist na socialku a doplatia mi tie 2 mesiace

evittam
7. jún 2019

@adoska717 Pozor ked ti skonci RD tak ti uz nic nedoplatia. Na doplatenie podpory mas 2 roky.

evittam
7. jún 2019

@evkao Ani poďakovať nevie a chce rady a ani neodpovedá na jednoduche otazky aby človek mohol poriadne poradiť. No co uz. Jej problém.😀😉

veronikaszabova
7. jún 2019

@adoska717 treba si dat doplatit po materskej. Nie po RP

veronikaszabova
7. jún 2019

@adoska717 treba si dat doplatit po materskej. Nie po RP
@simonka9090 ano, tvoj nick a ano, tvoje blbe otazky - nechces aby sme komentovali, nepytaj sa zakladne veci ( vseobecny rozhlad )

adoska717
7. jún 2019

@evittam ano? Ale tak toto mi uz neppovedali 😤 pani hovorila ze ked skonci rodicak mi doplatia 😤 takze to mozem ist normalne ziadat teraz ked poberam rodicak?