Dobrovoľné nemocenské poistenie a druhé dieťa

cathka
17. okt 2014

Prosim o radu. Pri prvej dcerke som poberala dnpo, momentalne som na rd a cakam druhe babatko. (Prva dcerka ma len rok). Dnpo som pri prechode na rodicovsky zrusila (april2014), druhe dietatko sa narodi koncom aprila 2015. Da sa nejakym sposobom este dosiahnut, aby som poberala dnpo aj pri druhom dietati? Dakujem za kazdu odpoved.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zalka
17. okt 2014

@cathka nie nedá sa ... ale ak si zrušila DNP v 4/2014 a nájdeš si zamestnanie pred nástupom na MD s platom 412e tak budeš mať vyššiu MD
Lebo požiadaš o MD zo zamestnania prvého a + zo zamestnania nového.

frca
17. okt 2014

@zalka, dobrý deň, môžem sa opýtať, čí existuje niečo ako zvýšiť materskú. Donedávna platilo, keď je žena zamestnaná, že si na 1deň v práci zoberie neplatené voľno, následne si ten jeden deň zaplatí a tým pádom sa jej pekne zvýšila materská, ale akurát som sa dozvedela že to zrušili, lebo sa to začalo zneužívať, neexistuje iný spôsob?

zalka
17. okt 2014

@frca existuje dalšia práca

frca
17. okt 2014

@zalka nerozumiem 😕

zalka
17. okt 2014

@frca čomu nerozumieš? vyššiu MD môžeš mať ak si nájdeš dalšiu prácu .. kedže si v 13tt tak potrebuješ dalšie 2 práce .. s čoho 1 skončí pred MD a druhá bude trvať aspon do pôrodu ...
alebo skončíš PP .. zamestnáš sa v novom lepšie platenom ale nesmieš ísť 90 dní na PN alebo OCR .. lebo ináč bude mD rátaná z predošlého zamestnania ....

frca
17. okt 2014

@zalka, no to hej, ale ako tehotná si neviem predstaviť mať 2práce 😉 Ja som myslela skôr niečo jednoduchšie, ako bolo to, čo som vyššie spomínala, kamoška má tak o 200eu vyššiu materskú, len škoda že to zrušili 😝

liz_lemon
17. okt 2014

@frca moznost dobrovolneho nemocenskeho poistenia je uz len pre nezamestnanych, popri praci sa uz neda dat