Dobrovoľné nemocenské poistenie a nárok na materskú

zuzana1781
13. mar 2013

ahoj baby no zakony sa stale menia a viem ze popisane je tu otom dost ale nenasla som nic co sa hodi namna takze prosim poradte v minulom roku som zacala platit DNP od februara bolo to okolo 50EUR mesacne to mi automaticky po270 dnoch zaniklo v tejto dobe som bola na RD zo synom ta mi v july koncila a kedze som zistila ze som tehotna dala som si starostlivost o dieta do 6rokou porod mam 5.aprila na matersku som teda nastupila od polky februara chcem sa spytat kedze este mi nic neprislo ci budem mat narok na MD lebo kadeco sa popisalo ale poznam asi 4baby z okolia a tie narok na MD nemaju aj ked boli v 8mesacnej ochrannej lehote podotikam ze pred 1porodom som bola nezamestnana

obcansr
17. jún 2014

@ercsikek no ak si zrušila minimum, a následne založila maximum ty musíš mat až 26t zaplatených aby ti vyšlo maximum, mala si zaplatit a ist na tých 26t na pn preto ti vyšlo tak málo lebo nemáš z toho nového vz 26t tak to aspon ja rozumiem

babatko77
24. nov 2014

ahojte dnes som volala do socialky mam splnenych 379 dni DNP poslednych 14 dni nemam zaplatene este lebo som nevedela ze aj pocas PN to musim platit a dnes mi zahlasili ze nemam narok na matersku ani ked zaplatim tych 100 eur nedoplatok. Akoze sila nie? ze kvoli tomu ze som nezaplatila na cas sa mi rusi cele DNP a nedostanem vyplatenu matersku.
a pritom pred dvoma rokmi ked som mala nedoplatok (a ten bol vyse 2000eur) a zaplatila som do nastupu na MD nebol problem viete mi poradit co mam robit?