Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

gapa
11. sep 2012

@kamila_kamila
áno. 2 x. mám zafašovaný prostredník, tak sa mi zle píše 🙂
aha, ale to bude v tom, že asi som nemala zapnutú num. klávesnicu 🙂

nananka
11. sep 2012

ahojte, keď chcem mať PN z DNP musím si ho v tom čase platiť? ..myslím tým to že či keď mám splnených tých 270 dní a potom prestanem platiť a dajme tomu o mesiac pôjdem na PN, či mi ju uznajú..

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katkaapetko
11. sep 2012

Ahojte DNP som zacala platit v januari este po starom a teraz v okt. mi bude koncit,zial nepodarilo sa mi otehotniet i ked sme na tom pracovali...snazime sa stale a neviem ako mam teraz postupovat ci sa mam hned nahlasit na ten novy system DNP a pokracovat v plateni aj ked neviem ako sa to pocita potom...alb mi to cele prepadne a bolo to zbytocne nakoniec?vobec sa v tom nevyznam ☹ budem vdacna za kazdu radu ako postupovat co by bolo naj... 😉

terinka2013
11. sep 2012

@katkaapetko ahoj, neviem ako by sa ti to pomenilo, môžeš sa informovať na stránke soc.poisťovne v poradni cez email.mne vždy rýchlo odpísali. Ak chceš naspäť to čo si tam dala daj sa najneskôr do 7 dní od skončenia platenia na PN, za mesiac by sa ti to malo vrátiť späť.

lucya89
12. sep 2012

@lubkatobi no neviem ci sa to da ja osobne som to neskusala este ale jedna baba tu z fora hovorila ze to robi bezne.. ze nosi ukoncenie aj zaciatok ocr az na konci ... tak neviem

moncicip
12. sep 2012

@evamarek77 Ak je na rizikovom tak 8tyzdnov pred porodom.

olo
12. sep 2012

ahojte prosim pomozte dnp si platim uz dlho v januari som prerusila 18 a 189uzatvorila nove po 26 tyzdnoch -23jula som nastupila na pn -rizikove tehu po4 potratoch v oktobri mi konci dnp chcem prejs na novy balicek som sj zamestnana ako mam postupovat ak spravne chapem pocas pna materskej ho nebudem musiet platit prosim poradte mam uzatvorit z maxima aj v nezamestnanosti aj dochodkove ci ako mam postupovat dakujem

janulap
12. sep 2012

@zuzu3743 ahoj,ty pocas tej ochranej lehoty musis nastupit na MD,nie porodit.Nastupit musis presne 6 tyzdnov pred terminom porodu 🙂

martiika
12. sep 2012

@gapa Ahoj,poraď mi prosím .....19.10. mi dnp zaniká zo zákona,môžem prejsť na balík už od 1.10. ?

poseidonka
12. sep 2012

@janulap prečo presne 6 týždnov?? ja som čítala že minimálne 6 t a maximálne 8 t

janulap
12. sep 2012

@poseidonka ano v aktivnom DNP mozes aj 8,ale v OL presne 6.Tak mi povedali v SP,a aj tu som sa to docitala.

poseidonka
12. sep 2012

fakt???
no tak to potom musím vypočítať a čo ak to bude vychádzať cez víkend????

poseidonka
12. sep 2012

presne to vychádya v sobotu, tak kedy nastúpiť v piatok alebo v v pondelok?????

poseidonka
12. sep 2012

@janulap alebo možem nastúpiť na MD aj v sobotu?????

janulap
12. sep 2012

@poseidonka aj mne to vychadza v sobotu...to nevadi,na papier ti napise len datum,tam sa jedna o datum,nie aky je den v tyzdni 😉 Ten datum musi byt presne 6 tyzdnov pred TP...tak ak ti vychadza porod na sobotu,aj nastup na md musi byt v sobotu....inak by ti matersku neuznali.

poseidonka
12. sep 2012

aha no super dakujem za info

janulap
12. sep 2012

@poseidonka si v OL?

aankaa
12. sep 2012

@janulap chcem sa opytat na ten nastup na MD. Ak ma v tehotenskej knizke TP 19.2. a nastup na MD 8.1. tak to je OK 6 tyzden pred. Ale ked mi teraz lekar urcil podla plodu termin 15.2. to nevadi? V tehotenskej knizke to nieje prepisane. Stale tam mam ten termin 19.2. Ja len ze pri prvom som to DNP nemala a tak teraz neviem co a kedy budem dniest do soc.pois. pre to materske. A ked porodim nahodou skor? to nevadi?
Dakujem za odpoved.

poseidonka
12. sep 2012

@janulap ano budem v oktobri už v ochrannej lehote

poseidonka
12. sep 2012

@katkaapetko no ak nie si tehotná, skús si urobiť test ešte raz pre istotu 🙂, tak sa ti neoplatí znovu platitť , musela by si v novom poistení platiť min. 26 t a z minima je to dosť velka palka a aj tak by ti to potom počitáli len z minima 😒

ale ak by si už bola teraz tehotná a porodila by si do 8 mesiacov, aspon myslm ak sa to znovu nezmenilo, tak by si to ešte využila.

zuzu3743
12. sep 2012

@janulap to važne tak to si ma potešila myslela som že porodiť musim do toho terminu 🙂

alicek14
12. sep 2012

AHOJTE!!!! PROSIM SURNE O ODPOVED, platim si od januara dnp avsak nepodarilo sa nam otehotniet, takze ale snazime sa, prosim co mi poradite?? mam sa prihlasit na minimum?? ale tych 26 tyzdnov sa mi zda vela platit, nie je ina moznost????? co ked otehotniem o mesiac alebo o dva to uz mi vsetko prepadne???? vopred dakujem za odpoved!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵

gapa
12. sep 2012

@martiika
taký prípad nepoznám, ale nevylučovala by som ho. No vzhladom na skúsenosti so SP by som radšej volila cestu istoty, tj. prihlásila by som sa s neskorším dátumom alebo si zisti a over cez poradna@socpoist.sk

martiika
12. sep 2012

@gapa ďakujem,takže radšej zvolím istotu . 😀

kacenka255
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gapa
12. sep 2012

@kacenka255
nárok na nemocneské z dnp by si nemala, bo nemáš 270dní z dnp (ak nemáš nejaké ukončené np ktorého dni by sa prirátali ku dnom dnp), teda aj počas pn treba dnp platiť.
materské už z dnp bude, ak ti nevzniokne nové nem.poistenie v obd. po ukončení dnp do násutpu namd (čo ak len budeš pn v zamestnaní, tak nevznikne)

kacenka255
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gapa
12. sep 2012

@kacenka255
sk vznikne pn po 270dnoch, tak samozrejme nárok z dnp vznikne. (ak by aj vznikla pn neskôr ako 7dní po ukončeníi dnp, tak vzhladom na tvoje tehotenstvo stačí doložiť k pn z dnp potvrdenie od gyn. že si a bola tehotná aj v čase ukončenia dnp, uvedieš samozrejme dátum, tak máš nárok na nemocneksé z dnp v ochr. lehote, ktorá je pre tehotné 8mes

kacenka255
Odpoveď bola odstránená
Zobraz