Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

kukucg
20. sep 2011

@darinkazv no to sice ano, len neviem hlavne kolko to bude za tie vsetky tri a ako to cele pojde, teraz si platim 50 eur mesacne z max. vymeriavacieho a to neni malo nato aby som to vyhazdovala zbytocne... platim si od maja.... a som zvedava ci sa budu menit aj podmienky ostatne nejako alebo ako to cele bude..... 😒

kukucg
20. sep 2011

@radkovadanka toto je z clanku na http://tehotenstvo.rodinka.sk/prirucka-pre-rodi...

Citujúc dôvodovú správu k návrhu zákona “účelom tejto zmeny je zamedzenie špekulatívneho navyšovania vymeriavacích základov v jednotlivých druhoch poistenia s úmyslom čerpania vyšších dávok (napr. nemocenské, materské, a pod.).”

darinkazv
20. sep 2011

@radkovadanka tak toto treba poslať mihálovi. ten link s citáciou. ale to sme si už mohli zvyknúť, že si naši politici kakajú do ústočiek 😠

darinkazv
20. sep 2011

@kukucg je to veľa. ja si doplácam 35eur. hoc mám vypočítané 30,48eur. aj to je už dosť pri mojom plate. ale tak by som vydržala do marca platiť aj 70eur mesačne za všetky tri tie poistenia, len aby som mala max. materskú 😖

marek1960
20. sep 2011

@darinkazv
takze ak tomu dobre rozumiem, tak mojej manzelke kedze trva PP a je na RD, tak sa vobec poistovat nema, lebo je to zbytocne? tak toto je fakt neskutocne ... absolutne demotivuju cloveka pracovat, pretoze pracujuci clovek to ma v tomto state najtazsie ...

kukucg
20. sep 2011

@darinkazv no ja nemam plat ziadny kedze som student na dennom, aj ked posledny rok, a preto je to fakt ze dost 😒 ale ano do marca ci dokedy by som to zvladla aj ja... ozaj treba to platit az do porodu alebo staci dosiahnut tych 270 dni??

darinkazv
20. sep 2011

@marek1960 ak to bude schválené, tak to nemá zmysel pre ňu už začať platiť. čo už. treba byť tmavšej pleti, celý život vyžierať štát a potom si len pred tehotenstvom začať platiť trošku viac a budeš mať vyšší príjem z materskej, než pracujúci človek. tak, to je slovensko. zjednotili RP kvôli tomu, že pracujúca žena má materskú. ale z môjho úbohého platu budem mať len o 60eur vyššiu materskú, než dáky darmožráč RP.. ☹ preto som si začala platiť to DNP, aby sme si mohli druhé dieťatko dovoliť. tak, teraz neviem ako popri hypo to budeme zvládať, ale tak čo už. hlavne, že bábo bude zdravé 😉

katula77
20. sep 2011

ono sa dalo cakat ze zrusia dorovnavanie, ved minuly tyzden zmenili aj stavebku, kopec ludi ma zmluvu robenu na kazdomesacne splatky, tak ako ja teraz je to v tahu, hlavne ma stve ta platnost aj na stare zmluvy, neuveritelne, clovek sa nemoze na nic pripravit, mikloz to oseka vsetko, ono si to treba hlavne zapamatat, ten clovek je tam uz treti alebo stvrty raz, ludia su nepoucitelni, takze tak nam treba.

darinkazv
20. sep 2011

@kukucg uf. toto ti neviem povedať. ale ja si to radšej budem platiť do pôrodu. a potom sa odhlásim z DNP. už im nedám ani cent navyše ☹

kukucg
20. sep 2011

@darinkazv no preo sa pytam.. ani ja nedam, len aby som aspon nieco dostala 😒

darinkazv
20. sep 2011

@kukucg už len dúfať môžme. nič s tým nenarobíme ☹ ale fakt to mohli nehať aspoň pre tie ženy, ktoré ešte do konca roka budú tehotné. veď materská tak platí, že keď ti vznikne nárok v jednom roku a trvá aj v ďalšom roku a zvyšuje sa, tak to platí aj pre teba. tak prečo by nemohlo platiť aj to DNP pre ženy, čo sú tehotné a platia si ho. ☹

kukucg
20. sep 2011

@darinkazv no ved preto som pisala ze dufam, ze domyslia tu ochrannu lehotu, uz by nas mohli nechat nech to dokoncime ked sme zacali uz a dali do toho kopec penazi 😒

adika11
20. sep 2011

To je hrozné, to už nám fakt v ničom nepomôžu....len aby sme platili a nič z toho, kedy sa má tento zákon schvalovať?????

darinkazv
20. sep 2011

@kukucg no, oni vymýšľajú ochrannú lehotu. ale na moje "šťastie" aj s podmienkou mať 270dní do konca roka 😒

kukucg
20. sep 2011

@darinkazv no ved ale to uz je co za ochrannu lehotu... nic proste to na konci roka zrusia a kto bude mat 270 dni dobre a kto nie tak ma smolu.... tomu fakt vravim ochrana teda 😔

darinkazv
20. sep 2011

@kukucg a sa čuduješ? tu na slovensku? ☹

kukucg
20. sep 2011

@darinkazv vies co hlavne ze vsetci budu hovorit ako su prosocialne orientovani ☹ cele zle

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marek1960
20. sep 2011

@darinkazv
a este jedna otazka ... kedy by to mali cca schvalit? viem ze platnost ma byt od 1.1.2012 ... ach som chlap, ale som sklamany, lebo som rodic a viem, ake narocne hlavne po financnej stranke je v dnesnej dobe postarat sa deti ... :(

darinkazv
20. sep 2011

@kukucg no, to môžu hovoriť. ale fakt len hovoriť.

@radkovadanka ja mám podobný problém. zamestnaná som od 1.5.2010, ale DNP platím len od 10.5.2011. no nechcela som skôr, kým nebudem mať predĺženú pracovnú zmluvu na neurčito. a tú mi predĺžili až k 1.5.2011. čiže ja budem mať 270dní z DNP splnených až 3.2.2012. no, pracujúci človek, odvádzajúci štátu peniaze, platiaci hypotéku, aby mal strechu nad hlavou, tak taký sa spravodlivosti nedočká ☹ normálne keby nám tie peniaze mesačne nechýbali, tak sa dám k 31.12.2011 prepustiť, proste dám výpoveď a tak by som si mohla ako nezamestnaná platiť tie tri poistenia a tak by som mala nárok na max. materskú. logika. no nie???
ja som poslala mihálovi mailom ten link, čo si sem dala. tak som zvedavá, ako sa mi vyjadrí. a či sa mi vyjadrí. 😠

@marek1960 neviem, kedy to majú schvalovať. ☹

silviabn
20. sep 2011

jááj,šak mám normálne pokazenú náladu ☹,keď si zrátam koľko peňazí som do toho vložila a všetko sa to zruší.Keby bola aspoň možnosť vrátenia peňazí!!!.Normálne rozmýšlam,či nepôjdem urobiť odhlášku, aby som už viac zbytočne neplatila a ak by to náhodou,teda len malou náhodou neschválili,tak by som sa prihlásila.

elizabeth1011
20. sep 2011

@lucia.kl dik za rady 🙂 a este sa opytam,ze ja na RD spadam pod tu akupinu zien,ktore mozu po 1.1.2012 sa prihlasit na DNP a mat narok na Materske z DNP? Ide mi o to,ze chceme babatko aj teraz,ale nechcela by som rodit pred letom -pocas leta...a ako na just je to iba do 31.8...

lucia.kl
20. sep 2011

@elizabeth1011 no do tohoto sa až tak nevyznám, ale myslím si, že ke&´dže si na RD, tak by si mohla spadať do tej skupiny, ale spýtala by som sa ešte báb tu, aby som sa neplietla...

ivuss01
20. sep 2011

ja si platim od jula, 270 dni budem mat na konci marca, tak je jasne, ze podmienku nesplnam kedze mi budu chybat 3 mesiace 😠 no platim si maximum, nie je mozne potom poziadat, aby nam peniaze vratili? a ak bude mozne sa poistit zo vsetkych, tak od 1.1 sa odznova bude ratat tych 26 tyzdnov?

elizabeth1011
20. sep 2011

@lucia.kl 🙂

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darinkazv
20. sep 2011

@ivuss01 poistiť zo všetkých sa bude dať ale len živnostníkom a nezamestnaným. zamestnaný sa nebude už môcť na nič pripoistiť 😒

marek1960
20. sep 2011

@kukucg
precital som si ten clanok a vychadza mi zas a znova jedine - ze v tomto state sa fakt neoplati byt zamestnany ... kolko zien pracuje za minimalnu mzdu a ked si planuje zalozit rodinu a dobrovolne sa pripoistit, aby aspon tu matersku mala slusnu, tak jej to stat neumozni ... tu uz fakt nikto nic negarantuje ... 😠

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
darinkazv
20. sep 2011

@radkovadanka ja pochybujem, že odpíše 😠