Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

milena35
15. nov 2011

@zoja alebo mozes aj pokracovat.. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

milena35
15. nov 2011

@milka24 ..nooo tak to je blbost..nikto ni neporadil?.....max.podpora je u nas tusim nieco okolo 1100e....takye viac nedostanes....staci ti platit...z cca 2300...takze 46e.......treba si to zmenit....

datanka
15. nov 2011

@mokilko som s toho jelen? 🙂 pochopila som to tak,ze si to mozem platit aj nadalej,az kym nesplnim 270dni?ale ak som zamestnana tak nie?pane boze,kto sa tu ma vo vsetkom vyznat.... 😀

mokilko
15. nov 2011

@datanka no moja tak tomuto ja presne nerozumiem tiez.... ale treba pockat co bude... dufam a pevne verim, ze ta lepsia alternativa 😉

zuzanamatko
16. nov 2011

@milena35 ďakujem za odpoveď,ale aj tak tomu nerozumiem,ja by som len potrebovala vediet, či budem mat nárok na pn,ocr,alebo z maxima,ked 26 týždnov budem mat v maji 2012,aj ked 270 mam splnených z minima,ale v novembri som dala odhlasku s tym ze som aj hned nanovo dala prihlášku z maxima, dala som to kvoli tomu,ze chceme babetko a podla všetkého by som bola na rizikovom.Ďakujem za odpoveď

katka9900
16. nov 2011

@zuzanamatko ak schvalia, ze mozes si mozes doplatit dnp aj po 1.2., tak budes mat narok 😉

natka1
16. nov 2011

ASI SA NEMUSÍME BÁŤ :Smer-SD návrh z dielne ministerstva práce zrejme nepodporí. „Je to predvolebné populárne divadlo
. Návrhom z dielne ministerstva práce v oblasti materskej vôbec nedôverujem, keďže doma mám dôkaz o tom, že slávne zvyšovanie materskej skončilo tak, že ženy, ktoré si platili poistné z maximálneho základu poistného, tak dostávajú materskú z minimálnej mzdy. Žena môjho dieťaťa tak prišla o 350 eur mesačne, a to je podľa mňa hanba,“ povedal Peter Kažimír. Kresťanskí demokrati však so zneužívaním materskej nesúhlasia. „Myslím si, že pán Mihál by sa mal starať, aby sme nezavádzali superhrubú mzdu a podobné nezmysly a nehovoril o tom, že mamičky zneužívajú nejaký systém,“ povedal poslanec Anton Marcinčin (KDH).

zuzanamatko
16. nov 2011

@katka9900 ďakujem

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milena35
16. nov 2011

@zuzanamatko Narok z maxima ti vznikne...podla sucasnej legislativy.....Tak som vcera rozmyslala,ze kazda zmluva s tymto statom je o nicom....ked stat chce,zrusi si co chce kedy chce.....

milena35
16. nov 2011

@evamarek77..si nezamestnana....ci zamestnana.....?

milena35
16. nov 2011

@milena35 Ak tvoj PP trva aj pocas predlzenej rodicovskej dovolenky,po jej skonceni v pripade vypovede sa bude pocitat davka v nez...z posledneho platu,z ktoreho sa ti pocitala aj posledna materska......

ivuss01
16. nov 2011

@natka1 to je uz len chumaj, a riadny, najprv nas tu uci, ako si prilepsit, potom hovori o zneuzivani 😠

natka1
16. nov 2011

Mali by sa zaoberať niečim iným a nie ošklbať mamičky .Ktora žena vyžije zo 190€ 😢 aj s dieťaťom ? niektore tak žijú a myslim že to je hranica chudoby hlboko pod ňou 😢 vôbec si to nezaslúžime

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tinara23
16. nov 2011

ja sa vždy dokážem tak rozčúliť, pri tom ako špekulujú vždy obrať tú najchudobnejšiu vrstvu, pritom by sa mali obzerať niekde inde, napr. ako sa niekde hore kradnú milióny 😠 😠 😠 a hneď by bolo aj na vyššie materské, dôchodky atď....to čo je vo vláde, tak ani nemuseli študovať, na to by prišiel aj "Jano z dediny"☹

milena35
16. nov 2011

@evamarek77 Ak si zamestnana,poskonceni predlzenej rodicovskej dovolenky a naslednej vypovedi sa ti podpora bude pocitat z mzdy,z akej sa ti pocitala posledna materska...ok?

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milena35
16. nov 2011

@evamarek77 Jedinou moznostou je dpvn....neviem ti ale presne napisat aku dlhu dobu ,podla man staci 26tyzdnov pred tym datumom 14,4.2114....ale toto neviem na 100%............

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzudka
16. nov 2011

A uz to odsuhlasili ? alebo kedy maju o tom rokovat to by ma zaujimalo ze kedy sa dozvieme verdikt o nas ako budeme zit ci z minima alebo z lepsieho peniazku 😖

milena35
16. nov 2011

@evamarek77 Teraz je pre teba zbytocne sa s tym zaoberat...rok 2114 je daleko...a 730 dni dovtedy splnis..aj ked si to zacnes platit trebars vo februari 2012

lulukus
16. nov 2011

@milena35 Pozdravujem Milenka. Neviem si momentalne sama poradit, tak Vas ziadam o radu. Od roku 2007 som zamestnana u jedneho zamestnavatela. Kazdy rok sa mi vsak meni moja vyska vyplaty a tym padom aj odvody do socialnej poistovne. Koncom roku 2010 a cely rok 2011 klesol môj prijem na minimalnu mzdu, na zaklade toho som si zacala platit od marca 2011 dobrovolne nemocenske poistenie kvôli PN (do vysky maxima po odratani poplatku z minimalnej mzdy, ktoru plati zamestnavatel). Teraz v novembri 2011 ho budem platit deviaty mesiac. V oktobri nam lekar povedal krasnu novinku a to, ze sme zostali tehotni. Dnes zacinam uvazovat nad materskou a jej vyskou. Zaujima ma z coho mi bude ratana vyska materskej - pravdepodobny nastup na matersku bude v maji 2012. Bude mi ratany z prijmu od zamestnavatela a taktiez z dobrovolneho poistenia - teda maximum? A co zmeny, ktore nas cakaju? Ovplyvnia nejako vysku mojej materskej? Ak ano - existuje nejaka alternativa ako si zvysit matersku, ak zanikne dobrovolne poistenie. Môze to zachranit zvysenie mojej vysky platu v decembri 2011??? Vopred dakujem za rady.

milena35
16. nov 2011

Osobne si myslim toto....neprejde to..materska ostane 60%..a 34t......uz len z predvolebnych preferencii...vyplyva ,ze oni o tomto nemozu rozhodovat........................dobrovolne poistenie bude riesit nova vlada.....a dufam,ze nebudete volit SaS 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

milena35
16. nov 2011

@lulukus Materska bude maximalnna,treba vsak platit do nastupu na matersku.....jedine ak by ste bola peen...vtedy sa platit nemusi,ale dnp musi trvat...takze si to platte dalej..a teste sa z babatka....je teraz naozaj predcasne riesit co bude.......

dzudka
16. nov 2011

@milena35 mne nejde o zvysovanie MD o percenta a tyzdne mne ide o to DNP lebo potom namiesto maxima bude minimum a je mi na nic tych 65% a 40tyzdnov ...
cize ked vsetko ostane tak ako ma tak len budem rada teda co sa tyka DNP

lulukus
16. nov 2011

@milena35 jasne, dakujem krasne za rady - len tie spravy v televiznych novinach - rozvirili asi vsetkych - z babätka sa neskutocne tesime 🙂 a hlavne nech je zdrave

bronika
16. nov 2011

@gapa alebo dalsie sikulky.
Ahojte. Poradite mi prosim? Ide o narok na PN. Zaratava sa mi obdobie na RD do povinneho poistenia na ucely naroku na PN?Je jedno, ci som chodila do prace, alebo bola doma na RD, hlavne, ze som bola zamestnanec? Vychadza mi 300 dni poistenia za min rok, tak by som mala splnat podmienku min. 270 dni. Druha otazka je: nato, aby som dostala tento rok PN, tak musim byt v case nastupu na PN dobrovolne nemocensky poistena? Teraz som nezamestnana, na UP. Ked sa pojdem dnes prihlasit na dobrovolne nem. poistenie, na PN mozem ist teoreticky uz od zajtra? Pocitat sa mi bude vyska PN z min. roka? Od 11/2010 som bola na RD ako nezamestnana, takze povinne poistenie bolo ukoncene k 10/2010. Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.

zuzanamatko
16. nov 2011

@milena35 ďakujem za odpoveď, a pokiaľ by presiel návrh, čo dúfam ze neprejde a platila by som si od februara aj dobrovolne dochodkove aj tie ostatne poistenia,tak by som vlastne nemala prerušené poistenie a ratalo by sa mi to vkuse od novembra ako som si dala maximum a splnala by som tých 26 noveho poistenia,alebo to budu rátat az od 1.februara tých 26 týždnov.ďakujem za odpoved