Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

karinkaeich
7. jan 2012

@elise lenze ja teraz neplatim. v 2010 som to zrusila, teraz sa este len idem prihlasit, nech mam cas do oktobra otehotniet. hadam sa podari

tinara23
7. jan 2012

@elise podla mna nie...iba kebz mala ukoncene nejake nemocenske poistenie, ale nehadam sa

elise
7. jan 2012

@merry_v ak zmenu urobiš vo februári platiš balik

elise
7. jan 2012

@tinara23 ved má zamestnávateľa 🙂

tinara23
7. jan 2012

@merry_v ukoncila si pracovny pomer?

merry_v
7. jan 2012

@tinara23

nie PP trvá ...

merry_v
7. jan 2012

@elise

nie, zmenu chcem urobiť v januari aby poistenie bolo nepretrzite ..

tinara23
7. jan 2012

@elise ja viem, ze ma zamestnavatela, ale ak je zamesrnana a ma sucasne dnp a neukoncila pp, tak musi splnit sucasne 270 dni z oboch poisteni

elise
7. jan 2012

@tinara23 nemusi z DNP stačí 26 týždnov na pn

merry_v
7. jan 2012

@tinara23
ano, musim to splnit z oboch, to znamena ze ak si to v januari urobim nanovo- to mi poradte kedy mozem ist na PN- zas az po skonceni 270 dni? alebo ked sa hodim na PN este pred prihlasenim sa na nove ..

elise
7. jan 2012

@tinara23 iba ak by išla na matersku musi mať 270 dni z každeho poistenia aby sa jej mohli vymeriavacie základy sčítať

merry_v
7. jan 2012

@elise

takze najlepise je mi hodit sa na PN este pred prihlasenim sa na nove pripoistenie?

elise
7. jan 2012

@merry_v pn pred prihlásením na nove poistenie a pn nerušiť aspon mesiac🙂 lebo potom keby si šla na druhu pn ráta sa ti z minima aj keby sisi platila maximum 26 týždnov

merry_v
7. jan 2012

@elise
na materskú to este nehrozi ..🙂

merry_v
7. jan 2012

@kikusik88
ale elisa ti fajne pomohla nie? ako ides postupovat???? 🙂

merry_v
7. jan 2012

@elise

aha a nevies kolko to moze robit rozdiel byt na PN a zalozit nove DNP????

tinara23
7. jan 2012

@merry_v ja som ti pisala, ze na pn mozes ist 6.2.po splneni 270 dni z tohto poistenia co mas, ale bude za. Over si to vsetko, napis priamo na socialku a budes mat odpoved

merry_v
7. jan 2012

@tinara23

myslis ze na socialke mi to vsetko vysvetlia? lebo som tam volala, tak ma odpalili asi tak ze bude dobre ak otehotniete v januari a to bolo vsetko, a ked som poslala muza sa tam priamo opytat, tak mu povedali to iste...jedine ak by som im napisala....ano toho 6.2 ist na PN, len to ma zaujima kedy sa ist prihlasit na to nove??? vies ak dovtedy neotehotniem- radsej sa asi poistim ...

kikusik88
7. jan 2012

@merry_v pojdem este na soc. pistovnu pre istotu ale uz viem ze staci zaplatit 270 dni a byt tehu...aby som mala 8 mesiacov na nastup na MD...ale pojdem si to overit

merry_v
7. jan 2012

pojdes si to overit, no fajn, podla toho ake mate milee babenky u vas na SP lebo u nas otras 😠

merry_v
7. jan 2012

@kikusik88
ale je to tak ako ti poradili žienky...len, aby sa ti to podarilo, mne asi nie, som tak na doraz ... 😒

tinara23
7. jan 2012

@merry_v http://www.socpoist.sk/nemocenske/1292s tu si precitaj podmienky a napis mail do poradne poradna@socpoist.skpekne im napis vsetky datumy a pytaj sa

janulap
7. jan 2012

@merry_v ak sa chces prihlasit na nove,tak teraz v januari,pretoze od februara si uz budem musiet platit cely balik.A tetusky na SP otestujem v stredu,vtedy sa tam chystam....ale nadejam sa,ze vybavim co potrebujem,ze mi vysvetlia,lebo svokra tam ma sesternicu.

merry_v
7. jan 2012

@kikusik88
a u mna v tom pripade treba asi asi poistit tak ze sa znova este v januari prihlasim kedze mi to konci vo februari aby som mala istotu ...ale zas neviem ci sa mi to oplati platit zas tych 270 dni ... ☹

kikusik88
7. jan 2012

@merry_v budem sa modlit za babo ale mam do jula kedy otehu hadam sa podari....

merry_v
7. jan 2012

@janulap
presne tak, to je dobra finta, lebo ten velky balik je hrozne drahy vsak? uff.....

merry_v
7. jan 2012

@kikusik88
aj ja sa modlim, hadam ano, vsetko je to v Bozich rukach 😉

kikusik88
7. jan 2012

@merry_v oplati viac ako platit ten drahy balik

merry_v
7. jan 2012

@tinara23

dakujem si zlata, potom napisem odozvu, moc ti dakujeeeem 😉

elise
7. jan 2012

@tinara23 na pn sa spočítavju všetky základy a musiš mať v čítame DNP aspon 270 dni to je že ked je zamestnaná a z DNP uplynulo 26 týždnov môlžeš ísť na PN inak PN sa dá vystaviť z DNP aj 14 pracovných dni dozadu🙂