Dobrovoľné nemocenské poistenie

micicici
11. jan 2009

Zdravim vsetky mamicky a tiez buduce mamicky...
Som zamestnana a poberam ciastocny invalidny dochodok (ci ako sa to teraz vola) - mam za sebou 5 operacii bedroveho klbu. Je mi jasne, ze kym sa dopracujem k svojim detickam, tak sa este riadne natrapim...
Ale nie o tom som chcela. Zacala som si koncom minuleho roka platit dobrovolne nemocenske poistenie, aby som mohla poberat vyssiu matersku. Neviete mi povedat ako sa to vlastne vypocitava? Lebo ja som si dala maximalny vymeriavaci zaklad, z ktoreho odpocitali moju hrubu mzdu a z roho rozdielu mi vypocitali vysku poistneho, ktore musim platiti kazdy mesiac. Ale chcela by som vediet, ked uz je mamicka na materskej, cca kolko ju dostane ak si priplaca to dobrovolne poistenie? Kamoska si to chce dat a ja jej neviem presne povedat kolko tu matersku vlastne dostane... Velmi pekne dakujem za kazdu radu

silvia123
23. jan 2012

Ahojte, mohol by mi sem niekto hodiť tlačivo na odhlášku a prihlášku z DNP? Hľadala som na stránke sociálnej poisťovne a nejako som nenašla. Diky

svetkaadamko
23. jan 2012

@akramuscha nemas za co 😉
@simonkato no radsej sa pre istotu opytaj na SP 🙂 ja tiez ked som tam bola, ani mi nenapadlo co sa mam pytat, hlavne ked mam v tom taky hokej a jasne, ze oni ta tam na nic neupozornia, nepovedia ti nic podstatne ☹ a to je skoda, lebo im je to jedno a my potom prichadzame o peniaze ☹ ja som sa tiez dnes bola prihlasit na nove DNP, lebo nestiham otehotniet a prepadli by mi vsetky peniaze z predosleho, lebo sa nechcem spoliehat, ze mi niektory lekar da PN pre pekne modre oci .... a prisla som o 200 Eur 😖 😠

silvia123
23. jan 2012

@poisonblu Ďakujem

merry_v
23. jan 2012

kvalitnéé tehu testyy viete mi poradiť??? 😀 😀 😀

annie6
23. jan 2012

@merry_v vraj mamatest 🙂

merry_v
23. jan 2012

@annie6
tebe aspoň vyšiel hej 😀 😀 😀

merry_v
23. jan 2012

@annie6
a Rapid Clear nemas skusenost???? 🙂

annie6
23. jan 2012

@merry_v nie :D ja som ho este nemala, ale v inej teme baby vacsinou tento odporucaju :D

inusik298
23. jan 2012

@merry_v ahoj ak som dobre pochopila Tvojej otázočke 😀 tak ja ti môžem odporučiť clearblue ... ja som si ho robila lebo som nevydržala čakať či som tehotná či nie ešte 2dni predtým ako som mala dostať menzes a test mi určil správne ... je digitálny stojí sice viac koruniek ale nie tak tragicky že by ti ubudlo veľa z peňaženky ja som zaň dala asi 8€ a ukazal mi +ko a 1-2 tyždeň tehotnosti ... to bolo super takže vrelo odporúčam, viac sku prečítaj o tom teste tu: http://www.clearblue.com/sk/ .... veľa štastiaaa 😉 🙂 Ingrid

merry_v
23. jan 2012

@inusik298
jéééj si zlatáá, ďakujééééém 😉

paszelkasp
23. jan 2012

no som z toho celeho chora... ☹ uz neviem ani ako sa volam, ked citam tieto veci. prosim vas poradte mi niekto. som zamestnana od 1.9. zmluvu mam len do konca skol. roka (som ucitelka). som aj DNP od 20.6.2011, cize este nemam 270. ak by som sa odhlasila a prihlasila, tak mi plynie novych 270 dni a novych 26tyždnov. lenze 26 tyz. mi uplynie az cca v druhej polovici jula, a od jula som nezamestnana. ak by som od prveho jula nastupila na PN (napr. od vseobecneho lekara) tak sami pocita aky vymeriavaci zaklad??? od zamestnavatela podla platu a z DNP iba minimum? alebo ako to je? lebo som z toho celeho na nervy. dakujem za odpovede

jana201
23. jan 2012

@lilyen2011 no vdaka uz tomu chapem 🙂)) zasa vdaka tebe... dnes som tam bola a boal tam jedna znama a poradila mi ze ma neprihlasi ako 23 januara ale az od 30 januara ze to bude lepsie preco ?

a ze splatnost je niekedy az v marci a ja ze hned na mieste ....

jana201
23. jan 2012

@lilyen2011 a presne tak to pocitala aj ta moja na socialke
ako ty 🙂) dnes soom tam bola no a 30 oktobra budem mat 270 dni teda tehotna tak okolo toho aprila by som mala byt skôr nie

a ze sa mi bude zaratavat aj nejak co som platila predtym tych 20,40 eur asi 2,5 roka ....

lilyen2011
23. jan 2012

@jana201 tak keď nie si tehotná, tak tých 7dní ti dáva ako BONUS :D na obdobie na otehotnenie 😎

inusik298
23. jan 2012

@paszelkasp a kedy máš termín pôrodu? neviem či sa ešte bude dať pripoistiť keďže novelizácia zákona toto DNP od 1.2. ruší ale keď ti uplynie 270 dní tak do 8mesiacov po tých 270tich dňoch ak porodíš dostaneš tú zvýšenú materskú, neviem ti však povedať či sa to ráta z platu alebo z PN to asi bude záležať od termínu pôrodu si myslím ... na soc. poisťovni ti to určite povedia najpresnejšie

jana201
23. jan 2012

@lilyen2011 hej hej ale v takom pripade tak april je ten vhodny cas nie ???

dnes som tam bola 3x za den !!! :D

lilyen2011
23. jan 2012

@jana201 čo presne ti povedala? A čo ste tam všetko rozoberali podeľ sa o čerstvé info 😀

lilyen2011
23. jan 2012

@jana201 to máš jedno... nechaj si tie 2týždne rezervu a potom hopsa hej hijo 😀

mima22
23. jan 2012

AHOJTE dnes som sa bola nato pytat ohladom toho platenia aby som mala vacsiu matersku stredu si to idem zalozit. 9 mesiacov si to budem platit a po tych 9mes, mi to zanika a som sa pytala a ze ked neostanem tehotna do konca oktobra tak ci potom uz nic nedostanem ked ostanem tehotna neskor a povedala ze este budem 8mes, v ochrannej lehote.takze si to idem stredu zalozit.ano aj to mi povedali ze ekby si to dam od februara tak by som musela viac platit.

nelly3
23. jan 2012

@gapa
aj ine baby, ktore sa vyznate v DNP, sice si to tu uz dlhodobo citavam, ale aj tak sa chcem uistit: platim si DNP od 1/2011 takze 270 dni mam uz splnenu, tehotna nie som, ale cca o tyzden by som mala ist na umele oplodnenie, co mi radite? odhlasit sa a este do 31 januara prihlasit aby mi znova DNP bezalo po starom? asi ano, len ked nahodou teraz otehotniem, tak sa to rata tehotenstvo od poslednej mensturacie co vlastne bola v januari, tak budem mat narok na matersku aj z DNP? zabudla som, ze som aj zamestnana, tak si platim len ten rozdiel z najvyssie vymer.zakladu. a ak by mi DNP zaniklo k 1 februaru 2012 tak keby som tehotna cca o 3 mesiace co ja viem v aprili, tak materska sa bude ratat z akej ciastky? malo by sa mi zaratavat aj DNP co som si platila predtym rok? lebo matersku vyratavaju zo sumy za posledne 2 roky ci? boze som z toho uz jelen, poradte mi?

jana201
23. jan 2012

@lilyen2011 no hovorila mi presne toto co ty !!!!! som bola taka mudra len ma nedala prihlasit na dnesny datum az toho 30,1,2012 no a ze hned mam ist na marodku
ale ze 26 tyzdnov z miniimalnej mzdy a potom z najvyssej sume a ze .. keby ze som boal na rizikovom ta by mi platili plnu pn....ale radsej nebyt na rizikovom chapes .... maly bude mat tri roky .....v decembri

aj ked neviem preco mi hovorila aby osm bola tehotna az po pol roku tomu som nepochopila velmi vsak to je jedno kedy ne do tych 270 dni

a este ze sa mi zaratava aj predchadzajuce obdobie co som si platila a som sa odhlasila tak co ja viem.

peggi
23. jan 2012

@lilyen2011 To s tými odvodmi,kto zakoho platí koľko %,chápem. Ja som len predtým chcela vedieť,že ak som si DNP platila z max.vym.základu,čo mi vychádzalo 49,13e mesačne po celý čas od 04/11 až doteraz,či mám rovnako zaplatiť aj za január 2012,lebo viem,že sa max.vym.základ zvýšil,alebo mám za január2012 zaplatiť už z toho zvýšeného VZ,aby mi nevznikol nedoplatok,ale nie že by som si chcela meniť výšku vymeriavacieho základu. Vtedy si mi poradila na 888.strane,že určite by si si VZ nemenila ak už by si bola tehotná, lebo ak nemáme 270dní nepretržite z rovnakého VZ, tak máme nárok na MD ale z minimálnej mzdy. Ale potom si niekomu radila,aby nezabudol že od januára 2012 sa menia odvody. Tak čo teda,mám zaplatiť za 01/12 rovnako ako doteraz podľa starého VZ alebo zvýšenú čiastku podľa nového?A ešte jedna otázočka,keď som na rodičovskej a zároveň aj PN,dostanem aj rodičovský aj PN? Díky za info

lenkacka
23. jan 2012

@mima22 Ahoj prosím Ťa , čítala som si čo si napísala. Ja som momentálne na materskej,ale od apríla by sme chceli začať "pracovať" na druhom dieťatku. Nevieš mi poradiť alebo niekto,že či si mám už teraz začať platiť DNP alebo až po tom februári - že čo bude pre mňa výhodnejšie a že či sa mi to vlastne oplatí platiť,aby som mala potom väčšiu materskú. Ďakujem za každú radu.

dorka21
23. jan 2012

AhoJ? Baby aká je situácia v Komárne? Prijímajú ešte žiadosti? Nerobia problémy?
Dá sa aj tak že, zajtra podám odhlášku a v ten istý deň popám prihlášku len s pondelňajším dátumom. Príjmu mi to???

paszelkasp
23. jan 2012

@inusik298 no ja este nie som tehotna, preto sa chcem odhlasit a prihlasit, aby sme ziskali cas, lebo terajsie mi skonci v marci a obavam sa ze dovtedy by sa nam nemuselo podarit. ale rozmyslam aj nad tym co cez prazdniny, kedze nebudem mat celych 26tyzd. z DNP, ale budem mat 270 dni a 26tyz. z povinneho poistenie a z toho by mi mali ratat nemocenske. lenze, ked nastupim na PN tak automaticky neplatim DNP, ci to nie je tak? aby som sa kvoli par dnom neobrala o peniaze.

mima22
23. jan 2012

@lenkacka aj vies co ja si to idem platit teraz od januara este.od februara sa to bude dat tiez nadalej platit len to by si uz mala viac platenia ale kolko neviem .
tak ked chcete zacat pracovat na druhom od aprila tak podla mna by si si to mohla este teraz v januari zacat.
ja si to idem stredu vybavit

siss_sz
23. jan 2012

@lenkacka urcite si zacni platit este po starom ...mas cas do 31.1. len... kym teraz najnizsia suma je 14,95, potom je najnizsia okolo119€ 😖

merry_v
23. jan 2012

babyyyyy ma tak napadloo ako je možné že kolegynu vyhodili ked bola na PN a mala PP na dobu neurčitu??? je to možné????????? u nás sice neplati zákonik práce ☹

lenkacka
23. jan 2012

@mima22
@siss_sz ďakujem baby za info. A keby som si platila okolo 50 eury-asi koľko by mi vyšla materská? Ja som teraz nemala nárok na materskú,lebo sme s manželom pracovali v zahraničí a tak som hneď dostávala rodič.príspevok a ak by sa dalo,rada by som si radšej teraz platila a mala by som väčšiu materskú. Odporučili by ste mi to?