Dobrovoľné pripoistenie

lucia2224
8. jún 2013

dobry vecer zienky🙂mam k vam prosbu viete mi dakto poradit ohladom dobrovolneho pripoistenia?platila som si ho vzdy na cas mala som tu najvyssiu..lenze mala som stanoveny datum kedy mi to konci 29.10.2012 ..chodila som to platit priamo do pokladne,lenze ked som sa opytala tych zien co sedia tam v tych kreslach ci mam vsetko ok a ci je vsetko zaplatene povedali mi ze ano .lenze ked som isla o mesiac a daco na socialku s muzom len tak z nenazdajky som isla sa opytat ci mi tam daco nevzniklo a ta zena ma normalne zarazila ze tam mam nedoplatok 40eur..a kedze to bolo po 8.dni v mesiaci kazala mi to vyplatit..ze matersku budem dostavat aj po vyplateny..lenze ked prisiel den porodu a nasledne vybavovania materskej prisel mi list s odvovodnenim ze posledny mesiac oktober nebol vyplateny do 8.takze tym padom mi narok na materske nemam :(je tu niekto kto by mi s tymto problemom pomohol alebo poradil co robit?ked som sa bola stazovat pani ma odbyla zo slovami ze ked podam odvolanie alebo to dam na sud nic s tym neziskam iba dobry pocit na dusi pretoze oni su zakonom chraneny

lucia2224
autor
8. jún 2013

som z toho zufala..a najviac ma mrzi ze som do toho vrazila450eur a ako keby som ich len za psom hodila

renka5
8. jún 2013

ahoj je tu uz zalozena stranka Dobrovoľné nemocenské poistenie najdi si ju tam su super baby poradia ti aj mne poradili 😉

lucia2224
autor
8. jún 2013

idem pokukat🙂

danka2105
8. jún 2013

@lucia2224 kamoske se stalo presne to iste....nic nedostala, bola sa tam aj hadat a zbytocne ☹

zalka
9. jún 2013

@lucia2224 no naozaj škoda, že si takto dopadla, že si nezaplatila včas posledné poistné ...
ak si už porodila tak sa nedá nič .. ak by si bola ešte tehu tak by sa oplatilo prihlásiť na DNP z minima, a lekár aby vypísal novú žiadosť o MD a dostávala by si aspon minimálnu 255 e ...

os
9. jún 2013

ohladom toho DNP, nezmenilo sa to od minuleho roka? nejakym zakonom??? stale si mozem priplatit a dostavat vacsiu matersku ci rodicovsku?

zalka
9. jún 2013

@os hej vždy môžeš ... len minulý rok stačilo zaplatiť 9 mes. po 15 eur .. a mala si minimálnu PN alebo MD ..
teraz treba platiť 9 mes. po 130,27 eur mesačne .. aby bol nárok na min. PN alebo MD ...

os
9. jún 2013

@zalka ale ak uz som tehotna (mestam 2tyzdne s M, a testy su slabucke ze hej.. ).. tak mi to uz asi nevyjde.. ci ano? .. vies poradit, kde sa o tom mozem docitat?

os
9. jún 2013

@zalka ak som minuly rok platila... a od septembra ci oktobra nie.. a som teraz tehotna.. stale mi to plati?

zalka
9. jún 2013

@os hm... od kedy do kedy si platila ... a v ktorom si týždni tehu? a pracuješ alebo nepracuješ? a keby si tak napísala aj základné veci .. aby človek vedel ti poradiť ... tak by bolo lepšie ako všeobecne formulovať otázku ...

os
9. jún 2013

@zalka platila som od januara, februara... tych 9 mesiacov.. do skoncenia toho poistenia.. a .. teraz by som mohla byt tehotna, mozno 3-4tt (to len odhadom), a stale pracujem... co este potrebujes vediet? 🙂 ... vyslo by mi to pripoistenie? ci sa prihlasit znovu? co by som mohla urobit?

zalka
9. jún 2013

@os samozrejme že ti v ýjde ... a tehu sa berie od poslednej menštruácie .. kedže ti menzes mešká tak si tehu cca 6t ..
ak chceš MD z maxima tak najvyšší čas sa prihlásiť na DNP z rozdielu maxima 1179 eur a tvojej hrubej mzdy ...
ak stačí MD z DNP z minima .. tak sa prihlás na DNP z minima 393 eur na 7 dní potom DNP zruš .. a budeš mať ochrannú lehotu .. ale potom je aj podstatný termín pôrodu .. a tiež kedy ti to DNP skončilo v min. roku ... presný dátum.

os
9. jún 2013

@zalka dik 🙂 ideme to skusit pozistovat... atak 🙂 .. keby nieco, tak este kricim.. a pytam sa.. ok? 🙂

zalka
9. jún 2013

@os samozrejme ... nezabúdaj že teraz sa platí 33,15% z VZ .. pri balíku 2 poistení ,
alebo 35,15% z VZ pri balíku 3 poistení ...
min. VZ 393, maximálny VZ 1179 eur ...

os
9. jún 2013

@zalka dik 🙂

os
24. jún 2013

@zalka normalne mam problem o tom zistit informacie... aj cez kadekoho som zistovala... vies mi konkretne poradit? konkretne moj pripad? Da sa pisat nejak sukromnejsie??? :D

zalka
24. jún 2013

@os no kedže si v 9 tt , tak z maxima z DNP mať MD už nebudeš ak si sa neprihlásila pred tými dvoma týždnami ako sme spolu písali ...

renka1000
30. nov 2021

@zalka ahoj zalka prosim ta o radu....kamaratke konci rodicovsky prispevok v januari, tym ze je nudzovy stav moze poberat vo februari....pandem.rodicovsky?dakujem za radu

zalka
30. nov 2021

@renka1000 ja neviem ci taká možnosť bude aj budúci rok ...

renka1000
12. feb 2022

@zalka ahoj zalka prosim ta o radu kamoska je na predlzenom neplatenom rodicovskom,nepracuje.malu dala do skolky moze byt poldna alebo cely den v skolke mala.aby ona mohla byt do 6r na neplatenom rodicovskom.platia jej odvody do dochodku a zdravotnu? A este jej mama je na urade uz jej skoncila podpora prepustili ju.stale je na urade ptihlase .co za nu odvadzaju ked je na urade iba zdravotne,ci aj do dochodku?dakujem za radu

zalka
12. feb 2022

@renka1000 na UP len zdravotné poistenie,
dôchodkovo poistená nie je ...
ak má dieťa na poldna v škôlke tak je poistencom štátu, tj. platí štát ZP aj SP dôchodkové ak sa prihlási ..

renka1000
12. feb 2022

@zalka dieta chce dat na cely den. A ci jej budu platit zdravotnu a dochodkove do toho 6r malej.?prispevok neberie.prihlasi sa chce na neplateny predlzeny rodicovsky,ma ist na socialnu poistovnu ci staci len na zdravotnu to nahlasit .kde sa ma ist nahlasit?a teda vsetko jej budu platit ale mala len 4h v skolke dlhsie nemoze byt.dakujeme

renka1000
12. feb 2022

@zalka teraz mi pise nechapala som ju .....poriadne co sa ma pita

zalka
12. feb 2022

@renka1000 ak bude dieťa celý den v škôlke, tak ona ak bude doma tak si musí sama platiť odvody do ZP, alebo sa zaevidovať na UP...