Doklady pre posledného zamestnávateľa na daňové priznanie

indiga123
2. feb 2015

Ahojte, potrebujem radu.Do konca júna 2014 som bola zamestnaná.Od tohoto zamest. som dostala Potvrdenie o zdanit.príjmoch fyzickej osoby...Potom som bola 2 mesiace na úrade práce.Následne som nastúpila do zamestnania , odkiaľ som však nastúpila po 5 týždňoch na PN a so zamest. mi bola ukončená pracovná zmluva v skúšob.lehote.Odvtedy PN-ka trvá. Aké doklady mám doložiť poslednému zamestnávateľovi(myslím z ÚP a PN-ky)aby mi účtovníčka vypracovala daňové priznanie? neviem či som sa dobre vyjadrila, nerozumiem sa do týchto vecí.Ďakujem

sunshineka
2. feb 2015

@indiga123 vsetky doklady za ten rok.cize potvrdenie od zamestnavatela,u ktoreho si bola do juna 2014,potvrdenie z UP od kedy do kedy si bola evidovana a papiere z PN,ktore by uz teda mal mat

evita68
2. feb 2015

@indiga123 iba potvrdenia zo zamestnanica - čiže potvrdenia o zdaniteľných príjmoch..

gapa
3. feb 2015

@indiga123 no a samozrejme žiadosť o vykonanie roč.zúčtovania dane, kde podpisuješ okrem iného, že okrem predložených dokladov žiadne zdanitelné príjmy nemáš. Aj v období evidovania na UP si mohla mať príjem, tj. podla mna je ten doklad mzdárke nanič, aj ked viem, že mnohé si žiadajú všetko vydokladovať. Pri uplatnení si nároku na odpočet na manželku u manžela myslím tiež od neho chceli doklad o evidovaní na up (pokial mala dcera do 3rokov, tak nič nechceli, mali kopiu RL)

indiga123
autor
3. feb 2015

@gapa
@evita68
@sunshineka dakujem dievcata a potvrdenie o PNke mam vyziadat v soc.poist.?treba aj to dolozit?dakujem