Dostanem daňový bonus, ak som na rodičovskej?

wagnerovka
5. feb 2015

Mozem si podat danove priznanie za seba ak som zamestnana na SR, ale som na MD/RD? Môžem požiadať aj o danovy bonus na dve deti? Muz pracuje v zahranici a nie na zmluvu, takze bonus si nemoze uplatnit. Dakujem

alenah31
5. feb 2015

@ nemôžeš. Aby si si mohla uplatniť daňový bonus, musíš ročne dosiahnuť minimálne príjmy vo výške 6 - násobku minimálnej mzdy. A rodičovský príspevok nepočítaj - nie je to náhrada príjmu, je to sociálna dávka.

kaktusik007
5. feb 2015

a ja budem odporovat @alenah31 mozes si podat danove priznanie a uplatnit si danovy bonus. Avsak iba za predpokladu, ako alenah31 pise - ze si dosiahla prijem vo vyske aspon 6 nasobku minimalnej mzdy 😀

no blbe ze si si to nezistovala minuly rok, mohla si si otvorit zivnost, ponuknut sa niekomu ze mu vyfakturujes sluzby za 2150 eur, a stat by ti vyplatil 506 eur na danovom bonuse na dve deti...

a ak by si si zivnost otvorila skor, isto by sa nasli aj vydavky -- takze by si v konecnom dosledku nemusela platit zdravotne poistenie z ciastkoveho zakladu dane 2150 eur, ale bolo by to menej...

a aj keby si ziadne vydavky ine nemala a zivnost si otvorila zrovna 31.12.2014 kedy by si aj prijala peniaze za tu vystavenu fakturu (ideal na ucet, ze ano) tak zdravotka by bola 300 eur ------ ale stale by si bola 200 eur vlastne ziskova.

no teraz, vo februari -- to uz fakt neporiesis..... leda ze by si si takto poistila danovy bonus na deti za rok 2015, ktory by ti danovy urad vyplatil v 2016 roku.

evita68
5. feb 2015

manžel priznávava šetky príjmy na SVK, tak prečo by si nemohol uplatniť nárok na DB?