Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dostanem daňový bonus, ak som na rodičovskej?

wagnerovka
5. feb 2015

Mozem si podat danove priznanie za seba ak som zamestnana na SR, ale som na MD/RD? Môžem požiadať aj o danovy bonus na dve deti? Muz pracuje v zahranici a nie na zmluvu, takze bonus si nemoze uplatnit. Dakujem

alenah31
5. feb 2015

@ nemôžeš. Aby si si mohla uplatniť daňový bonus, musíš ročne dosiahnuť minimálne príjmy vo výške 6 - násobku minimálnej mzdy. A rodičovský príspevok nepočítaj - nie je to náhrada príjmu, je to sociálna dávka.

kaktusik007
5. feb 2015

a ja budem odporovat @alenah31 mozes si podat danove priznanie a uplatnit si danovy bonus. Avsak iba za predpokladu, ako alenah31 pise - ze si dosiahla prijem vo vyske aspon 6 nasobku minimalnej mzdy 😀

no blbe ze si si to nezistovala minuly rok, mohla si si otvorit zivnost, ponuknut sa niekomu ze mu vyfakturujes sluzby za 2150 eur, a stat by ti vyplatil 506 eur na danovom bonuse na dve deti...

a ak by si si zivnost otvorila skor, isto by sa nasli aj vydavky -- takze by si v konecnom dosledku nemusela platit zdravotne poistenie z ciastkoveho zakladu dane 2150 eur, ale bolo by to menej...

a aj keby si ziadne vydavky ine nemala a zivnost si otvorila zrovna 31.12.2014 kedy by si aj prijala peniaze za tu vystavenu fakturu (ideal na ucet, ze ano) tak zdravotka by bola 300 eur ------ ale stale by si bola 200 eur vlastne ziskova.

no teraz, vo februari -- to uz fakt neporiesis..... leda ze by si si takto poistila danovy bonus na deti za rok 2015, ktory by ti danovy urad vyplatil v 2016 roku.

evita68
5. feb 2015

manžel priznávava šetky príjmy na SVK, tak prečo by si nemohol uplatniť nárok na DB?

Tu začni písať odpoveď...

Odošli