Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dostanem hypotéku, ak som zamestnaná cez personálnu agentúru?

luciaon1
10. okt 2016

Dobry den,
idem kupovat byt a mam trosku obavu, ci dostanem hypoteku. Idem ziadat len o hypoteku pre mladých vo vyske 50 000€. Moj prijem v cistom sa pohybuje medzi 650 - 790€. Hypoteky sa obavam skrz toho, ze pracujem cez personalnu agenturu. Som cez nich zamestnana 7mesiacov. Byt uy je vybrany a chystam sa zlozit zalohu. Je sanca, ze by som hypoteku nedostala? Dakujem.

moni244
10. okt 2016

Ano, je tam sanca, ta sanca je totizto vzdy, je odvaha zaplatit zalohu a nemat istu hypoteku

luciaon1
autor
10. okt 2016

Moji kolegovia cez agenturu dostali ovela vysie hypo a mam realitku, ktora mi v pripade neschvalenia hypoteky vrati zalohu. Moj financnik tvrdi, ze som "dobry klient" lebo ma nesprevadzaju ziadne dlhy z minulosti, nie som nikomu nic dlzna a pomerne dobre zarabam. Takych maju v bankach vraj radi :D

moni244
10. okt 2016

@luciaon1 tak potom naco sa pytas a zakladas diskusiu, ked si si ista,

mirka17
10. okt 2016

@luciaon1 prečo si si nepožiadala o hypotekárny certifikát? mala by si istotu že hypotéku dostaneš, ja som si požiadala a mala som myslím 2 mesiace na nájdenie bytu.

luciaon1
autor
10. okt 2016

@moni244 Nie som si ista, preto sa pytam. pardon, ze ta moj prispevok obtazuje!!!

luciaon1
autor
10. okt 2016

Mirka, ja neviem ako to chodi, co mam robit a kam ist. Kupovali sme takto jeden byt. Tiez bez certifikatu. Trosku sme trpli,ale podarilo sa to. Ibaze tu hypo sme brali na TPP zmluvu a ja som agenturna. Takze v tomto smere je to trosku rozdiel.

lenka1208
10. okt 2016

urcite dostanes, ja som tiez mala zmluvu cez agenturu a dostala som

mirka17
10. okt 2016

@luciaon1 ani ja neviem ako to chodí, mala som poradcu, a ty tiež uvádzaš že máš finančníka ktorý ti niečo tvrdí, tak ta mal o takejto možnosti informovať. Osobne nevidím dôvod prečo by si nemala dostať hypo, ale riziko je tu vždy. s tým musíš rátať, dobre je aspon to že ti agentúra v prípade neúspechu vráti zálohu.

luciaon1
autor
10. okt 2016

@lenka1208 joooj, dakujem velmi pekne. potrebovala som to mat potvrdene od niekoho, kto bol v podobnej situacii. Dakujem velmi pekne 🙂

luciaon1
autor
10. okt 2016

Mojho financnika davam bokom. Musim vyuzit ich, ktory je bezplatny v pripade, ze chcem vratenie zalohy, ak by som hypo nedostala. Co je celkom fer obchod. Takze mojho s tymto nezatazujem, lebo by z toho nic nemal

salfusco
10. okt 2016

skor ako hypotekarny certifikat odporucam hypoteku naopak

anatalia77
10. okt 2016

@salfusco a to je čo?

salfusco
10. okt 2016

@anatalia77 Je to hypotéka na este nevybranu nehnuteľnosť. Jej výška i úroková sadzba je záväzna,narozdiel od hypotekarneho certifikatu,kde ta urokova sadzba zavazna nie je a moze sa zmenit-A na rozdiel od HC,kde je platnost max.3 mesiace,tu staci spresnit nehnutelnost,ktoru chcete kupit do 6 mesiacov.A dalsia vyhoda je,že ak spĺňate podmienky hypotéky pre mladých, môžete ju využiť.

anatalia77
10. okt 2016

@salfusco dik za ozrejmenie

Tu začni písať odpoveď...

Odošli