Dostaneme hypotéku, keď manžel berie opatrovateľský?
Ahojte chcem sa opýtať či nevie náhodou niekto že ako to je s hypotékami či dajú hypo keďže manžel berie opatrovateľky na bábku o ktorú sa treba starať 24h ...a ja mám zmluvu na neurčito len som na materskej ... Vie niekto poradit ?
nie to nedostanete hypoteku misite mat aspon jeden prijem a nie davky
@vera_42 tak chod kde ti povedali ze ano ale teda to je velmi neisty prijem (babka ked sa pominie pominie sa aj prijem) a teda pre troch ludi aby splnil podmienky zivotneho minima a plus na splatku tak to je proste nemozne
@vera_42 možno hlúpa rada, ale napadlo ma, že ty keď si na materskej, tak sa nemôžeš starať o babku? A manžel by mohol ísť do práce..tým pádom by to už bola iná situácia.. Či to nieje reálne? Ten opatrovateľský to sú smiešne peniaze nie? Musia odrátať výdavky pri hypo, čo pochybujem žeby vyšlo...
@vera_42 To koľko má preboha opatrovateľský príspevok ?
@vera_42 Aj keby si mala bokom nejaké peniaze, tak banku to nezaujíma. Príjem musíš zdokladovať a ak dobre rátam, najvyšší OP je 430€ a RP 370€, to je 800€, z toho máš úver 200- inkaso, musí ti ostať adekvátna čiastka na živobytie pre tri osoby. Takže hypo vám nedajú.
@vera_42 ale na opatrovateľský príjem Vám hypotéku určite nedajú...To je prvá vec. Musí byť pracovný pomer a nesmie byť v skúšobnej dobe. Dokonca niekde majú aj problém s dobou určitou. A ďalšia vec ste traja / predpokladám, že máte jedno dieťa /. Z tej sumy sa to odratáva suma na živobytie plus splátka úveru, ktorú máte by sa rátala tiež.
Nehrnul by som sa do toho, momentalne je situacia na trhu velmi nestabilna a zo dna na den sa moze situacia obratit o 180.
Ja nechcem malovat certa na stenu, boze chran, ale divas sa do buducnosti aj dalej nez len v horizonte najblizsich mesiacov?
Premyslala si co sa stane ak svokra zomrie, muz pride o opatrovatelsky prispevok a nezozenie hned dobre platenu pracu? Pisala si, ze uver platite Vy, teraz ze ho plati svokra.....?
Spocitaj si svoje realne mesacne vydavky, do toho mimoriadne vydavky, k tomu prirataj rezervu ak by sa nieco stalo a teraz na ten cely kolac hod polevu vo forme rodinneho domu.
Hypo, poistenie domu, rezijne naklady na dom, pripadne poruchy ( male ci velke ) a do toho vsetkeho ceresnicka na torte vo forme dietata.
Ja osobne ti prajem nech Vam to vyjde, ale zas cely kolotoc okolo toho nie je len to pekne, ze "podme si kupit vlastny domcek". Ja momentalne riesim kupu domu a to najtazsie vo forme uradov, podpisov zmluv, stahovania atd este len pride.
Ano, tesim sa pretoze to robim aj pre rodicov, ale radsej by ste si s manzelom mali sadnut a dokladne to prebrat.
Good luck 🙂
@vera_42 Tak to Vam potom nie je nevyhnutne treba hypo teda pokial dom nejdete od zakladov menit.
@vera_42 ja by som sa tiez toho bala...mojej svagrine tiez povedali ze to pojde a zamietli..ono zalezi ci hypotekarny specialista vie co hovori,,nam vzdy v bankach vraveli ze materska a rodicovska sa do uvahy neberie...aku banku chces poziadat?
@babydesire práveže ešte neviem v ktorej banke ... Záleží od úrokov ...
@marryen Źiadna banka im hypo nedá....
@mandarinka555 ja viem...
@mandarinka555 ale je pekné, keď si myslia, že budú mat ešte aj na vyber. Pri takýchto podmienkach a možnostiach 🤷♀️
@evaachesa tak to by som asi hľadala iného, aj nás sa snažili presvedčiť, že na dom to bude v pohode, a teda by aj bolo, keby sme nemali v pláne, že pôjdem na matersku, potom aj poradkyňa uznala, že je lepšie počkať s domom, kým sa nevratim do prace, predsa len môže sa stať čokoľvek a zas aby sme boli na suchých rožkoch a bez dovolenky, len kvôli domu.....treba si to aj trochu premyslieť ďalej ako na pár mesiacov
Vela som sa z tejto diskusie dozvedela 🤔🤔 najma zo zmazanych komentarov + bonus:
Používateľka vera_42 už nemá účet na Modrom koníku. K tomuto kroku sa rozhodla sama používateľka.

Nie