Elektrina od SPP

vlasenka
23. jan 2017

Ahojte, dnes telefonovali mojej mame z SPP a ponúkajú jej odber elektriny od nich. Samozrejme, že ponúkajú aj 8% zľavu. Určite sa s tým niekto stretol, ako ste to riešili? Má niekto elektrinu od plynárov? Ako ste spokojní? Ďakujem za každý názor 🙂

dominika6
23. jan 2017

@vlasenka elektrárne 100x opakujú v telke,že oni nechodia po ľudoch ani netelefonujú..
toto robia iba externé firmy s elektrinou aby človek k nim prestúpil..a potom sú s tým iba problémy

severanka90
23. jan 2017

@vlasenka treba si uvedomit, ze tych 8% zlava je zlava LEN z ceny elektriny bez DPH. Nie z ceny z distribucie, prenajmu elektromera a inych poplatkov. Mne to pri 60€ fakture spravilo asi 2€. Kedze zmenis len dodavatela energie, nie aj distributora, pripadne poruchy stale riesis z s distributorom a s dodavatelom. Niekedy zbytocny chaos pre par usetrenych eur.inak ZSE dava sama 5% zlavu ak podpises nejaky dodatok o 2rocnej viazanosti. Ak vsak elektrinou aj kurite, je spotreba vysoka, tak je to mozno zaujimavejsia zlava.

severanka90
23. jan 2017

...preklep - poruchy riesis stale s dustributorom a nie s dodavatelom.

0silvia0
23. jan 2017

@dominika6 ale ona hovorí o spp, čiže o plynároch, či zle som pochopila?

vlasenka
autor
23. jan 2017

@0silvia0 dobre to vysvetlila, presne tak isto som si to aj ja myslela

0silvia0
23. jan 2017

@vlasenka my máme zasa plyn od elektrikárov, žiadne problémy...

katharinka1
23. jan 2017

ta zlava je len na urcite obmedzene obdobie, pokial ma pamat neklame ( aj mne sa to snazili nanutit ).
Este si treba zistit, ci v pripade prechodu do SPP, vam bude chodit jedna suhrnna faktura, kde bude zaroven aj plyn aj elektrina. Mne ovela viac vyhovuje system, ze elektrina ma iny datum splatnosti ako plyn. Ja platim spolu 200E a je pre mna vyhodnejsie mat moznost to zaplatit v dvoch roznych terminoch pocas mesiaca. Rovnako to bude asi aj s vyuctovanim. Plyn mi chodi v maji a elektrina v juli. Zaplatit naraz 2 nedoplatky moze velmi narusit chod domacnosti.

dominika6
23. jan 2017

@0silvia0
áno viem ale sú firmy čo po domoch ponúkajú plyn aj elektrinu

tarra6
23. jan 2017

@katharinka1 SPP posiela dve faktúry, nevie urobiť súhrnnú faktúru lebo zatiaľ má na plyn jeden program a na elektriku druhý.

erikavesela
23. jan 2017

@vlasenka
My to tak uz mame asi 2roky...chodi nam faktura za plyn a faktura za elektrinu...oboje berieme od SPP..priznam sa, nevidim ziadny rozdiel...len na zaciatku v cene..

lusia28
23. jan 2017

My takto odoberame už tretí rok a som spokojná,preplatok mám stále vyše 100e.Vôbec nešetrím.

petronela415
1. júl 2020

Ahojte viete mi poradit? Chcem zrusit zmuvu s spp tu 14 dnovu lehotu bez udania dovodu ale na tom tlacive mam zadat zakaznicke cislo ale na zmluve ho nikde nevidim .Poradte prosiiim

tarra6
2. júl 2020

@petronela415 neviem či máš na zmluve zákaznícke číslo, ale zákaznícke číslo začína 51.....

dzulik_
2. júl 2020

@severanka90 presne ako píšeš. My kúrime elektrinou a zľava 5% bola až 20€ 🤦‍♀️ to si môžu nechať takú zľavu...