Pomáhate finančne svojim rodičom - dôchodcom?

gretyka
20. sep 2019

Ahojte,
Chcem sa poradiť, vypočuť nazory...maminka išla v júli do dochodku. Má síce odpracovaných vyše 40 rokov, ale keďže celý život jej odvádzali odvody z minima, tak ten dochodok je biedny. Plus je vdova, takze sama a moze sa spolahnut len na seba. Dnes som sa o tom rozpravala s kolegynou a povedala mi, ze jej budeme musiet s bratom pomoct. Ze by sme jej mali po stovke prispievat. Co sa tyka mna a brata, ja rodinu mam, dve male deti, on este nie, ma priatelku, ale nemaju ani byvanie este zabezpecene, byvaju v podnajme, takze...Aky je Vas nazor, ako pomahate svojim rodicom? Prispievate im, ako to riesite?

lilitela
23. sep 2019

A mozno este taka drobnost. Vlastne dost podstatna. On aj poziadal mamu, aby predala ten byt a kupila dva male , jeden pre seba a jeden mu prepustila, ale mama mu nevysla v ustrety. Mozno mala. Aj to sa ho asi dotklo, o to viac hnevu a zlosti, ktoru treba niekde vypustit. Ja som totiz vtedy povedala, ze si ma mama ten byt podrzat, a predavat ho ma, az bude odkazana na peniaze, napriklad na dochodku. Bola som vtedy sebecka a myslela som na to, ze ja uz naozaj nechcem nikoho zivit.

0silvia0
23. sep 2019

@lilitela nejde o nejaké vykrikovanie si kto kedy pomáhal a kto pomáhal viac. Každý vidí tieto záležitosti zo svojho uhla. Len mu treba pripomenúť, že ani tebe nikto nikdy nepomohol, prečo to očakáva dospelý chlap od sestry? Ak by mama ten byt predala a kúpila dva malé, mal by brat po probléme. Asi aj kvôli tejto tvojej rade sa na teba hnevá a vyčíta ti kadečo...

lilitela
23. sep 2019

@0silvia0 Pravdepodobne. Vyjadrila som vtedy iba svoj nazor, nemal by sa na mna hnevat, ze nebolo po jeho. Mama by ten byt aj tak nepredala, dobre ju poznam. Na druhej strane, aj mama by mala mysliet na seba, ci jej to vyjde na dochodku, a nie ze preda byt, polovicu da synovi, a az bude sama potrebovat, tak co? Ja uz sa nejdem spoliehat na reci, ze vsak ja by som ti pomohol. Cloveku pridu do zivota vselijake komplikacie.
Moj brat mal mysliet na svoju buducnost od zaciatku, velmi dobre vedel, aka je situacia, a ze ma iba dve moznosti, bud si uzivat a cakat na zazrak, alebo splacat hypoteku aj s tym, ze nepojde kazdy rok na dovolenku do zahrania, a nekupi si auto.

interneta
23. sep 2019

@maminuska v tvojom prispevku, na ktory som reagovala, vsak rec o muzoch nebola

eliska13
23. sep 2019

@lilitela Ale vieš to sú žabomyšie vojny.brat, keď teraz banuje, že nič nemá našetrené sa mohol v dospelosti odsťahovať a postarať sám o seba platil by výdavky a tak isto by nič nemal.Moze byť rád, že býva v rekonštruovanom a ešte mu mama pomáha.Ved môže teraz ísť....o 10 r bude asi to isté vykrikovať.Na to mal myslieť skôr, keď dával peniaze do maminho bytu, že raz príde frajerka, rodina...ako píšeš dovolenky a ako taký štandardy mal a teraz sa zobudil

marsmykkok
26. sep 2019

Hlavne že máme obedy/vlaky zadarmo, ale to, že kedysi aj takí čo zarábali najmenej mali dôchodok okolo 500 eur a viac a ked boli dvaja, dokázali vyžiť, ešte aj ušetriť a pomôcť deťom. Teraz veľa novodôchodcov čo zarábalo menej dostane 300 a to fakt nestačí :/ Kým sú dvaja možno ešte áno, ale často to tak býva že muž zomrie rýchlo okolo 65 tky a žena žije ešte 15-20 rokov a nemá šancu pretlkať sa s 300 eurami na mesiac.
A k otázke určite treba pomôcť, hoci nemáte veľa ani ty ani brat, ale nenecháte hádam mamu bez liekov, bez stravy atd