Fixácia úroku

lucia.t
29. jún 2022

Zdravím, vyzná sa tu trosku niekto v oblasti hypoték? Som na materskej dovolenke a budem asi ešte 2 roky. Končí mi fixácia a tatra banka mi ponúkla cca o 30 eur výhodnejší úrok, ak si dám zafixovat len na rok, oproti 3-rocnej fixácii. Láka ma to, výdavkov mame teraz dosť, no co bude potom o rok?? Dali by ste si radšej na 3 roky, hoci menej výhodne, ale s istotou, že to viac neporastie?

wade
29. jún 2022

Rocna fixacia je asi najhorsie rozhodnutie, ktore mozes podla mna urobit. Momentalne urokove miery rastu, a predpoklad je ze sa budu drzat hore cca 4-5 rokov, kym ustupi inflacia. O rok su predpokladane urokove miery okolo 4-5%. Hod si to do kalkulacky, ako bude vyzerat tvoja splatka teraz. Skor by som fixoval aj s vyssim urokom na 5, alebo 10 rokov. Je tu za posledny tyzden zopar takychto tem. Skus pohladat. Vsetko tam uz bolo napisane.

nelca84
29. jún 2022

@lucia.t na rok urcite nie, po tom roku budes asi v dost velkom soku

mariet24
29. jún 2022

@lucia.t teraz sme riešili a fix 5, rozmýšľali sme až nad 10. Na rok určite nie

lucia.t
autor
29. jún 2022

@mariet24 ďakujem vám veľmi pekne za radu, dám si to na 3 roky.

wade
29. jún 2022

Prehodnot aj tie 3 roky.

nelca84
29. jún 2022

@wade tiez si myslim, isla by som aspon na 5

anonymous87
29. jún 2022

No my sme mali ponuku s Prima banky na 1% na 3 roky a 1,6%na 7 rokov. Bez vahania sme brali 7 rokov. Nam fix koncil v slsp za 2 roky, ale maji sme prefinancovali. Lebo to sialene striela hore.

shee11
29. jún 2022

treba cím skor prefinancovat celú hypo s fixom min. na 5 rokov. Suverene najlepsia je teraz Prima.

hopsadobrandejsa
29. jún 2022

Urcite si to zafixuj aspon na 5 rokov.

Ja som akurat pozeral kolko by mi vychadzala hypo ak by som bral teraz za tych istych podmienok a po 1,5 roku je to skok o nejakych 44 eur mesacne za mesiac viac a to teda vysoku hypo chvalabohu nemam a to je len odhad hypo kalkulacky. Ten bol tiez nizsi nez ponuka ktora potom dosla od banky takze osobne ratam skok 50 eur a viac mesacne.

Keby som vtedy vedel, ze dnes bude situacia taka aka je tak by som urcite fixoval na 10 rokov.

Pocitaj s tym, ze v dohladnej dobe sa bude situacia zhorsovat a k zlepseniu dojde pravdepodobne az v horizonte niekolkych rokov takze ja osobne by som pod 5 rokov urcite nesiel.

milovnikbehu
29. jún 2022

@lucia.t my sme si to fixli v CSOB 1,8 urok na 20 rokov.

olivierko229
29. jún 2022

@milovnikbehu to ste prosim fixovali kedy? Maju ponuku na 20 r. 3.55 p.a.

timilv
29. jún 2022

@lucia.t ani nad tým nerozmýšľaj... O rok by si veľmi ľutovala. My sme začiatkom roka dalo fix na 10rokov v ČSOB a už teraz ľutujem, že sme nedali dlhší 😉

milovnikbehu
29. jún 2022

@olivierko229 uz zaciatkom roka, ano islo to potom neskutocne hore zo dna na den, aj pracovnicka banky nam vravela, ze uz ani neberu hypo na refinanc lebo maju tolko ziadosti, ze nestihaju.